Skocz do zawartości

Smary do lancucha


Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o takim wynalazku jak castrol chain cleaner?

 

Mam, uzywam i uwazam ze jest super (ale nie uzywalem innych tego typu wynalazkow). Usowa wszystko w 100% (smar z lancucha, syf z asgaltu i co tam jeszcze chcesz). Ja go uzywam takze do powierzchni lakierowanych i chromowanych i nie widze jakiegos zlego dzialania tego wynalazku. Innego nie szukam bo ten spelnia moje wymagania. Natomiast jak mi sie skonczy Castrol do smarowania to kupie Motula, bo Castrol chlapie strasznie po calosci a tu mowia ze Motul jest sporo lepszy, zobaczymy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej techniki smarowania:

Po pierwsze często myję łańcuch (pędzelek + nafta). Smar + kurz i piasek działa jak pasta ścierna - najkrótsza droga do zarżnięcia łańcucha.

Po drugie po naniesieniu smaru usuwam szmatką nasączoną naftą nadmiar smaru. Dzieki temu łańcuch nie zbiera na sobie tyle syfu.

Wiadomo, że taka technika w trasie jest nierealna, ale robię tak zawsze jeżeli tylko pozwalają na to warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja stosuję technikę "studencką", mianowicie kupuję najtańsze smarowidło do łańcucha dostępne w sklepie :mrgreen: Jakiś czas temu w Larssonie padło na ich wyrób firmowy, produkowane to to chyba jest przez JMC... no i łańcuch smaruje, co więcej chcieć :roll: Mój i tak powoli zbliża się do kresu swojego żywota :D A ostatnio w UK zanabyłem jakieś ichnie badziewie, to to dopiero potrafi ubrudzić motocykl :D Ponadto przy smarowaniu z puszki chlapie na wszystkie strony i potem naprawdę ciężko domyć ręce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bel Ray'a to zuzylem w tym sezonie duza puszke tego specyfiku i jestem bardzo zadowolony. Wedlug mnie jest na poziomie Chain Wax'a Castrola-a kosztuje duzo mniej. Co do oleju przekladniowego, to nie bylem zadowolony, chlapalo jak cholera pomimio usuniecia szmatka nadmiaru oleju z lancucha po nasmarowaniu. Ale moze to wina tego ze uzywalem Hipolu GL 4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko ;) Czy w jesli moto mam tylko do uzytku w formie enduro, to jest sens smarowac lancuch ? Czy tylko czyscic go nafta ? Po ostatniej lekturze forum, mam pewne watpliwosci, co do zasadnosci jego uzycia.

 

Pzdr :flesje:

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko ;) Czy w jesli moto mam tylko do uzytku w formie enduro' date=' to jest sens smarowac lancuch ? Czy tylko czyscic go nafta?[/quote']

motul robi smar offroadowy:

MOTUL CHAIN LUBE OFFROAD.

świetnie się sprawdza, bo nic do niego nie przywiera, a jednak smaruje.

tylko tak, to musisz co taplanie sie w blocie smarowac na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul robi smar offroadowy:

MOTUL CHAIN LUBE OFFROAD.

świetnie się sprawdza, bo nic do niego nie przywiera, a jednak smaruje.

tylko tak, to musisz co taplanie sie w blocie smarowac na nowo.

 

Ile ten motul kosztuje ?

Ja po taplaniu w błotku przelece naftą albo wd40 łańcuch i dopiero smarje castrolem. Bo nic innego do offroudu nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...