Skocz do zawartości

Smary do lancucha


Rekomendowane odpowiedzi

Ja narazie smarowalem wynalazkiem za 9 zl :notworthy:. Wydawac co tydzien, dwa tygodnie ponad 4 dych na sam smar to jednak nie to (wakacje sa, ogniska itp, na paliwo ledwo styka :D) :// Jezeli musze smarowac lancuch co 2 dni to ja dziekuje bardzo :notworthy: Ale tak to juz jest jak sie jezdzi po piaskach itp najczesciej...

A zwie to sie jakos ws-40 czy jakos tak i jest w szpreju :D

Pzdr :D

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dokładnie :notworthy:) Techniacz, jeżeli waliłeś WD-40 na łańcuch to skończyłeś go w jakieś 2-3 smaorowania. Wszystek smar z oringów poszedł się je*ać... No ale Wd-40 nie kosztuje 9 zł :?

 

Poza tym - u mnie puszka 500 ml oleju w sprayu do łańcucha starcza - w szosowym motiocyklu na jakieś 4000-5000 km (10 smarowań), w enduro na ok. 2000 km (10 smarowań). Także na pewno nie na 2 tygodnie!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toc napisalem WS-40 a nie WD-40 :notworthy: Kupilem taki specyfik i mam w garazu :D

Nie pamietam teraz jaka to ma pojemnosc, moze po prostu za duzo nawalilem i tak jakos na malo mi starczyl :notworthy:

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem jakis czas temu Xeramica bez wiekszego zastanowienia i teraz zaluje, bo moje biale felgi nie wygladaja najlepiej z tym szajsem :notworthy: Odradzam, ale musze sie rozejrzec za czyms innym.

 

Tak swoja droga to w instrukcji mam napisane ze lancuch nalezy smarowac co 1000km a z tego co czytam robicie to czesciej :? Jak to z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak jak mówisz adamesko - to lipa jest. Testowałem - im dłużej i mocniej jeździsz, a więc im łańcuch się bardziej nagrzewa, tym Xeramic bardziej wypływa z łańcucha na wszystko wokoło. Zamiast trzymać się łańcucha jak powienien robić porządny chain wax :notworthy:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Castrola barwiacego lancuch na bialo ... i w sumie nie moge na niego narzekac ... o motulu slyszalem dobre opinie, ale jak na razie jestem wierny Castrolowi .. :]

 

Smaruje lancuch co ok 300 km ... chyba ze po jezdzie w deszczu albo po myciu.. wtedy nie czekam na nawiniete km tylko od razu smaruje .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc.

smaruje łańcuch Kettenspray Procycle i jestem z niego zadowolony, dobrze sie czyma łancucha, minimalnie chlapie, jest ok. dosc duza zaleta jest spora pojemnosc puszki - 750ml za ok 35zł.

gdyby ktos byl zaintersowany mam na zbyciu puszeczke z zapasu - kupilem dwie na sezon ale malo jezdze w tym roku :( i nie sadze abym obie zuzyl.

info [email protected]

pozdrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ja mam jeszcze jedno pytanie, jak nadaje sie do lancucha Towot ? Pan w sklepie powiedzial, ze spoko. A jak jest naprawde ?

 

Pzdr ;)

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik Szymański napisał:

puszka powinna wystaraczyć na 10 smarowań spokojnie.  

 

 

 

????????????/  

jak???  

moze ja za duzo tego daje...  

max to 5-6 razy...  

chyab ze wy stawiacie moto na centrala... wrzucacie 1... i smarujecie w biegu...  

ja obracam kolo recznie.. i kazdy rzad oddzielnie lece...

Powinna wystarczyć na 10 smarowan spokojnie ja mojego cb 500 smaruje nie zadziej niz co 400km i tez kolo obracam recznie uzywam CASTROLA CHAIN WAX i bardzo sobie chwale zadnego syfu na feldze ;) *na bialej* polecam 400ml 32zl :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...