Skocz do zawartości

Para w aucie


trampolajna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hejcia

jestem nie tylko motocyklistką, ale jeżdżę też autkiem i chciałabym się zapytać o to. Jak teraz zimą strasznie mi parują szyby to co mogę z tym zrobić? Najgorzej się robi jak włączę nawiew gorącego powietrza, bo wtedy to wygląda jakby kto papierosy palił w aucie. A problem jest ważki, bo prawie nic nie widać.

Auto to Nissan Qashqai jakby co

Pozdrawiam serdecznie

Sylwia

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemek96 napisał:

Wymień filtr kabinowy, wysusz wycieraczki, włącz klimę. 

Dziękuję za głupią odpowiedź. Jak nie chcesz nic wnieść do tematu to nie pisz.....

I sam sobie włączaj klimę jak jest 0 stopni. Jeszcze lody sobie kup.

  • Haha :) 1
  • Puknij się w garnek 1

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, trampolajna napisał:

Dziękuję za głupią odpowiedź. Jak nie chcesz nic wnieść do tematu to nie pisz.....

I sam sobie włączaj klimę jak jest 0 stopni. Jeszcze lody sobie kup.

Tak z ciekawości... Co tam było głupiego? Bo akurat "zawalony" filtr powoduje kiepską wentylację i w określonych warunkach parowanie szyb. Wilgoć w aucie kumulująca się w dywanikach również. Klima doskonale osusza powietrze i nastawiona np. na 15 stopni kiedy auto jest zimne po mroźnej nocy raczej nie schłodzi wnętrza. Można jeszcze schłodzić wnętrze auta po jeździe, żeby nie zostawiać go nagrzanego do 25 stopni, to też pomaga.

To co tam było głupiego?

 

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 20:31, trampolajna napisał:

Dziękuję za głupią odpowiedź. Jak nie chcesz nic wnieść do tematu to nie pisz.....

I sam sobie włączaj klimę jak jest 0 stopni. Jeszcze lody sobie kup.

Trampolina, 

jak sie niema bladego pojecia w temacie i zadaje sie w miare normalne pytanie, to wypada przeczytac i sie albo zastanowic albo do niego zastosowac. Jeszcze lepsiejszym wyjsciem jest odczekac i przeczytac co napisza kolejni wypowiadajacy sie !

Dalas popis niewiedzy, ignorancji i buty razem. generalnie moglbym Ci to napisac inaczej ale w sekrecie powiem Ci, ze rada byla b. dobra. Wiec moze zastosuj sie do niej !

Od siebie dodam, ze musisz koniecznie umyc wszystkie szyby plynem do mycia okien od srodka i zaczac uzywac klimatyzacji, ta osusza powietrze i powoduje, ze szyby nie paruja, no chyba, ze sie bzykasz w Qashkai'u, to wtedy czesciej musisz te szyby od srodka myc !  🤣

 

🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trampolajna, wyluzuj, dostałaś normalne odpowiedzi od osob ktore znaja sie na rzeczy.

Ja bym jeszcze dodał od siebie, sprawdz pod wycieraczkami czy gdzies woda Ci sie nie gromadzi, moze odpływy masz zapchane i cos gdzie mokre


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja we wspolczesnych samochodach musi byc wlaczona niezaleznie od pory roku, w moim Subaraku po prostu nie ma opcji wylaczenia jej. Wlasnie ona osusza powietrze, a poza tym wylaczenie jej na zime powoduje po niezbyt dlugim czasie koniecznosc wymiany kompresora, co tanie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:

Trampolajna, wyluzuj, dostałaś normalne odpowiedzi od osob ktore znaja sie na rzeczy.

No teraz może widzę, że jest w tym trochę sensu, ale początkowo jak mi napisał, że mam włączać zimą klimę, którą normalni ludzie włączają tylko jak im gorąco, to myślałam, że się ze mnie nabija, a niestety mam prawo mieć takie podejrzenia, bo ze względu na to, że jestem kobietą dużo ludzi na tym forum traktuje mnie w najlepszym razie jak gorszego motocyklistę. A w najgorszym razie traktują mnie po prostu chamsko 🙄

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz może widzę, że jest w tym trochę sensu, ale początkowo jak mi napisał, że mam włączać zimą klimę, którą normalni ludzie włączają tylko jak im gorąco, to myślałam, że się ze mnie nabija, a niestety mam prawo mieć takie podejrzenia, bo ze względu na to, że jestem kobietą dużo ludzi na tym forum traktuje mnie w najlepszym razie jak gorszego motocyklistę. A w najgorszym razie traktują mnie po prostu chamsko

Klima w zime a szczególnie jak deszcz pada to normalna rzecz, klima tez moze grzać ….. i wysusza powietrze ….. ot ciekawostka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KLAUDIUSZ napisał:

Klima w zime a szczególnie jak deszcz pada to normalna rzecz, klima tez moze grzać ….. i wysusza powietrze ….. ot ciekawostka

No okej, teraz poczytałam na stronach motoryzacyjnych i też to wiem, ale pytanie kto z przeciętnych zjadaczy chleba słyszał o klimie w zimie. Po świętach jak pójdę na fitness to pogadam z koleżankami i spytam się, czy któraś włącza klimatyzację w grudniu to pewnie pomyślą, że zwariowałam. Ale ciekawostka na pewno przydatna więc dzięks

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Poprzednicy pisza , klima normalnie uzywa sie nie tylko w lato przy upalach , ale i  w zime .Technicznie rzecz biorac nie uzywanie klimy przez dluzszy czas np. przez okres zimowy , nie rzadko konczy sie awaria kompresora , wysuszenie sie gumowych czesci (polaczen) co jest powodem nieszczelnosci calego ukladu klimy  , a co nie nalezy do tanich napraw.Jesli ktos uwaza ze to sa bzdury , to poprostu jest nie doinformowany.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej, teraz poczytałam na stronach motoryzacyjnych i też to wiem, ale pytanie kto z przeciętnych zjadaczy chleba słyszał o klimie w zimie. Po świętach jak pójdę na fitness to pogadam z koleżankami i spytam się, czy któraś włącza klimatyzację w grudniu to pewnie pomyślą, że zwariowałam. Ale ciekawostka na pewno przydatna więc dzięks

No koleżanki na fitnesie na bank znajdą wyjście z tej sytuacji.

P.S. Masz sześciopak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...