Jump to content
Sign in to follow this  
Literat

Wyłudzacze

Recommended Posts

Witam sedecznie 🙂

W trakcie szukania motocykla(Honda CB 600) natrafiłem na "pewnego" sprzedawcę..

Facet podaje się za anglika, motocykl niby jest w Leeds(UK). Ogłasza się na OLX podając jedynie maila(kontakt telefoniczny jest niemożliwy). Proponowałem, że może ktoś z mojej rodziny obejrzy tam motocykl, ale dostałem odmowę(motocykl z dokumentami spakowany do wysyłki) hehe Dobry cwaniaczek.. od dawna oszukują w ten sposób ludzi(sprzedając auta których nie ma przykłądowo).

Oczywiście motyw pozostaje ten sam.. Firma kurierska której trzeba zapłacić pieniądze, a dopiero potem wysyłają motocykl. I niby sprzedawca dostanie pieniądze jak kupujący potwierdzi stan motocykla. Sprzedający odmawia również płatności przy odbiorze tłumacząc, że nie istnieje firma, która zajmuje się transakcjami gotówkowymi, czy płatnościami przy odbiorze.

Poleciłem mu e-bay. Tam jest taka możliwość...wystarczy wystawić przedmiot, kupujący płaci pieniądze do e-bay. I faktycznie sprzedający po potwierdzeniu otrzymania towaru dostaje pieniądze. Serwis powszechny, odpowiedzialny i uczciwy. Jednak na tego maila już nie dostałem odpowiedzi.. Także PRZESTRZEGAM wszystkich przed takimi sprzedającymi.. na innych forach temat dobrze znany(samochody). Ludzie utopili mnóstwo ciężko zarobionych pieniędzy.. Od kilku dni po blokadzie na OLX motocykl jest wystawiany ponownie(już w innym miejscu i przez inny nick, ale cena ta sama). Załączam zdjęcia, może ktoś dzięki temu się nie nabierze.. 🙂

 

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

7.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...