Skocz do zawartości

Powrót na dwa koła. Wiek rajdera 40+. Musi to być klasyk i golas. Co kupić?


Gość moogoom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do termali, to uważnie pooglądaj ceny. Bo narciarskich jest o wiele więcej niż motocyklowych a różnią się tylko.. metką i ceną. Ale warto komplet mieć.

Jeżdżenie w deszczu... no wiesz, czasem nie ma wyjścia i musisz po prostu jechać bo dokądś musisz się wyrobić. W dobrych rękawicach ta skrobaczka daje radę, ale musi być dobrze wyprofilowana. Z drugiej strony, kiedyś tak robiłem przed trasą, nacierałem szybkę takim płynem hydrofobowym. Naprawdę dawało radę w deszczu, wszystko ładnie spływało i było to o wiele wygodniejsze. Tyle że trzeba było szybkę ponacierać przed jazdą. Co kto lubi. No i jest szkoła która mówi że jak jedziesz w deszczu i przecierasz szyb ę (czymkolwiek) to właśnie ją matowisz całym tym syfem co się na szybie osadził.. I coś w tym jest... także do przemyślenia. 

Aha, i na trasę z deszczem bierz zawsze dwie pary rękawiczek. Jeszcze nie miałem takich co nie przemokły.. Kurtkę i spodnie, tak, mam takie co nie przemakają, buty też, ale rękawiczek jeszcze nie znalazłem coby wytrzymały 3 godziny deszczowej jazdy.. 🙂 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😎Patent sprawdzony:

https://www.glovex.com.pl/pl/p/Rekawice-powlekane-Pcv-35cm-Sela-0006-06/6529

Lub awaryjnie warto mieć parę sztuk:

589c7929ecfe70ab9da847eece5fdb5033d50f67

Na kupno term ze sklepów "zimowych" dobry czas. Wyprzedaże kolekcji i spore obniżki.

Z motocyklowych kiepski, bo "sezon" zaraz.

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem takich gumolców.. zero czucia na manetkach, nie spodobało mi się, za dużo warstw, za grubo. Już szybciej spróbuję z tymi foliowymi, ale za to w ogóle nie będzie tarcia - to śliskie jak cholera! Czyli żeby manetę utrzymać to ręka będzie boleć.. no nie wiem... ?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taki zawinięty kawałek plastiku, potocznie "tempomatem" zwany. Dookoła komina niekoniecznie ale na dłuższej trasie niezastąpione

Rozwiązania doraźne, działające. Przy dłuższej niepogodzie, wkładałem cienkie, offowe rękawiczki i na to te gumiaki. Z tym,  że mam handbary z dodatkowym deflektorem i grzany ster.

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lysy76 napisał:

Kup sobie taki zawinięty kawałek plastiku, potocznie "tempomatem" zwany. Dookoła komina niekoniecznie ale na dłuższej trasie niezastąpione

Rozwiązania doraźne, działające. Przy dłuższej niepogodzie, wkładałem cienkie, offowe rękawiczki i na to te gumiaki. Z tym,  że mam handbary z dodatkowym deflektorem i grzany ster.

Miałem. leży w skrzynce.. jakoś nie zabanglało.. i słabo pasowało na podgrzewane manety...

Ale kto wie, może spróbuje jeszcze raz? 😉 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to nie wiedziałem.. 🙂 muszę większego poszukać w takim razie.

Dzięki!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby były problemy z "cebulą 3/4"  to wspomnę na co ja kiedyś "chorowałem. To były dwa nakedy od Suzuki, olejaki:

taki oczywiście bez pudła z tyłu

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-gsf-bandit-1200n-niemcy-2006r-abs-tylko-46-tkm-okazja-zobacz-raty-ID6CTJS1.html#9f80f564f4

ale bardziej klasyczny jak dla mnie to taki: 

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-gsx-1200-inazuma-47000-km-wydech-bos-z-niemiec-ID6CJ8hu.html#20688328fe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hun996 napisał:

Jakby były problemy z "cebulą 3/4"  to wspomnę na co ja kiedyś "chorowałem. To były dwa nakedy od Suzuki, olejaki:

taki oczywiście bez pudła z tyłu

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-gsf-bandit-1200n-niemcy-2006r-abs-tylko-46-tkm-okazja-zobacz-raty-ID6CTJS1.html#9f80f564f4

ale bardziej klasyczny jak dla mnie to taki: 

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-gsx-1200-inazuma-47000-km-wydech-bos-z-niemiec-ID6CJ8hu.html#20688328fe

 

 

Super. Dziękuję za ten post, bo faktycznie cały czas jeszcze szukam...

Szukam i pracuje nad takim jednym co ma i... jeszcze nie wie, że chce sprzedać... 🙂

Wpis super, moto też. Ale to chyba jednak za duże dla mnie. Szukam czegoś poniżej 1l. 

Myślę, że 650 - 800 to mój przedział. Wiec na razie tego się trzymam.

Myślałem jeszcze o Hondzie CB 600F Hornet. Ale tylko jeśli nie znajdę CB 750. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość moogoom
W tym przedziale pojemności:

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-gsx-inazuma-gsx-750-super-stan-ID6CUSAz.html#7f81148396

a byłem święcie przekonany że inazuma to tylko silnik 1200. 

 

Ale jaja. Też myślałem, że Inazuma to tylko 1200. Super ten motorek wygląda. Taki motocykl i w tej pojemności by mi pasowal. Jedynie to tylko tyle, że trochę daleko ode mnie. Zna ktoś tego sprzedającego?

 

P.S. Zapomniałem podziękować za te wskazówkę.@Hun996 - dziękuję. :-)

 

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, moogoom napisał:

Ale jaja. Też myślałem, że Inazuma to tylko 1200. Super ten motorek wygląda. Taki motocykl i w tej pojemności by mi pasowal. Jedynie to tylko tyle, że trochę daleko ode mnie. Zna ktoś tego sprzedającego?

 

P.S. Zapomniałem podziękować za te wskazówkę.@Hun996 - dziękuję. 🙂

 

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

 

 

 

na pierwszej stronie wątku masz tą sugestię 😉

no i inazuma to tylko 1200

ewentualnie później jakieś truchła 250tki

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 21:13, moogoom napisał:

Super. Dziękuję za ten post, bo faktycznie cały czas jeszcze szukam...

Szukam i pracuje nad takim jednym co ma i... jeszcze nie wie, że chce sprzedać... 🙂

Nie czekaj na rozpoczęcie sezonu tylko kupuj teraz, będziesz miał czas przygotować motocykl do sezonu. Tym bardziej w antyku, który wymaga sporo więcej inwencji. Z nadejściem ciepła w serwisach robi się sajgon i kolejki tygodniowe. 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, moogoom napisał:

Super ten motorek wygląda. Taki motocykl i w tej pojemności by mi pasowal. Jedynie to tylko tyle, że trochę daleko ode mnie. Zna ktoś tego sprzedającego?

P.S. Zapomniałem podziękować za te wskazówkę.@Hun996 - dziękuję. 🙂

A proszę bardzo. 😉

Ten egzemplarz wskazałem jako przykładowy, poszukaj bliżej siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...