Skocz do zawartości

Powrót na dwa koła. Wiek rajdera 40+. Musi to być klasyk i golas. Co kupić?


Gość moogoom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Limo napisał:

Nie wczytywałem się w cały wątek ale w październiku była do wzięcia wylizana CB 750 Nighthawk w Warszawie. Mogę się dowiedzieć czy jeszcze aktualne.

Nie wiem czy o tym samym myślimy.

Mnie rajcuje ten motocykl 🙂 :

 spacer.png

jeśli to to samo, to pytaj !!! I... dziękuję !!!  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Limo napisał:

Luzik, każdy kupuje wzrokiem, bez względu na wiek. Lepszy trup o wymarzonym wyglądzie od zadbanej sztuki na którą nie można patrzeć 🙂

Nie. To tak nie działa.:-)

Będę szukał do skutku. Twierdzę, że są motórzyści, co dbają o swój sprzęt. I mnie nie przeraża 80 000 na liczniku. Nawet wolę. Byle motocykl był u kogoś kto go lubi i o niego dba. Będę miał 100 000 na nową maszynę to pójdę do salonu. Na razie szukam i... zmiękczam takiego jednego co ma tylko nie wie (jeszcze), że chce sprzedać. ;-)

Ale na razie chcę jeździć. I tylko tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, moogoom napisał:

A podpowiesz jaki to model ?

Nie chcę własnie za długo kombinować, ale che dobrać coś, co w razie nawet zwykłej wywrotki nie pozwoli mi połamać nogi, ani nie poparzy mi stopy lub golenia.

W moim przypadku: Flash i Road Star, a kumpel ma Classic. To nie są najwyższe modele - brak membran, ale zaimpregnowane wody puszczać nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Limo napisał:

Luzik, każdy kupuje wzrokiem, bez względu na wiek. Lepszy trup o wymarzonym wyglądzie od zadbanej sztuki na którą nie można patrzeć 🙂

A ja uważam że motocykl jak nic innego musi się podobać i już. W innym przypadku leci do żyda po niecałym roku. Taki lajf.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, moogoom said:

Nie wiem czy o tym samym myślimy.

Mnie rajcuje ten motocykl 🙂 :

 spacer.png

jeśli to to samo, to pytaj !!! I... dziękuję !!!  🙂

Przepiekna jest ta Cebula. Zakochalem sie w niej jak jezdzilem RD80 15 lat temu i to wtedy zaczalem w ogole myslec o duzych motocyklach:). Troche mnie zasmucilo jak przeczytalem, ze to nie jedzie, nie skreca i nie hamuje bo chcialem sobie kiedys taka kupic jak wyrosne ze sportow. Chociaz moze wtedy nie bedzie mi to juz przeszkadzalo hehe

Tak czy inaczej, powodzenia w szukaniu, mam nadzieje, ze uda Ci sie znalezc perelke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, goall89 napisał:

Przepiekna jest ta Cebula. Zakochalem sie w niej jak jezdzilem RD80 15 lat temu i to wtedy zaczalem w ogole myslec o duzych motocyklach:). Troche mnie zasmucilo jak przeczytalem, ze to nie jedzie, nie skreca i nie hamuje bo chcialem sobie kiedys taka kupic jak wyrosne ze sportow. Chociaz moze wtedy nie bedzie mi to juz przeszkadzalo hehe

Tak czy inaczej, powodzenia w szukaniu, mam nadzieje, ze uda Ci sie znalezc perelke. 

Zawsze wtedy będziesz mógł jeszcze coś takiego z niej zrobić:

https://www.olx.pl/oferta/honda-cb-750-przebudowana-CID5-IDDjZjo.html#

 

Ciekawie zrobiona. Dla mnie za drogie i za bardzo ogołocone. Lubię fabryczne wykonanie nie odbiegające znacznie od oryginału. Ale tobie może akurat spasuje, to zawsze można jeszcze dać drugie życie takiej maszynie... 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, moogoom said:

Zawsze wtedy będziesz mógł jeszcze coś takiego z niej zrobić:

https://www.olx.pl/oferta/honda-cb-750-przebudowana-CID5-IDDjZjo.html#

 

Ciekawie zrobiona. Dla mnie za drogie i za bardzo ogołocone. Lubię fabryczne wykonanie nie odbiegające znacznie od oryginału. Ale tobie może akurat spasuje, to zawsze można jeszcze dać drugie życie takiej maszynie... 😄

 

fujka, nigdy w zyciu. 

Jakbym mial kupowac teraz to pewnie wzialbym te

 https://www.ebay.co.uk/itm/Honda-CB-750-motorbike/392451519174?hash=item5b5feef2c6:g:ERQAAOSwDKBdjysJ

 

Co do przerabiania i dawania drugiego zycia to brakuje mi umiejetnosci i cierpliwosci zeby sie za cos takiego zabierac. Szkoda maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tommo napisał:

No... fajna. Ale ja to jednak chcę "golasa" 😉

################################################################

No dobra, ale temat się rozjechał, bo miało być o ciuchach. 🙂

Podpowiedzcie mi jeszcze coś w tym temacie.

1. Ktoś ma i lata w kurtce skórzanej Held Cosmo 2 ? Watro ja kupić? 

2. Jakie portki kupić? mogą być dżinsy? a jak tak to jakie ?

3. Dobra podpowiedź w kwestii rękawic również mile widziana, chociaż ja mam pomysł na 1 parę przewiewnych (na lato) i 1 parę takich na zimniejsze dni ( szczelne i ciepłe). Niemniej pewnie macie doświadczenie w tym co dobre, a co nie - to chętnie skorzystam.

4. Buty - na razie padła jedna czy dwie propozycje. Napiszcie jak do tego podejść, bo chciałbym kupić faktycznie raz, a nie zmieniać co chwilę.

5. bielizna termoaktywna - używacie? Nikt nic nie napisał do tego co ja wcześniej. Mój wpis o ciuchach jest tutaj: 

 

Uwaga ogólna: Chciałbym w tych ciuchach wyglądać "sensownie" na nakedzie, a nie jak "kolorowy kurczak na koniu". 🙂

P.S. Kaski też bym chciał przedyskutować ale to może za chwilę. 😉

Edytowane przez moogoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do bielizny termoaktywnej, to ja mam Brubeck cooler spodnie i bluza, i kominiarkę też od nich. I dają radę, jak stoisz w korku ubrany na czarno to i tak ciepło jest, i wtedy nie pomaga, ale jak tylko ruszysz, to czuć przyjemny chłodzik. A i mimo że cooler i głównie mają chłodzić, to w chłodniejsze dni też dają radę, gdzieś czytałem że ktoś na nartach nawet w nich śmigał i nie narzekał. A rękawiczki mam HELD travel 5 i ręka się w nich nie gotowała, całkiem wygodne, przez pierwszy miesiąc tylko rękę lekko barwiły, i na wiosnę, jesień trochę w nich zimno. Ale dają radę i wycieraczka również, trzeba tylko odpowiednią krzywiznę palca wyćwiczyć i ściąga wszystko, mam je już 3 lata. 

Edytowane przez Adikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie że mi odpisałeś. Bardzo dziękuję za tę poradę. Pomalutku kompletuje ciuchy więc taki wpis jest bezcenny. Nie mam zamiaru uczyć się na własnych błędach.
Po to jest internet, żeby korzystać z jego dobrodziejstwa, jakim jest wiedza i chęć pomocy innych.
Zainteresowały mnie te rękawice. Czy dobrze myślę, że te rękawice z wycieraczką służą do przecierania szybki kasku w czasie deszczu? Dobrze myślę?
A zdaje to egzamin czy lepiej po prostu się zatrzymać, znaleźć schronienie przed deszczem i po prostu przeczekać ulewę czy silny deszcz?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...