Skocz do zawartości

Nowe auto klasy budżetowej czy używka lepszej


przypadkowelitery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo wrazenie po zajrzeniu w sprawy Audi - cala gama silnikow turbo polaczona z jednoczesnym wejsciem na dlugookresowe zmiany oleju byla strzalem w kolano. Najwyrazniej pierscienie zapiekaja sie w rowkach, wzrasta zuzycie oleju ktore z kolei zalatwia turbo + wiele mniejszych elementow.

W dodatku producent nie chce wycofac sie z rzadkich wymian oleju, natomiast w Stanach i Kanadzie wymienia tloki z pierscieniami ( zmuszony grupowymi sprawami ktore przegral w sadach amerykanskich ).

Na amerykanskim forum Audi A4 F8 ( silnik 2L TFSS ) jednym z pierwszych tematow jest "co ci sie dzisiaj popsulo w samochodzie ?" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na amerykanskim forum Audi A4 F8 ( silnik 2L TFSS ) jednym z pierwszych tematow jest "co ci sie dzisiaj popsulo w samochodzie ?" :)

 

A wchodziłeś na forum Subaru? Jak nie, to polecam SiP.pl i duży zapas Persenu :)

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzilem, a jakze tam jeszcze gorzej.

Ludzie probuja ze starych WRX zrobic 400 konna wyscigowke i dziwia sie ze im tloki pekaja a skrzynie sie rozlatuja.

Jestem wielkim fanem Subaru, ale w zakresie normalnych samochodow uzytkowych, uwazam ze firma w zakresie samochodow "sportowych" dala po prostu d..y odchodzac od swojej sprawdzonej konstrukcji "closed block" w silnikach turbo.

Do tego w Polsce panuje przekonanie ze modele turbo sa samochodami sportowymi, co jest nieprawda, taki samochod jak STI trzeba kupic nowy i calkowicie przebudowac by mogl on byc naprawde samochodem sportowym.

Nie da sie "po taniosci" upalac samochodu podczas weekendu i potem uzywac go normalnie w czasie tygodnia jak to drzewiej w latach 60-70 bywalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Mam Scenica który pamięta jeszcze rewolucję francuską. Kupiony z przebiegiem nie mającym wiele wspólnego ze stopniem zużycia do tego z już zamontowanym podtlenkiem LPG.. Przez 4 lata zrobiłem przedni zawias bo wiekszość łączników się skończyła, tarcze tył bo łożysko, 2x klocki przód, rozrząd bo przebieg i ostatnio łożysko w alternatorze. Auto ma na budziku 325k i 19 lat. Codziennie wozi mnie prawie 70 km dziennie do roboty... :laugh:

Ale to pikuś, oberałem sobie na OLXie ofertę klasy premium, wybrałem Audi i kwotę 50k. Kurna, jaki to kabaret to byłem serdecznie do łez uhahany. Przód z lewej strony nie bardzo symetryczny względem prawej. Tylna klapa bez oznaczeń modelowych. Przebieg w sumie żaden 120k, dzienny 5,5km a zbiornik pusty. I tak w zasadzie wszystkie wyglądają. :laugh: :laugh:

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukasz

 

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a3-salon-polska-i-wlasciciel-2-0tdi-140km-83tys-km-ambition-ID6BBsAM.html#304a1814a3

 

Przeczytaj opis, troche wyjaśni.

 

No jest problem, bo rodacy mają parcie na auta klasy premium a możliwości finansowe są jakie są. Stąd na portalach i komisach mnóstwo psim swędem naprawianych perełek z zachodu. No i kupują za 30-40 tys bryki, które w salonie kosztowały 380 tyś. Na ac oczywiście już nie było, potem w nocy jelonek zgarnięty i się okazuje że bixenony skrętne kosztują dwie pensje. I zaczynają się kombinacje...

Tylko czemu ma być winny producent, to nie wiem? A tak w ogóle to nie wiem czy Audi ma z tym problem, że nie ma oferty dla właścicieli przechodzonych reno :)

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie czuję się gorszy z powodu posiadanego auta. Zwyczajnie, w doopie mam sprzęt AGD. Opisy aut w ogłoszeniach to jedno, życie drugie. Jeśli jesteś miłośnikiem Audi to bardzo mi jest z tego powodu wszystko jedno. Podałem tą markę tak poprostu, bo z jakichś względów upatrzyli ją sobie dorobkiewicze. Znam kilku takich. Audi, pier... o klasie premium, dowalanie za przechodzone reno ale na zimówki już nie ma. Polska. Zastaw się a postaw. :-D

Wiem, Ty na bank masz zimówki marki premium. Używane kupiłeś? ;-) Bo takich też już słyszałem. Twierdzili że lepsza używka światowej marki niż np. Dębica. :-)

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała ci za to, że stary Scenic spełnia w 100% Twoje wymagania ale nie musi to oznaczać, że inni mają postępować podobnie.

Nie podoba mi się, że starasz się generalizować, uznając swoje racje za prawdę objawioną. A to jest tylko pół prawdy.

Kupiłem używane Audi nie dlatego, żeby się dowartościować i poprawić ego na dzielni jak starasz się przekazać. Nie interesuje mnie to, jestem już na to za stary.

Zwyczajnie samochód ten spełniał moje oczekiwania tak jak reno u Ciebie. Osiągi, prowadzenie, wykonanie i wygląd również. Dopisywanie do tego jakieś ideologi połączonej z narodowym kompleksem, jest nie uczciwe w wielu przypadkach.

 

Co do opon. Nie wiem co jest złego w DOBRYCH, używanych oponach? Jak kupisz od kogoś samochód i dostaniesz komplet dwuletnich opon zimowych, to je wywalisz i kupisz nowe Dębice? Ja kupiłem nowe ale tylko dlatego, że potrzebowałem sportowych zimówek a tych używanych w świetnym stanie nie dostaniesz.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo już nie oszukuj, wiadomo ze Audiole kupiles zeby sie pokazac na miasteczku, przeciez nikt normalny nie kupuje takiego Auta jak jeszcze ma małe dziecko ...... fotelik ske zmieścił? ;)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo już nie oszukuj, wiadomo ze Audiole kupiles zeby sie pokazac na miasteczku, przeciez nikt normalny nie kupuje takiego Auta jak jeszcze ma małe dziecko ...... fotelik ske zmieścił? ;)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może dwa razy jechałem z dzieckiem tym autem. Mam jeszcze dwa inne, to nie jest problem.

A "pokazywanie się" w małym miasteczku działa w drugą stronę, powinieneś o tym wiedzieć.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mi znany. Brat chciał kupić nowe tipo. To na wypasie 1.4 turbo. W środku fajne fotele, dotykowy wyświetlacz. Kombiak. Coś koło 90 tyś. Jednak zobaczył jakie fuuuuury można mieć za taką kasę i zglupiał. Co chwila mi wysyłał kolejny link z olx. Obejrzałem Superby, xc60, Mazdy 6, C klase, Bmw 3 i 5. Wszystko na totalnym wypasie gdzie nowe kosztowały majątek. Na oglądane z 20 szt 90% to totalny szrot. Najlepsze z tego wszystkiego było s60 w wersji polestar. Piękne skóry. Mocna benzyna. Śliczne auto. Przeleciałem miernikiem i wszędzie ori powłoka. W historii pojazdu nie było info o jakiejkolwiek kolizji. Ostatni wpis się zgadzał z licznikiem. Po zakup pojechał kumpel co trochę siedzi bardziej w temacie i okazało się że auto było tak skasowane że mój rozum nie potrafi tego ogarnąć co ludzie w pl naprawiają. Dajesz 90 koła i kupujesz używany śmietnik. Jak się nie znasz na autach to zapomnij o temacie i kupuj nówke. Będziesz miał spokojny sen a to droższe od pieniędzy. No chyba że pewne auto po kimś ze znajomych, rodzinie albo znasz kogoś ogarniętego w danej marce. Kupno używanego auta w PL to mordęga. Nie piszę o corsie za 9 koła bo to nawet jak kupisz spawane z 2 to i tak mała wtopa.

Edytowane przez ernestZL

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...