Skocz do zawartości

Gsr 600 uszkodzenie lagów podczas transportu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zasięgnąć opinii osób które znają się trochę więcej na motocyklach i miałyby inne spojrzenie na tą sprawę niż ja, do rzeczy.

 

Kupiłem motocykl, miało być z nim wszystko w porządku, do wymiany tylko olej, zaprowadziłem motocykl do mechanika na tą wymianę i stwierdził jeszcze, że kierownica i lagi są krzywe (lewa- 0,45mm, prawa- 0,85mm) czy jest możliwość aby takie uszkodzenia powstały podczas transportu motocykla na przyczepce? Tak Twierdzi sprzedający.

Motocykl był ustawiony przednim kołem do przedniej i lewej burty, zaczepiony pasem o górną półkę amortyzatora, tyłem do prawej burty i postawiony na stopkę i spięty tył, także pasem. Czy po takim opisie można tak stwierdzić? Mechanik może do końca prawdy nie powiedzieć, ale jednak każdy, którego pytałem to twierdzi, że nie ma takiej możliwości.

Dziękuję za odpowiedzi, jeżeli jakieś się pojawią.

 

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się od takiego czegoś miały pogiąć lagi to po przejechaniu przez dziurę z prędkością 100 km/h powinno koło odpaść

 

A sprzedający zawsze będzie twierdził że coś się "samo uszkodziło w czasie transportu "

co to za moto ??

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się od takiego czegoś miały pogiąć lagi to po przejechaniu przez dziurę z prędkością 100 km/h powinno koło odpaść

 

A sprzedający zawsze będzie twierdził że coś się "samo uszkodziło w czasie transportu "

co to za moto ??

Suzuki gsr 600

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie jest możliwe, jak ktoś bez rozumu dop...lił pasy, ale mało prawdopodobne.

Dużo w ocenie pomogłyby zdjęcia motocykla unieruchomionego identycznie, jak w transporcie. Bez tego to wróżenie.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Niestety, zdjęć brak, pasy zostały dociągnięte na tyle, by motocykl stał sztywno, ale bez dużej siły.

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko pogiąć lagi łapiąc za półke , praktycznie nie możliwe natomiast stopkę to jak najbardziej mogłeś połamać co na szczęście się nie stało - to tak na przyszłość .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Dominik

Na przyszłość podpytaj jak moto transportować zanim to zrobisz.

Druga sprawa czy lagi są krzywe czy przestawione w półkach? Bo może się nie dogadałeś z mechanikiem?

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Dominik

Na przyszłość podpytaj jak moto transportować zanim to zrobisz.

Druga sprawa czy lagi są krzywe czy przestawione w półkach? Bo może się nie dogadałeś z mechanikiem?

 

Pozdr.

F.

Na pewno lagi są krzywe, plus są na nich małe ryski, z tego co powiedział mi mechanik, to poprzednio ktoś mógł nie umiejętnie zakładać uszczelniacze. Dostałem też taką notkę przy zleceniu pomiaru przedniego zawieszenia

 

(post-92314-0-46036200-1531858044.png

 

 

 

na tokarce czujnikiem zegarowym ;)

 

dokładnie tak jak piszesz ;)

 

Takie odchylenia na lagach, jak dla was, także kwalifikuje je do wymiany? Jakakolwiek jazda z takimi uszkodzeniami jest bezpieczna? Póki co motocykl stoi w garażu i czeka na dalszy przebieg wydarzeń :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na tokarce czujnikiem zegarowym ;)

 

 

Tylko kto zdejmuje lagi jak dostaje moto na wymianę oleju?

 

 

Takie odchylenia na lagach, jak dla was, także kwalifikuje je do wymiany? Jakakolwiek jazda z takimi uszkodzeniami jest bezpieczna? Póki co motocykl stoi w garażu i czeka na dalszy przebieg wydarzeń :(

 

Trzeba zobaczyć jakie jest dopuszczalny limit, powinno być w serwisówce.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba już nie aktualny.

 

Motocykl oddałem także do autoryzowanego serwisu Suzuki, więc diagnoza owych Panów wyszła,że lagi były prostowane,szlifowane czy inne jeszcze uje, więc czeka mnie wymiana i to nie od transportu jak zarzekał się sprzedający(do tego dochodzi kierownica,zawieszenie) i takie tam reszta dodatków. A taka igła miała być :) no cóż, wychodzi nauczka na przyszłość, żeby pomyśleć bardziej nad zakupem, a nie zapatrzeć się tylko na wygląd ;]

 

szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Trzeba mieć świadomość skąd biorą się niskie ceny sprzętów. Zawsze bierz kogoś kto się zna do oceny przed zakupem. Wyjdzie taniej...

Nie możesz odstąpić od umowy kupna sprzedaży? Kupowałeś od osoby prywatnej czy z komisu?

 

Pozdr

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...