Skocz do zawartości

Opony potorowe dla amatora ?


Antek#96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim !

 

Mam do Was pytania o oponach torowych.Jestem amatorem i w sezonie 2018 bede torował na swojej 600.Wiadomo ze najgorsze są koszta opon i stwierdziłem żeby nie dokładać dużo do "interesu" będę jeździł na oponach potorowych,używanych.Czy to dobry pomysł żeby kupować opony potorowe,np.supercorsy bądź inne na tym samym poziomie?Na ile starczają takie używane opony?Czy warto patrzeć na dane o oponie jakie podają sprzedawcy np. Z allegro ze opona ma na środku 4,3mm bieżnika.Czy to jedt dużo ?Ile musi mieć mm bieżnika na bokach opony żeby oba sprawowała się dobrze w warunkach torowych?prosze o odpowiedzi i z góry dziękuje :)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potorowe na tor? :blink:

Potorówki kupują Ci co latają po prostej bo właśnie zostaje dużo mięsa na środku opony ale niwiele na bokach..

Lepiej się toruj z dobrymi nowymi szosowymi.

Poczytaj temat opony po raz enty.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po primo z allegro nie kupuje się opon, po drugie sprzedawane są opony raczej słabsze niż lepsze nawet te prosto z toru.

Lepiej kupować w DE.

Lepiej w DE ? Mógłbyś mi wyjaśnić co to jest ? czyli jednak na oponach nie da rady zaoszczędzić $$$...

Edytowane przez Antek#96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DE to Niemcy. Można brać opony na torze np po wyścigach lub na samych Speed Day'ach, widzisz co bierzesz. Ja jeździłem na nowych, ale leżankach, na moje jazdy to było aż nadto, lepiej wydać kasę na jakieś szkolenie niż opony z najwyższej półki...

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z okolic Wieruszowa,okolice Warszawy.A co do opon to jakie polecacie na takim poziomie mniej więcej jak supercorsa SP,ale żeby były tańsze.Ktos może coś polecić ?

Jak już ci napisali, potorowe na tor się nie nadają, kupuj nowe i najwyżej sprzedawaj jako po torowe. Jak mieszkałem w PL to kupowałem w MyNetMoto bo było najtaniej, ale to dawno dość było.

 

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadają się potorowe na tor ale muszą mieć dużo mięsa np. po kwalifikacjach. Ja kupiłem dwa lata temu pięć tyłów slicków po 100zł sztuka świeżych i gumy miały praktycznie tyle co nówki (nawet nie były pozamykane). Także czasem można trafić ale dawanie po kilkaset złotych za używki to nieporozumienie i wtedy zdecydowanie warto brać jednak nówki. Zespoły wyścigowe wyrzucają opony po kwali - jak ktoś ma dostęp to warto się tematem zainteresować.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam siebie opisujesz jako amatora a chcesz latać na torówkach ??

Nie znam Ciebie , nie wiem jak jeździsz ale z tego co piszesz liczysz na to że torowa opona + sportowy motocykl zrobią z Ciebie Rossiego

Praktycznie każdy producent ma w swojej ofercie opony które są przeznaczone do sportowej AMATORSKIEJ jazdy na torze

i takie opony idealnie się sprawdzają w zastosowaniach o których piszesz a nie jakieś używane potorówki (obojętnie czy z DE czy ZSRR )

torówki sa dla naprawdę profesjonalistów , a potorówki ...... profesjonalista już na nich nie chce jeździć a ty chcesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

 

Opony to czesc mtocykla ktora trzyma Cie na onranym torze jazdy Twoj kontakt opiera sie na kilku cm2. I na tym chcesz oszczedzac ?

 

Przelicz sobie koszty leczenia do tego dodaj zgruzowany motocykl i zadaj sobie pytanie czy warto przyoszczedzic ?

 

Sprawdz sobie na eBay.de opony takie jak

​Metzeler M1, Metzeler M3, VContineneeál Soport attack 1 i 2 sa stosunkowo tanie a dobrze sie trzymaja, przednia opone mozan zamknac, tyle, ze trzeba troche odwagi i ciut umiejetnosci

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy producent ma w swojej ofercie opony które są przeznaczone do sportowej AMATORSKIEJ jazdy na torze

i takie opony idealnie się sprawdzają w zastosowaniach o których piszesz ......

A czy na takich oponach da się jeździć bez problemu po ulicy? Na przykład w celu dojechania no tor kilkaset kilometrów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...