Skocz do zawartości

Opony potorowe dla amatora ?


Antek#96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz coś na poziomie SP. to możesz szukać jeszcze Supercorsy BSB (to podobno to samo , tylko na rynek UK). Poza tym analogiczną oponą są cięte Metzelery Racetec K3 albo slicki Racetec Compk. Ogólnie jak chcesz większej żywotności a nie jeździsz po ulicy, to slick ma więcej "mięsa". Przynajmniej tak mówią, ale może to mit :)

Co do uzywanych - przeważnie nie ma sensu taki zakup, ponieważ koszty przełożenia opony są dość wysokie w stosunku do jej ceny (używanej). Zdarza się jednak, że ludzie sprzedają prawie nowe opony. Tyle, że wtedy takiej opony nie kupisz za 100PLN i wychodzi na to samo. Niektórzy kupują opony używane i odwracają je (głównie slicki) i w ten sposób jeszcze je dojeżdżają.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na takich oponach da się jeździć bez problemu po ulicy? Na przykład w celu dojechania no tor kilkaset kilometrów?

tak . to są opony właśnie do tego zaprojektowane - jeżdżenie po ulicy i amatorskie ściganie się na torze

i w tym przypadku amatorskie nie znaczy to że na takich oponach będziesz kręcił czasy o 20 sek gorsze niż ina torówce (jak będziesz jeździł jak zawodnik to MOŻE da ci to stratę sekundy czy dwóch )

tylko że nie będziesz musiał jej grzać na torze (generalnie torówki na ulicy masz marne szanse rozgrzać do właściwej temperatury w których będzie trzymała )

nie będą znikać w oczach tak jak torówki

nie doczepi się do niej żaden pan policjant w czasie kontroli (jeśli to Cię nie przekonuje to może przekona Cię że w razie (odpukać w niemalowane) wypadku również mają homologacje drogową

i w razie opadu deszczu mają jakikolwiek bieżnik więc i da się na nich jechać po mokrej ulicy

 

możesz szukać jeszcze Supercorsy BSB (to podobno to samo , tylko na rynek UK). Poza tym analogiczną oponą są cięte Metzelery Racetec K3 albo slicki Racetec Compk

 

supercorsa bardzo fajna ale na Poznaniu znikała w oczach

racetec3 - na nich robiłem najlepsze czasy :biggrin:

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy kupują opony używane i odwracają je (głównie slicki) i w ten sposób jeszcze je dojeżdżają.

 

Pozdr.

F.

ale nie ma lewą stronę? :biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jak tak. Dlatego slicki zazwyczaj, bo one łyse po obu stronach, od wewnątrz i z zewnątrz :)

Dobra, bo jeszcze ktoś pomyśli na serio. Tylko odwracają kierunek, tak żeby lewa strona była po prawej i odwrotnie.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co amatorowi uzywane torówki? Bedzie sie chlopakowi sprzęt w zakręt walił i w najlepszym wpadku się wystraszy a w najgorszym perdalnie nim o asfalt. Kup nowe drogowe opony dla motocykli sportowych i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jak tak. Dlatego slicki zazwyczaj, bo one łyse po obu stronach, od wewnątrz i z zewnątrz :)

Dobra, bo jeszcze ktoś pomyśli na serio. Tylko odwracają kierunek, tak żeby lewa strona była po prawej i odwrotnie.

 

Filip, Ty piszesz o tych slabszych slick'ach. Te lepsiejsze i zarazem drozsze sa lapsiejsze bo jak zjedziesz pierwsza zwenetrzna strone to pozniej wywracasz ne na zewnatrz i masz znowu nofki

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak . to są opony właśnie do tego zaprojektowane - jeżdżenie po ulicy i amatorskie ściganie się na torze

i w tym przypadku amatorskie nie znaczy to że na takich oponach będziesz kręcił czasy o 20 sek gorsze niż ina torówce (jak będziesz jeździł jak zawodnik to MOŻE da ci to stratę sekundy czy dwóch )

tylko że nie będziesz musiał jej grzać na torze (generalnie torówki na ulicy masz marne szanse rozgrzać do właściwej temperatury w których będzie trzymała )

nie będą znikać w oczach tak jak torówki

nie doczepi się do niej żaden pan policjant w czasie kontroli (jeśli to Cię nie przekonuje to może przekona Cię że w razie (odpukać w niemalowane) wypadku również mają homologacje drogową

i w razie opadu deszczu mają jakikolwiek bieżnik więc i da się na nich jechać po mokrej ulicy

Dzięki. O takie mi właśnie chodzi.

A podasz jakieś konkretne modele?

Edytowane przez Wertyder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertyder - pirelli supercorsa SP lub BSB albo Metzeler Racetec K3. Te opony mają homologację drogową. Są to tzw. opony typu endurance, czyli mieszanki wytrzymalsze od typowo wyścigowych, chociaż na nich bazujące. Poza tym Kiler miał pewnie na myśli opony sportowe a nie wyścigowe i takie ma chyba w zanadrzu każdy producent. Metzeler 7rr, Bridgestone S21, Dunlop Sportsmart itd.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertyder - pirelli supercorsa SP lub BSB albo Metzeler Racetec K3. Te opony mają homologację drogową. Są to tzw. opony typu endurance, czyli mieszanki wytrzymalsze od typowo wyścigowych, chociaż na nich bazujące. Poza tym Kiler miał pewnie na myśli opony sportowe a nie wyścigowe i takie ma chyba w zanadrzu każdy producent. Metzeler 7rr, Bridgestone S21, Dunlop Sportsmart itd.

Pozdr.

F.

Dzięki :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież wcześniej pisałem i o racetecu i supercorsie :biggrin:

min te opony są właśnie do latania po torze i ulicy ,często dają się dogrzać na ulicy , na torze ustępują naprawdę minimalnie typowej torówce (ustępują nie znaczy że każdy na nich zrobi gorsze czasy :biggrin: tylko że jeśli jeździsz na poziomie zawodnika to zamiast 1.42 zrobisz 1.44 :biggrin: )

tak jak pisałem - najlepsze czasy kręciłem na racetecu z3 ,

na supercorsie minimalnie gorsze , tylko że ta akurat na Poznaniu przy moim litrze znikała dosłownie w oczach , trzy wyjazdy na tor i nie istniała :biggrin:

a opony sportowe to też inna bajka niemniej na poziomie amatora również wystarczające

i tak tylko dopisze dla formalności (nie mam na myśli nikogo personalnie )

Super opony , amor skrętu za kilka tysięcy czy super wydech nawet za 10000 nie zrobią z nikogo Rossiego , na początek żeby liznąć toru , zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi wystarczy w zupełności seryjny motocykl . Na Poznaniu często gościła Africa twin ( jej szalony właściciel nawet odzywał się w tym temacie :biggrin: ) w stanie ...... kiepskim , na oponach kostkowych z mocą ... wiecie jaką ma Afrika i na zakrętach nieraz pokazywała miszczom że nieważne do masz pod d...ą ważne co masz nad nią :biggrin: oczywiście na prostej wymiękała ale na zakrętach znowu dzielna hondzia dawała radę . ale na prostej to nawet małpa da radę odkręcić gaz do maxa (potem tacy miszczowie hamowali już przy depo bo bali się że się nie wyrobią :biggrin: )

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opony , amor skrętu za kilka tysięcy czy super wydech nawet za 10000 nie zrobią z nikogo Rossiego , na początek żeby liznąć toru , zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi wystarczy w zupełności seryjny motocykl . Na Poznaniu często gościła Africa twin ( jej szalony właściciel nawet odzywał się w tym temacie :biggrin: ) w stanie ...... kiepskim , na oponach kostkowych z mocą ... wiecie jaką ma Afrika i na zakrętach nieraz pokazywała miszczom że nieważne do masz pod d...ą ważne co masz nad nią :biggrin: oczywiście na prostej wymiękała ale na zakrętach znowu dzielna hondzia dawała radę . ale na prostej to nawet małpa da radę odkręcić gaz do maxa (potem tacy miszczowie hamowali już przy depo bo bali się że się nie wyrobią :biggrin: )

A to jest temat o technice jazdy czy o oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się bo Kiler ma rację, zamiast ładować kasę w opony dla zawodowców lepiej inwestować w benę i w to żeby jak najwięcej jeździć.

To może zamykać takie wątki. Zresztą większość tematów gdzie ludzie pytają o lepszy olej, ciuchy, moto (Boże uchowaj) jest do zamknięcia, bo zawsze lepiej się podszkolić niż wydawać pieniądze na niepotrzebne gadżety ;).

Skądinąd zawsze mnie fascynuje skąd u dorosłych ludzi taka chęć do niesienia dobrej nowiny i mówienia innym dorosłym co dla nich lepsze....

I oczywiście niech nikt nie bierze tego personalnie do siebie - piszę to w powietrze, dla formalności ;) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka chęć? Moim zdaniem z doświadczenia. Ja na przykład wiem że na moim poziomie mogę jeździć z takim samym skutkiem na supercorsie jak i na pilot powerze. Chodzi o to że przewaga tych torowych opon widoczna jest dopiero powyżej pewnego poziomu umiejętności. Dla kogoś początkującego naprawdę nie ma różnicy. Ja to wiem, Kiler to wie, Ty tego nie wiesz ale może będziesz chciał skorzystać z tej wiedzy, albo ktoś inny, zamiast uczyć sie na własnej kasie. W sumie to jak wolisz.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka chęć? Moim zdaniem z doświadczenia. Ja na przykład wiem że na moim poziomie mogę jeździć z takim samym skutkiem na supercorsie jak i na pilot powerze. Chodzi o to że przewaga tych torowych opon widoczna jest dopiero powyżej pewnego poziomu umiejętności. Dla kogoś początkującego naprawdę nie ma różnicy. Ja to wiem, Kiler to wie, Ty tego nie wiesz ale może będziesz chciał skorzystać z tej wiedzy, albo ktoś inny, zamiast uczyć sie na własnej kasie. W sumie to jak wolisz.

A skąd zakładasz że tego nie wiem? Skąd wiesz w co mam lepiej zainwestować? Skąd w ogóle przekonanie, że ja chcę się doskonalić na torze i kupować torowe opony??? Naprawdę dalej mnie zadziwia ta chęć kształtowania dróg innym :D. Edytowane przez Wertyder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...