Skocz do zawartości

Opony potorowe dla amatora ?


Antek#96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może zamykać takie wątki. Zresztą większość tematów gdzie ludzie pytają o lepszy olej, ciuchy, moto (Boże uchowaj) jest do zamknięcia, bo zawsze lepiej się podszkolić niż wydawać pieniądze na niepotrzebne gadżety ;).

Skądinąd zawsze mnie fascynuje skąd u dorosłych ludzi taka chęć do niesienia dobrej nowiny i mówienia innym dorosłym co dla nich lepsze....

I oczywiście niech nikt nie bierze tego personalnie do siebie - piszę to w powietrze, dla formalności ;) :).

Bo zapytali.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie czepiaj się bo Kiler ma rację, zamiast ładować kasę w opony dla zawodowców lepiej inwestować w benę i w to żeby jak najwięcej jeździć.

 

Limo,

 

sa na tym padole ludzie ktorzy mysla inaczej niz inni ( mam z tym na codzien doczynienia

( w pewnych wypadkach raz ub dwa razy na tydzien :icon_mrgreen: )

i ich wlasnie nie przekonasz. Strone wczesniej pisalem o tanich modelach - za 170 Jurkow mozna kupic nowki z zalozeniem .....

 

Nie bede robil tu analiz bo mija sie to z celem.

 

To może zamykać takie wątki. Zresztą większość tematów gdzie ludzie pytają o lepszy olej, ciuchy, moto (Boże uchowaj) jest do zamknięcia, bo zawsze lepiej się podszkolić niż wydawać pieniądze na niepotrzebne gadżety ;).

Skądinąd zawsze mnie fascynuje skąd u dorosłych ludzi taka chęć do niesienia dobrej nowiny i mówienia innym dorosłym co dla nich lepsze....

I oczywiście niech nikt nie bierze tego personalnie do siebie - piszę to w powietrze, dla formalności ;) :).

 

pytasz o opony, masz podane na srebrnej tacy. JAk ktos nie umie wykorzystac tych ktore zostaly podane ( to znaczy, ze nie potrafi jezdzic ). MOze warto wiec przeanalizowac swoje umieetnosci i realnie spojrzec prawdzie w oczy i zamiast kupowac polsrodli kupic cos innego, dobrego czego i tak w pelni nie wykorzystasz a posluzy na znacznie dluzej.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd zakładasz że tego nie wiem? Skąd wiesz w co mam lepiej zainwestować? Skąd w ogóle przekonanie, że ja chcę się doskonalić na torze i kupować torowe opony??? Naprawdę dalej mnie zadziwia ta chęć kształtowania dróg innym :D.

 

A żryj gruz. Ludzie chcą pomóc a ten wydziwia.

 

To po cholerę się pytasz jak wszystko wiesz?

Edytowane przez Limo

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot power to się do jazdy na wprost nadaje nie na tor. Ten najnowszy pp3 jest ok ale poprzednie to tragedia. To puszcza bez najmniejszego ostrzeżenia że ma dosyć. A jak się choćby minimalnie przegrzeje to jak na lodzie lecisz.

S20, bt016 pro, Rosso Corsa, m3, Sport smart... na tych jeździłem i to mogę polecić do amatorskiego "ścigania".

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fora powstały min po to żeby ktoś kto czegoś nie wie mógł zapytać , a ktoś kto wie i chce pomóc mógł mu odpowiedzieć

nikt ci nie napisał - jeździj tak czy inaczej , na oponie xxx inaczej masz wjeb i mogą ci barwy zedrzeć z pleców :biggrin:

to jest tylko odpowiedź kogoś kto ma doświadczenie na pytanie kogoś kto jeśli pyta to można się domyślić doświadczenia nie ma

Jak dla mnie możesz kupić ninje turbo stuningować ma 800 KM i przejeżdżać w roku 100 km w kombiaku za 20 tys

możesz się nawet zachwycać bajajem dominatorem :biggrin: i uważać ze to bardzo fajny motocykl :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd zakładasz że tego nie wiem? Skąd wiesz w co mam lepiej zainwestować? Skąd w ogóle przekonanie, że ja chcę się doskonalić na torze i kupować torowe opony??? Naprawdę dalej mnie zadziwia ta chęć kształtowania dróg innym :D.

To można wywnioskować po Twoich pytaniach. Natomiast lepiej jednak słuchać bardziej doświadczonych, bo tu nie chodzi tylko o kasę. Nie mając techniki nie dość, że nie jesteś w stanie wykorzystać potencjału opony wyścigowej, to jeszcze będziesz ją bardzo szybko niszczył, bo nie będziesz w stanie jej dogrzać. Jeśli chcesz inwestować po to, żeby wyrzucać pieniądze o.k.. - Twoja sprawa. Nie dziw się jednak, że ktoś dobrze Ci radzi :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już śpieszę wyjaśnić :).

Prowadzimy niewielki warsztat, gdzie zajmujemy się też ogumieniem. Chłopaki (to pewnie Ci co to Rossim chcą zostać;)) często zadają pytania o gumy na tor - stąd też moje pytanie. Nie chcę polecać czegoś niesprawdzonego, bo że coś jest w katalogu to jedno ale opinia osób z doświadczeniem to drugie :). Sam się na tor nie wybieram i nie mam takich ambicji. Wolę spokojne podziwianie krajobrazów ;).

 

A żryj gruz. Ludzie chcą pomóc a ten wydziwia.

Rozumiem że to pierwsze to też chęć pomcy, tak z troski :D.

 

fora powstały min po to żeby ktoś kto czegoś nie wie mógł zapytać , a ktoś kto wie i chce pomóc mógł mu odpowiedzieć

 

Znakomicie. Ale fora powoli się zatracają w gąszczu porad o które nkt nie prosił.

 

 

To można wywnioskować po Twoich pytaniach. Natomiast lepiej jednak słuchać bardziej doświadczonych, bo tu nie chodzi tylko o kasę. Nie mając techniki nie dość, że nie jesteś w stanie wykorzystać potencjału opony wyścigowej, to jeszcze będziesz ją bardzo szybko niszczył, bo nie będziesz w stanie jej dogrzać. Jeśli chcesz inwestować po to, żeby wyrzucać pieniądze o.k.. - Twoja sprawa. Nie dziw się jednak, że ktoś dobrze Ci radzi :)

 

Pozdr.

F.

 

Pytanie było o coś zupełnie innego. A co do "dobrych rad" - to skorzystałbyś ze wszystkich jakich Ci tu udzielają? Ja bym był bardzo ostrożny ;)....

 

Przy tym umówmy się rady odnośnie tego czym i po co jest tor, czemu warto lub nie kupić sobie opony i jakie to będzie miało znaczenie są może i dobre dla dzieciaków ale większość (mam nadzieję) dorosłych przy odrobinie zastanowienia wymyśli to sama więc na co to komu? Liczą się konkrety i te otrzymałem za co dziękuję :).

Edytowane przez Wertyder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu pytać gumiarza o dobór opon. To jak pytać robotnika na budowie jaki żyrandol będzie pasował do salonu.



Rozumiem że to pierwsze to też chęć pomcy, tak z troski :D.

 

Jakbyś pisał normalnie a nie szyfrem to byś dostał normalną odpowiedź, to chyba logiczne. Ja niestety mam uczulenie na pajaców co najpierw zadają pytania a potem mają pretensje że ktoś ich śmie pouczać.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu pytać gumiarza o dobór opon. To jak pytać robotnika na budowie jaki żyrandol będzie pasował do salonu.

 

Jakbyś pisał normalnie a nie szyfrem to byś dostał normalną odpowiedź, to chyba logiczne. Ja niestety mam uczulenie na pajaców co najpierw zadają pytania a potem mają pretensje że ktoś ich śmie pouczać.

Jak masz uczulenie to idź do dermatologa,..... a nie wylewaj tu swoje frustracje ;).....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz uczulenie to idź do dermatologa,..... a nie wylewaj tu swoje frustracje ;).....

 

Dermatolog nie pomoże w tym przypadku. Konkretna zjebka czasami ma szansę odnieść pewien skutek ale też nie zawsze, zależy od osobnika. Do tych zabetonowanych nic nie dociera niestety.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do "dobrych rad" - to skorzystałbyś ze wszystkich jakich Ci tu udzielają? Ja bym był bardzo ostrożny ;)....

 

na jakiej podstawie "odsiewasz" te dobre rady od tych złych ??

 

Znakomicie. Ale fora powoli się zatracają w gąszczu porad o które nkt nie prosił.

 

może i nikt nie prosił ale to co zostało tu napisane będzie sobie 'wisieć' bardzo długo i za tydzień czy miesiąc ktoś kto będzie szukał takich informacji będzie mógł je znaleźć

raz piszesz

Przy tym umówmy się rady odnośnie tego czym i po co jest tor, czemu warto lub nie kupić sobie opony i jakie to będzie miało znaczenie są może i dobre dla dzieciaków ale większość (mam nadzieję) dorosłych przy odrobinie zastanowienia wymyśli to sama więc na co to komu?

 

a chwile wcześniej

często zadają pytania o gumy na tor - stąd też moje pytanie. Nie chcę polecać czegoś niesprawdzonego, bo że coś jest w katalogu to jedno ale opinia osób z doświadczeniem to drugie

 

więc dlaczego nie zastanowiłeś się i wymyśliłeś sam tylko zadajesz pytanie ?? To jesteś dorosły czy dzieciak ??

 

a kwestia prowadzenia warsztatu oponiarskiego bez jakiejkolwiek wiedzy praktycznej a opierająca się jedynie na wiedzy teoretycznej zdobywanej na forach to już zupełnie inny temat :banghead:

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładzie oponiarskim powinien tylko wiedziec jak założyć oponę żeby nie zarysować felgi, tyle! To i tak przerasta kompetencje większości warsztatów.

 

Ale zgodzę się że szukanie opinii w takich miejscach to dziecinada.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasami jeszcze opone w odwrotnym kierunku do jej rotacji zalozyc potrafia :icon_mrgreen:

 

Mnie najbardziej fqurfia jak taki majster daje porady na ktora os w katamaranie te lepsze sie zaklada :banghead:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem. Tu się zgodzę z powyższym. W zasadzie znam chyba tylko jedno miejsce gdzie nie spierdzielili czegoś ani razu przy zmianie opon. Poza miejscami w których sam byłem tylko raz oczywiście ;)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie "odsiewasz" te dobre rady od tych złych ??

Mogę o to samo zapytać, bo takiej wiedzy nigdy za wiele ale kilka sposobów by się znalazło :).

 

może i nikt nie prosił ale to co zostało tu napisane będzie sobie 'wisieć' bardzo długo i za tydzień czy miesiąc ktoś kto będzie szukał takich informacji będzie mógł je znaleźć

No i o typie opon znajdzie (bo o tym wątek), a resztę komunałów albo sam wie albo oleje.

raz piszesz

 

a chwile wcześniej

 

więc dlaczego nie zastanowiłeś się i wymyśliłeś sam tylko zadajesz pytanie ?? To jesteś dorosły czy dzieciak ??

Zastanowić się i wymyślić konkretny model opony torowej ..... hmmmmm no przyznaję jeśli to potrafisz jesteś dobry, ja tego nie potrafię dlatego pytam :).

 

BTW: powoli niestety zbliżam się do tego wieku, że jak ktoś mówi o mnie dzieciak to to jest komplement :D...

 

 

a kwestia prowadzenia warsztatu oponiarskiego bez jakiejkolwiek wiedzy praktycznej a opierająca się jedynie na wiedzy teoretycznej zdobywanej na forach to już zupełnie inny temat :banghead:

Pełna zgoda, bardzo nieobliczalne, szczególnie że z oponami nie ma żartów, bo tu awaria to nie tylko to że ktoś stanie na drodze. Trzeba sporo wiedzy i rozwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...