Skocz do zawartości

namiot na dziko na plaży nad Bałtykiem?


motif
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję krótką, "weekendową" wycieczkę sobie zrobić jak się tylko pogoda poprawi z namiotem nad nasze morze.

Żeby było ciekawiej pomyślałem o spaniu na "dziko" :) Może ktoś polecić jakieś fajne, "bezpieczne"

rejony? ewentualnie się dołączyć :) Przy okazji, wiem że w dziwnej Polsce w lasach, parkach narodowych nie wolno legalnie

ale o plaży nic nie słyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo, skoro Polska "dziwna", wybierz się do kraju co to nie jest "dziwny" i pozwala rozbijać namiot wszędzie. Choć możesz mieć problem taki znaleźć... ot, "dziwny jest ten świat", jak śpiewał artysta....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Lekko nie mają także biwakowicze chcący spędzić noc na plaży. To, co znamy jako doskonałe miejsce do rozłożenia koca, ręcznika czy parawanu, to w myśl prawa teren przynależny do odpowiedniego urzędu morskiego. Może to być Urząd Morski w Szczecinie, Urząd Morski w Gdyni albo Urząd Morski w Słupsku, zależnie od obranej lokalizacji. Przykładowo, jeśli chcielibyśmy rozbić namiot na plaży w Ustce, informacji o takich możliwościach musimy szukać w ostatnim z wymienionych miejsc.

Po raz kolejny – niestety dla turystów – urzędy ustanawiają własne przepisy, które zazwyczaj nie są przychylne w stosunku do rozbijania obozowisk. Przykładowo, strona internetowa Urzędu Morskiego w Słupsku informuje nas, jak poniżej:

Zabrania się na plaży (przedwydmie), wydmach i klifach:

(…)
8. Biwakowania i plażowania na wydmach i klifach. "

 

Źródło: bezprawnik.pl

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura to nie problem. Bywało że chodziłem na szczanko przy -15 w chatce w górach w zimie. Mi chodzi o to żeby jednak respektować te resztki natury które mamy. Tzn, jak się dogadasz z właścicielem terenu, to się rozbijaj, ale pomysły by robić to na wydmach czy w parku narodowym to jak dla mnie ciutkę przegięcie...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydmy i klify to nie plaża (przedwydmie)

https://umsl.gov.pl/iow_zarz.html

Nie wiem czy jakiś świeższe ZP sie nie ukazało.

Gdzie na tę plażę się wybierasz?

 

nie mam konkretnego planu, tam gdzie mało ludzi, dziko i blisko motocyklem do morza można dojechać.

W zeszłym roku byłem w Łebie ale na kwaterze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Unieście?

Tam gdzie jezioro wpada do morza.

Jak od morza za bardzo będzie wiać zawsze możesz rozbić namiot w krzakach nad jeziorem.

Dobrze by było wziąć wędkę żeby nie patrzyli na Ciebie jak na wariata.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tych malkontentów odnośnie spania. Byłem 2 maja w Wilkasach na Mazurach. Gdy zbliżał się zmrok zrobiło się przenikliwie zimno, rozbiłem chiński cienki namiot przy lesie. Nad ranem był przymrozek -3 stopnie, słownie : minus trzy. Na motocyklu szron, na namiocie to samo o godz. 5 rano pakowałem cały sprzęt i dalej w drogę. Od tej pory przymrozków jak dotąd nie było. Dasz radę przynajmniej w obecnym okresie możesz się przygotować na niskie temperatury. A o takim podejściu to się mówi że i g... w puchu zmarznie.

Edytowane przez Romek125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...