Skocz do zawartości

Jakaś sprawna porównywarka OC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heniek128, chyba nigdy nie miałeś porządnego ubezpieczenia, a tym bardziej nie korzystałeś z takowego. Ja po jednym najechaniu na tył z polisy AC naprawiłem swoje auto w serwisie na kwotę, jakiej dotychczas (4 lata) jeszcze nie oddałem w składce. A w między czasie wymieniłem jeszcze szybę (również a AC)...

 

Chodzi mi o okres całego życia a nie 4 lata. Wiadomo będą tacy, którym sie to opłaci ale zdecydowana większość jest na minusie bo inaczej ubezpieczycieli by nie było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie oddajesz na naprawę bezgotówkową, każdy bierze gotówkę a później naprawia za 30% tego co dostał lub wcale - tak wygląda praktyka.

 

Wg wyroku sądu najwyższego z roku (2012?) mówiąc w skrócie: ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić odszkodowanie a to czy sobie ktoś naprawi to jego sprawa. Ubezpieczenie ma wyrównać szkodę, jeśli więc ktoś woli mieć kasę w ręce i zepsuty samochód to jego wybór i nic nikomu do tego. Dodatkowo wg wyroku, propozycje typu "napraw sobie i daj faktury to Ci oddamy kasę" też są niezgodne z prawem. Oczywiście w większości wypadków na oryginalnych częściach.

 

Doktoryzowałem się nad tym jakiś czas temu walcząc o wypłatę odszkodowania.

 

Edit:

 

Aha i nie każdy bierze kasę, przynajmniej nie zawsze. Jak za wymianę drzwi mi HDI policzyło 1400zł, i nie zgodzili się na moją propozycję 3000, to bez gadania zostawiłem samochód w ASO - cena 5400zł

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie oddajesz na naprawę bezgotówkową, każdy bierze gotówkę a później naprawia za 30% tego co dostał lub wcale - tak wygląda praktyka.

A myślisz że naprawy bezgotówkowe są dla ubezpieczyciela bardziej opłacalne? Dwa razy likwidowałem szkodę z czyjegoś OC i w obu przypadkach blacharz namawiał mnie na transakcję bezgotówkową. W pierwszym przypadku zaproponował że w gratisie poprawi mi drugi zderzak - tu nie skorzystałem i "zarobiłem" na tym 1400 zł, a w drugim przypadku skorzystałem z podobnej propozycji, bo trzeba było poprawić to co spieprzyli w serwisie poprzednim razem. Jestem pewien że i on i rzeczoznawca dodatkowo coś na tym przytulili.

Zamiast dopier**lać składki w kosmos powinni raczej zadbać żeby kasa nie szła bokiem tak jak idzie obecnie. Ceny napraw w ASO to też jakiś obłęd. Nowy samochód za 78 000, a wymiana zderzaka, błotnika i lampy kosztowała ubezpieczalnię 12 800. To jest 15% wartości auta!!!

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie instytucje charytatywne im więcej wypłacą odszkodowań tym większe składki. Ostatecznie i tak klient dopłaca do interesu, więc osobiście wolę aby odszkodowania były słabe a składka wynosiła 300zł, niż składka 4000 zł a odszkodowania duże. To jak aso goli to już inna para kaloszy.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ale to nie instytucje charytatywne im więcej wypłacą odszkodowań tym większe składki. Ostatecznie i tak klient dopłaca do interesu, więc osobiście wolę aby odszkodowania były słabe a składka wynosiła 300zł, niż składka 4000 zł a odszkodowania duże. To jak aso goli to już inna para kaloszy.

ASO to jedno, ale rzeczoznawca z ubezpieczalni też człowiek. Jak mu warsztat proponuje działkę od tego, co ubezpieczalnia przepłaci, to myślisz że każdy uczciwie odmówi? chu*a odmówi. Oni normalnie nie zarabiają takich pieniędzy, żeby zrezygnować z kilku stów przy prawie każdej bezgotówkowej transakcji. Policz sobie: Dwie lub trzy wyceny dziennie, co druga bezgotówkowo, z bezgotówkowych dwie na trzy w "zaprzyjaźnionych" warsztatach. Od wszystkiego przepłaconego górką 50%. Masz pojęcie jakie to pieniądze? Tak było, jak ostatnio rozmawiałem z kolegą ze wsi. Tłuk bez szkoły, wkręcił się po znajomości w zawód, bo miał możliwość postawić wódę odpowiednim ludziom. Jakbyś zobaczył jego dom i aktualną żonę, to byś wpadł w kompleksy. Dodam że gościu chamowaty i na prawdę mało wyględny.

Ogólnie patologia straszna i wkurwiają ceny składek, ale na te elewacje obłożone naturalnym piaskowcem skądś pieniądze trzeba brać.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio szukałem najtańszej opcji i znów wygrało PZU oferta za 150zl. No ale ja mam - 60% i mieszkam na wsi. Warta trochę drozsza a reszta to w ogóle składki zaporowe.

 

 

Ale to chyba na motocykl? :)

 

Ja przy 60% zniżkach w tym roku od 650-tki płaciłem 109 zł (PZU). Od 1150 jeszcze mi nie przyszła kalkulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samochodu, cena więcej niż rewelacyjna ale zerknij czy aby nie o pierwszą rate chodzi ;)

 

Też mnie to bardzo ciekawi bo ojciec z pełnymi zniżkami za E39 530 D płacił w zeszłym roku 510 zł i to z dość dobrym rabatem. A w tym roku jak wszystko poszło ostro do góry to nie wiem czy by się znalazło coś taniej niż 6 stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w mBank mam auto. Już chyba 6 rok ta sama cena ale zniżki full. Płacę w listopadzie ale dziś z kimś siedzacym w temacie rozmawiałem i mówił żeby nastawić się na większą składkę. Zwyczajnie podrożały. Gość mówił że swoje moto płacił 100zl ale pół roku temu.

 

Wysłane z 1+2

Edytowane przez ded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...