Skocz do zawartości

Jakaś sprawna porównywarka OC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrozumiałeś :biggrin: Owszem, przysługuje mi zniżka pracownicza, tylko że ona niczego nie zmieniła, gdyż mam max zniżek i taniej już mieć nie mogę.

To Ty nie zrozumiałeś. Każda sroka swój ogon chwali :) I prawie wszędzie pracownik-klient jest traktowany lepiej niż klient.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczyłem na corsę B dla połowicy, która ma prawko od 2014 i żadnych zniżek...masakra. Będę musiał po agentach podzwonić.

Clipboard01_zps9jv46ryw.jpg

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Btw, na parkingu pod firmą klientka uderzyła w Forda Probe kolegi. Spisali oświadczenie, szkodę miało zlikwidować pzu. Rzecz miała miejsce w lipcu. W zeszłym tygodniu dopiero auto zostało wstawione do warsztatu i naprawione tylne nadkole i zderzak. Początkowo pzu zaproponowało 600 zł, więc odwołanie. Później 820 zł i wyliczyli wartość pojazdu na 1800 zł, a w wycenie były takie rzeczy: 18 calowe felgi z oponami z 2015 roku Continental 30 zł za komplet, radio Clarion, gdzie używane jest warte 600 zł na 20 zł. Całe auto wytłumione, zrobione progi, podłoga oraz przemalowywane na nowy kolor, trochę podłubane, zrobiony zawias, silnik, wydech, hamulce od Mazdy 6 MPS i wiele rzeczy których nie pamiętam.

 

Skończyło się na rozliczeniu szkody bezgotówkowo, ale bez problemów, bo roboczogodzinę wyceniono na 80 zł, gdzie warszawskie stawki są znacznie wyższe. Rozumiem, że stare auto, że można dużo robić, ale to co wymyśliło PZU to jakiś żart. Co jakiś czas ktoś proponuje odkupienie tego samochodu za 10, a nawet 12k ze względu na świetny stan techniczny i wizualny, a dla PZU jest warty obecnie 2400 zł :-P.

 

Tu się pojawia moje pytanie: przykładowo mam w planach zakup corvette z lat 80 dajmy na to za 50k, mam małą szkodę i co wtedy? Ubezpieczyciel też wyceni auto na 2000 zł, bo jest stare? ;-)

Edytowane przez Brzoz3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, ale czemu mam się bawić w rzeczoznawcę skoro wycena naprawy czy też wartości samochodu jest zdefiniowana jako cena rynkowa która też posiada swoją prawną definicję. Rzeczoznawca weźmie 500 zł, zrobi wycenę, ale to nie kwestia pieniędzy - coś co jest zawarte w umowie powinno być respektowane przez obie jej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś co jest zawarte w umowie powinno być respektowane przez obie jej strony.

 

 

Gdyby tak było to kupując tico z umową na milion po stłuczce stałbym się bogaty. A jakbym kupił Porshe z umową na 1 zł to wypłaciliby mi 20gr odszkodowania:)

 

Cena na umowie a realna wartość to dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Monter_ a ile połowica liczy wiosen? jak nie przekroczyła jeszcze 3dych to youcandrive spróbuj, moja za 1.0 przy pierwszym ubezpieczeniu zapłaciła 700pln, w razie czego powtórzę raz jeszcze - mbank, już 3 fury tam przniosłem.

za moto uniqa mi przysłała 164pln powiedziałem i bye i zmieniłem na pzu za 128pln - miałem w uniqa 2 lata i było git w tym roku im odj..ało

Edytowane przez chico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Monter_ a ile połowica liczy wiosen? jak nie przekroczyła jeszcze 3dych to youcandrive spróbuj, moja za 1.0 przy pierwszym ubezpieczeniu zapłaciła 700pln, w razie czego powtórzę raz jeszcze - mbank, już 3 fury tam przniosłem.

za moto uniqa mi przysłała 164pln powiedziałem i bye i zmieniłem na pzu za 128pln - miałem w uniqa 2 lata i było git w tym roku im odj..ało

Połowica ma powyżej 30 wiosen.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli informacji: ubezpieczenie zawarłem w końcu przez mBank. Zagadką pozostanie dla mnie dlaczego składka wyliczona po zalogowaniu się z konta i wyliczeniu za pośrednictwem kalkulatora ze strony mBanku była o 40% niższa niż ta sama składka wyliczona przez konsultanta infolinii mBanku (oddzwonił na podstawie mojego zgłoszenia wysłanego co ciekawe też z tego samego konta). TU to samo, parametry moje jako kierowcy i auta takie same. Wyszło korzystniej niż wyliczenia jednej z przeglądarek/porównywarek internetowych dla różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że tak to się skończy jak wszyscy zaczęli korzystać z firm "wyłudzaczy" ubezpieczeń i wyciągać pieniądze o byle pierdołę.

 

Za dwa lata pewnie będziemy płacić po 2tys. ze zniżkami. U mnie składka wzrosła o 100%

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że tak to się skończy jak wszyscy zaczęli korzystać z firm "wyłudzaczy" ubezpieczeń i wyciągać pieniądze o byle pierdołę.

Jak się należy, to nie widzę w tym nic złego. Dlaczego masz dostać tylko za naprawę pojazdu, a za zniszczone ubrania i leczenie płacić z własnej kasy?

Pisałem jak wygląda sytuacja z rzeczoznawcami i naprawami bezgotówkowymi. Tutaj szukaj przyczyny. Jeśli blacharz wycenia naprawę na 1000, a przy bezgotówkowej transakcji proponuje Ci gratisowe zrobienie drugiej porównywalnej w kosztach, to jak myślisz: ile on weźmie kasy z ubezpieczalni, a ile powinien? Dla ułatwienia dodam, że to co jest górką wyłudzone z ubezpieczalni, to jeszcze idzie do podziału z rzeczoznawcą.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...