Skocz do zawartości

Jakaś sprawna porównywarka OC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego wszyscy tak się czepiają PZU? Ja uważam, że nawet za samo OC warto zapłacić odrobinę więcej, jeśli płyną z tego korzyści. A w przypadku PZU ja widzę dwie najważniejsze: po pierwsze holowanie sprawcy (czyli mnie jako właściciela polisy) kolizji a nie tylko poszkodowanego. Druga, to w przypadku kolizji 2 pojazdów (bez ofiar w ludziach) PZU wypłaca mi odszkodowanie w ciągu 2 tyg. a samo występuje z regresem do ubezpieczalni sprawcy. A wierzcie mi, wiem, co to znaczy próbować uzyskać odszkodowanie od gównianej ubezpieczalni sprawcy...

Dobra dobra. Przechodziłeś taką procedurę, czy tylko piszesz co Ci obiecują? Te opinie o PZU z powietrza się nie biorą. Ja się na nich obraziłem i nie kupiłbym niczego, nawet najtańszego, tak dla zasady. Moja "porównywarka" też ma o nich zdanie wyrobione.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidowałem przez PZU 2 szkody. Mój Tato miał szkodę 2 miechy temu i też PZU z OC sprawcy zlikwidowało szkodę sprawnie i "korzystnie".

A kumpela miała nieprzyjemność dać się odrapać gościowi z OC w firmie gothaer, i to dopiero była droga przez mękę... Dlatego wszystkim fanom "tanich ubezpieczeń" życzę, żeby na takie gówno jakie kupują sami się natknęli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku byłem w PZU, czyli jakieś 7/8 lat i zawsze wychodziło mi to konkurencyjniej niż u innych TU. W tym roku przyszło mi przedłużyć ubezpieczenie Forda Mondeo w PZU i chcieli już dużo więcej niż rok temu, więc zacząłem szukać innego TU i padło na Generali. Rok temu płaciłem 4400zł na dwie raty za nówkę auto, a w tym zobaczcie sami:

 

w PZU ( AC, OC, NNW, CAR ASSISTANCE ) na rok 2016/2017 :
-Aktualna wartość Pańskiego samochodu ( suma ubezpieczenia samochodu ) : 109 000 PLN brutto
-Składka ubezpieczeniowa ( na cały rok ) : 4687 PLN ( Miniony rok ubezpieczenia AC : bezszkodowy )
-Przy rozbiciu płatności na dwie raty : 5156 PLN ( całość ) I rata : 2579 PLN, II rata : 2577 PLN )

 

w Allianz ( AC, OC, NNW, CAR ASSISTANCE ) na rok 2016/2017 :

-Aktualna wartość Pańskiego samochodu ( suma ubezpieczenia samochodu ) : 109 000 PLN brutto
-Składka ubezpieczeniowa ( na cały rok ) : 5219 PLN ( Miniony rok ubezpieczenia AC : bezszkodowy )
-Przy rozbiciu płatności na dwie raty : 5532 PLN ( całość ) I rata : 3319 PLN, II rata : 2213 PLN )

 

w Generali ( AC, OC, NNW, CAR ASSISTANCE ) na rok 2016/2017 :
-Aktualna wartość Pańskiego samochodu ( suma ubezpieczenia samochodu ) : 109 000 PLN brutto
-Składka ubezpieczeniowa ( na cały rok ) : 3977 PLN ( Miniony rok ubezpieczenia AC : bezszkodowy )
-Przy rozbiciu płatności na dwie raty : 4666 PLN ( całość ) I rata : 2538 PLN, II rata : 2128 PLN )

 

Stanęło na tym, że wykupiłem w Generali na jedną ratę z dodatkowym rabatem za 3800zł ;)

 

Tak samo do jutra mam ubezpieczenie na auto żony i również od początku w PZU i co roku również było dużo taniej, bo 2012/2013 - 3800zł, 2013/2014 - 3200zł, 2014/2015 - 2700zł i tutaj szok 2015/2016 - 1714zł!!! Mówię do żony pewnie w tym będzie coś koło 1400zł, a tu PZU sobie życzy 2889zł!!! Szybkie rozeznanie i właśnie zakupiłem w Avivie za 1516zł OC/AC z maksymalnym assistance, NNW 50k zł ;)

 

Ogólnie to jest chore z tymi kwotami jakie sobie teraz życzą za OC/AC. Rozumiem, że może trochę wzrosnąć, ale aż tyle?!

 

Korzystałem z rankomatu i później bezpośredni telefon do avivy ;)

Edytowane przez Bart3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze, czy przypadkiem różnica nie polega na zmianie pakietu AC z serwisowego na optymalny, bo w momencie wystąpienia szkody oszczędność może się zemścić...

Wszystkie pakiety miałem na częściach oryginalnych w ASO ;)

 

Teraz sprawdzałem jeszcze raz co mam w Avivie i wszystko jest na częściach oryginalnych w ASO, czyli tak jak miałem w PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli AC to polecam Allianz. Szybko sprawnie i bez bólu dupy. Trzy szkody likwidowaliśmy w ciągu czterech lat.

Tylko te ASO to...... lepiej nie mówić. W serwisie Mercedesa w Łomiankach nie dość że zrobili na odpierdol i trzeba było poprawiać, to jeszcze zaj**ali głośniki z przednich drzwi...

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj zaskoczył Pan z PZU. Wyliczał mi polisę OC, najpierw bez zniżek. Potem poprosiłem o wyliczenie z maksymalną w PZU zniżką, czyli 60%. Kwota wyszła znacznie wyższa niż wynikałoby z prostego odejmowania. Okazało się, że istnieje tzw. kwota minimalna składki dla danego wariantu polisy i nawet jak się ma teoretycznie większe zniżki to nic to nie daje, bo poniżej kwoty minimalnej i tak się nie zejdzie. W tym wypadku było to niecałe 40% mniej od podstawowej kwoty. Prawda to czy ściemniał mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne - nie rozumiem

chyba ściemniał

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściemniał. Ja również liczyłem sobie pakiet w PZU, a z racji tego, że jestem ich przedstawicielem, doliczyłem sobie 50% zniżki pracowniczej i niewiele to zmieniło. System nie pozwoli obniżyć składki poniżej minimalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z racji tego, że jestem ich przedstawicielem, doliczyłem sobie 50% zniżki pracowniczej

I wszystko jasne. :) Widocznie pracownicy mają lepsze traktowanie niż zwykły klient.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...