Skocz do zawartości

kibelek 50 2T do 1500 zł


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O michoa szukamy coś w ten sam deseń.

Mi się BWSy podobają. Takie brzydkie że aż ładne. Ten jest blisko mnie i w tyg podjadę go obejrzeć http://olx.pl/oferta/yamaha-bws-rocket-w-calosci-lub-na-czesci-zamiana-aerox-nrg-neos-CID5-ID9h5a9.html#8311757cbc

Miałem kiedyś za małolata ten skuter. Co prawda krótko ale fajnie się tym latało ( jak na poj. 50 ładnie się zbierał ). Szerokie opony "10" dawały radę nawet na żwirowej drodze :). Miałem tylko kłopot z gaźnikiem, ciągle trzeba było regulować i czyścić, wymieniłem go dla świętego spokoju i nie sprawiał już żadnych problemów. Minus to spalanie 4-5 l to norma dla tego modelu. Spokojnie kupisz w takich pieniądzach ja 11 lat temu dałem 2400,- kupiłem od handlarza, sprowadzony z Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność jeździć skuterem SYM. W zasadzie kilkoma tej marki, ale jednym dużo. Byłem mile zaskoczony, bo sądziłem, ze to dziadowizna straszna, a tu całkiem fajny sprzęt. Kolega Kubo z tego forum (autorytet w dziedzinie skuterów) stwierdził że "nie jest bardzo chiński". Chiński miało być chyba synonimem dziadostwa. No więc myślę że można opróch japonii wziąć pod uwagę syma ewentualnie. Ceny ma przystępne.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem yamahe neos ale za 1700zl i z cylindrem 70 niby fajnie jeździ ale stary rocznik i zmęczony plus dużo większe spalanie, nie wiem po co drążyć dalej temat bo nic innego jak ludix nie będzie lepsze, ją tam w nogi kładlem np. Worek cementu jak mi trzeba było i woziłem

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O michoa szukamy coś w ten sam deseń.

Mi się BWSy podobają. Takie brzydkie że aż ładne. Ten jest blisko mnie i w tyg podjadę go obejrzeć http://olx.pl/oferta/yamaha-bws-rocket-w-calosci-lub-na-czesci-zamiana-aerox-nrg-neos-CID5-ID9h5a9.html#8311757cbc

Fajne to bździdło. Przywracałem do życia zastaną taką dla kumpla włącznie z malowaniem.

 

Miałem kiedyś za małolata ten skuter. Co prawda krótko ale fajnie się tym latało ( jak na poj. 50 ładnie się zbierał ). Szerokie opony "10" dawały radę nawet na żwirowej drodze :). Miałem tylko kłopot z gaźnikiem, ciągle trzeba było regulować i czyścić, wymieniłem go dla świętego spokoju i nie sprawiał już żadnych problemów. Minus to spalanie 4-5 l to norma dla tego modelu. Spokojnie kupisz w takich pieniądzach ja 11 lat temu dałem 2400,- kupiłem od handlarza, sprowadzony z Francji.

Fakt, że z gaźnikiem to ma problemy bo cały czas jakieś nie halo ma i chyba skończy się na nowym gaźniku.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem po co drążyć dalej temat bo nic innego jak ludix nie będzie lepsze

 

spokojnie , wystarczy że ja wiem :D nie muszę kupić tego na jutro więc na spokojnie zaczekam na wiele opini nie pali się.....

 

 

stwierdził że "nie jest bardzo chiński".

 

sym z tego co ja wiem jest tajwański jak kymco czy keeway , robiłem ich quada i bardzo przyzwoita jakość za niezłą cenę( napewno odstaje od jinchengów czy motobi w pozytywnym sensie ) , ale kompletnie zapomniałem o tej marce, dzięki za pomoc :D

 

 

Mi się BWSy podobają. Takie brzydkie że aż ładne. Ten jest blisko mnie i w tyg podjadę go obejrzeć http://olx.pl/oferta...html#8311757cbc

 

malowane plastiki debilizm do 15 potęgi , parę nagięć , trochę temperatury i będzie wyglądać jak po roku eksploatacji u michoa...........

Ale pozatym spoko

Ja jakbym miał wybierać oczami a na rozumem to bezapelacyjnie

http://olx.pl/oferta/skuter-piaggio-tph-50-typhoon-oryginalny-stan-CID5-ID8UPWZ.html#9c9b4c4bc4

płaska podłoga , tarcza przód , stare wiem że były AC , balonowe koło więc fajnie drze po piachu i w offie ( 100 lat temu był konkurs wyślij sms ,,strata kasy'' na 0700 to tam w reklamie tym po rzece jechali :D ) jest kibel pod siedzeniem , jest bagażnik , i jest ogólnie słitaśny ale one chlają , prawdopodobnie przez te balonowe koła przy których silnik 50 w automacie ma co robić , kumpel miał to 4.7/100 w mieszanym , to mnie tico latem mniej pali ( 4.5 w mieszanym ) :D A oprócz tego że lubię latem jeździć na 2 kołach zamiast 4 to chciałbym żeby to miało sens ekonomiczny jeszcze.............

 

najrozsądniejsza jest narazie propozycja rożka, mnie jakoś nie leży wizualnie ( jakaś straszna krowa mi się wydaje długa i wielka ) ale honda , płaska podłoga , kibel , wygodna , bardzo ekonomiczna i trwała ( w necie piszą nawet o 2.4 w trasie jak na 2T i takiego kloca naprawdę Bristol ) w tej kasie sporo sztuk nie przerobionych przez małolatów na 500 z tuningowym gaźnikiem i spalaniem ursusa 4WD przy ciężkiej orce więc jest w czym wybierać , ceny części też przystępne ale mam czas jeszcze poszukam dziury w całym.........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i polecam Daelima S-five (tylko niezbyt popularny w PL). Części pasują z kymco zx, hondy dio (robiony na licencji hondy koreańczyk). ps. całkiem spory, 12 calowe koła, a nie jakieś 10" gó#no, waga ok. 100kg, spalanie na gaźniku 12mm 2.8 litra, na 16mm ok. 3.3 litra.

Edytowane przez pawelhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie paliwa w skuterze to specyficzny temat. Dorośli użytkownicy (stare dziady motocyklowe - wiecie co mam na myśli) na ogół traktuja gaz na zasadzie on/off. A za dziecka to sie jednak inaczej jeździło. Wydawało się ,ż e się ciśnie, a tak na prawdę to był ecodriving.

 

A w ogóle, to dla Ciebie Micho to może takie coś? http://img37.otomoto.pl/images_otomotopl/817364451_2_1080x720_125-dodaj-zdjecia.jpg

Edytowane przez koroviov

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kto pisze, że Bali jest duża to chyba ją widział tylko na zdjęciach. Jedyne co w niej duże to przednia czasza z lampą. To jest malutki piździk na 10 calowych kołach. Trwały i solidny sprzęt ale tylko do jazdy po równym asfalcie. Na dziurach czy nierównościach prowadzenie tragiczne. Jak na nieutwardzonej drodze trafi się piach to rzuca skuterem na wszystkie strony.

TGB Akros miałem od nowości, kupiony w 2003r jakoś niedługo po tym jak ta marka weszła do Polski. Tajwan, o ile dobrze pamiętam to silnikowo wzorowany na Suzuki Katanie. Ja tym jeździłem 5 lat, potem sprzedałem znajomemu, który do dzisiaj tym dojeżdża do roboty. Sprzęt odpowiednio dotarty, nie tyrany, używane dobre oleje i jak na jesieni 2015 rozmawiałem z kolegą to najechane ma 35 000km i silnik nie ruszany, jak na dwusuwa to aż się wierzyć nie chce. Bardzo fajnie tam był zestrojony napęd, od dołu szedł jak 4T i nie miał takiego przeskoku mocy jak typowy 2T. Zaraz po zakupie odblokowałem (2 blokady miał), ze mną 90kg rozpędzał się na prostej do blisko 80km/h. Dość mocny jak na swoją pojemność. Spalanie w granicach 3 - 4l. Pod siedzenie bez kombinowania mieściłem kask w rozmiarze XL.

 

Miałem też parę lat temu Aprilię SR50LC z silnikiem Morini, kupiłem żeby tanio dojeżdżać do pracy ale sprzedałem po roku bo co z tego, że dawała radę rozbujać się ze mną do ponad 90km/h jak przy jeździe z prędkościami rzędu 80km/h paliła 5 - 6l i była niezbyt wygodna. TGB był dużo wygodniejszy bo po przejechaniu 50km ani tyłek ani plecy nie bolały. Aprilkę sprzedałem za 1700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Łojej jeśli to tyle pali to ja dziękuje.

 

apka sr50 , typhoon 50 , trekker 50 , gilera typhoon ( to samo co pedzio praktycznie ) jadźka aerox, gilera runner te akurat niestety chlają jak małolitrażowy samochód ( a jak mają nawsadzane tuningowych gratów to i 6-7 /100 nie pogardzą :D ) , fakt że jak na 50 są dosyć mocne i dają frajdę z jazdy ale ja wolę zawalać drogę a mieć więcej w portfelu :D

 

Ja kiedyś jeździłem tydzień aprillą sr50 do roboty , full seria , bez blokad to 0-50 to było na pstryk, faktycznie jakbyś się uparł to na gumę byś to postawił ze świateł , pocisk jak na 50 w automacie i 80km/h z 90kg michoa , ale jak ją metodą pełnych baków wylitrażowałem na 4.4/100 przy ekodrajwingu ( na przelotach 50-60km/h , ruszanie ze świateł bez gazu do oporu i tak samo jazda na połowie gwizdka, bo w sumie żeby 50 utrzymać to była praktycznie 1/2 gazu :D ) to się przestraszyłem :D

 

 

Zużycie paliwa w skuterze to specyficzny temat. Dorośli użytkownicy (stare dziady motocyklowe - wiecie co mam na myśli) na ogół traktuja gaz na zasadzie on/off. A za dziecka to sie jednak inaczej jeździło. Wydawało się ,ż e się ciśnie, a tak na prawdę to był ecodriving.

 

eeee nawet kiblem 50 da się jeździć bez on off wszystko zależy czy chcemy się wyspać czy nam się śpieszy , ja miałem 139qmb vel gy6 w chinolu , już słabszych silników w motorowerach chyba nie ma i mimo wagi 97kg , żeby jechać tym 50kmh nie musiałem manety mieć do końca :D ruszyć ze świateł też dało się bez manetki do końca.........

 

 

nie miał takiego przeskoku mocy jak typowy 2T.

 

ja tam to akurat lubię :D

 

 

Ktoś, kto pisze, że Bali jest duża to chyba ją widział tylko na zdjęciach.

 

nigdy w życiu tego na żywo nie widziałem ale jak patrzę na nią i np fotę kingwaya colibra czy innego małego gównianego chinola to bali się wizualnie strasznie długa wydaje.....

 

 

no fajny bagażnik z przodu :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem się trochę też za Piaggio liberty 125, ale 3 klocki trzeba mieć aby myśleć o zakupie.

 

Bo obecnie kupno 125tki to chyba najbardziej poroniony pomysł. Ceny sztucznie wygórowane bo można jeździć na kat. B. Kiedyś szło to kupić za normalne pieniądze a teraz wszystko podrożało 2 a nawet 3 krotnie. Chyba bardziej sensowny jest zakup skutera o pojemności 150 bo nim już na B nie można jeździć. Dla przykładu: Aprilia Leonardo 150 - za 2000zł taką się kupi. Leonardo 125 z tego samego rocznika - 3000zł trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to na 50 robi się pogoda :D

125 można jeździć na B więc nikt kto ma B nie kupi 50 ( poza mną :D ) , AM jest szatańsko drogie ( 600 zł podobno ) i do tego motorower ma obwiązkowy przegląd co 2 lata i nie można jeździć na dowód osobisty i 50 tanieją ..........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Kymco Active50 lub Nexxon 50. Co prawda jest to czterosuw i ma 4 biegi, ale jest absolutnie niezawodny i pali max 2,1l/100km. Prędkość maksymalna rzeczywista 60km/h choć prędkościomierz pokazuje wtedy 70km/h :biggrin:. Jadąc takim motorowerze nie jesteś traktowany przez innych użytkowników drogi jak "młody gniewny" , "gimbaza" itd. Za 1500zł na pewno znajdziesz zadbaną sztukę z niewielkim przebiegiem. 3,1KM to niewiele ale zawsze można zapodać większy cylinder. Koła 17 cali zapewnia większy komfort niż typowy skuter.

Dwusuw może i szybszy ale okropnie nieekonomiczny. Ja bym w dwusuwy i sprzęty na malutkich kółkach nie wchodził...

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...