Skocz do zawartości

KTM Cup w Polsce


przemek96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie to fajnie, że pojawia się jakaś nowa inicjatywa, marka tyle że wkurza mnie to że kolejna raz ta spółka ma na tym pieczęć i organizuje to wszystko pod swój biznes, no ale hu..... skończę już z tym biadoleniem bo i tak nie ma to sensu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatMax78 - właśnie to chyba dobrze, że organizatorem jest jakaś firma czy spółka, która ma w tym interes, bo to stanowi gwarancję pewnego poziomu i zaplecza logistycznego, a nie PZM, który generalnie ma wyj**ane na frekwencję, reklamę itd.

 

Z drugiej strony ja nadal twierdzę, że to wszystko (nawet puchary motocykli o małych pojemnościach, które z założenia mają być przedszkolem motocyklowym) nie ma racji bytu w kraju, w którym nie ma ani obiektów wyścigowych, ani możliwości regularnego trenowania. W Polsce jest dużo ludzi, którzy mają kasę żeby się bawić w sport motocyklowy i wydają dziesiątki tysięcy złotych na szkolenia swoich pociech - spotykam takich regularnie i wystarczy spojrzeć, na jakich maszynach trenują i ścigają się juniorzy w crossie. Dzieciaki upalają małolitrażowe KTM-y, wiele z nich jest poddanych profesjonalnemu tuningowi gdzieś za granicą. Organizowane są obozy zimowe w Hiszpanii i Włoszech, a w lecie sekcje juniorów mają regularne szkolenia i obozy na wysokim poziomie (co też miałem okazję widzieć "w akcji"). Także powodem żałosnej frekwencji i małego rozmachu pucharów nie jest brak kasy i to, że motocykl z pakietem startowym kosztuje 20000 czy 50000 zł, ale to, że ta zabawa prowadzi donikąd z zawodniczego punktu widzenia. Zdają sobie z tego sprawę rodzice finansujący starty swoich pociech, sponsorzy i importerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie życzył (choć nie znam człowieka), żeby opanował podstawy walki i nauczył się strzelać. To wkrótce będzie ważna umiejętność.

 

A do tematu, to Sherman niestety znów ma rację. W crosie, i trialu mamy zawodników i to znakomitych, a na alfalcie nędza. Nie ma nawet wyścigów skuterów, chociaż to tanie jest jak paczka fajek. No i tory kartingowe są wprost stworzone do tego. Dziękować Bogu rozbudowa Radomia nie wypaliła.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Moto3 też może jechać syn i ojciec w open. Moto kupisz uzywkę za 10 tys za już mocno przygotowane do pucharu, wykładasz 250 zł/rundę i ganiasz w ramach Pucharu Polski :) Do mnie bardziej trafia ta opcja.

 

PS. A do tego taki Sebek na 125 łoi czasy prawie takie jak część z nas ;)

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie zgruzujesz wcześniej na torze ;) A ponadto 125 możesz upalać na kartingach, gdy już uznasz, że zawody czas odpuścić bo emerytura na karku ;) .

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to zawodowo jest. Spodziewałem się białych plastików.

Mnie ten przód jakoś się nie widzi, ale nie wymagajcie gustu od kogoś kto pamięta czasy Johna Kocinskiego, a ideał piękności motocykla to była kawa z podwójnym okrągłym reflektorem. Może na żywo się przekonam.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...