Skocz do zawartości

Wszechstronny motocykl do 10000 zł dla wysokiego gościa z plecaczkiem - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Nazywam się Karol, przygodę z jednośladami napędzanymi końmi mechanicznymi zacząłem 14 lat temu wskrzeszając Rometa, którego dopadłem w dziadkowej piwnicy, Potem kilka lat przerwy aż w 2012 kupiłem skuter z silnikiem o pojemności 250 ccm. Jeżdżę na nim okazjonalnie, raczej w niedziele a na tą chwilę planuję sprzedać i kupić coś "bardziej poważnego" już do powszechnego uzytkowania - myślę o pojemności ok 650 z tolerancją w górę i w dół.

Motocykl, na którym przy moim wzroście nie będę wyglądał zabawnie, który:

- Nadaje się do codziennego używania (dojazd do pracy etc)
- Jest ekonomiczny spalanie +/- 4l/100 (wszak ma być to alternatywa dla samochodu)
- Będzie nadawał się do wygodnej turystyki z pasażerem Ja mam 194 cm wzrostu, plecak 165 cm - razem ważymy ok 170 kg - wyjazdy ok 500 km ale również wyjazdy wakacyjne 2000 km
- Nie straszne mu będzie zjechanie z asfaltu
- Prosty w obsłudze

Wiem że kryteriów sporo, i brakuje tylko możliwości latania, ale muszę zdać się na podpowiedzi fachowców, ponieważ w kwestii motocykli jestem laikiem. Być może za dużo wymagam, ale mam nadzieję że wspólnymi siłami coś dobierzemy :)

Budżet to 10000 max 13000 zł

pozdrawiam !

Edytowane przez karooluss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Z pośród wyżej wymienionych najbardziej podoba mi się pozycja ostatnia Bandit 1200, niemniej jednak pojemność- a co za tym idzie konsumpcja paliwa będzie mnie ograniczać. Yamaha XT660 wydaje się być lekkim fajnym motocyklem coś ala Aprilla Pegaso Strada - pytanie czy na nas dwóch nie za mały. Widzę złoty środek w V-Stormie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że optymalny byłby faktycznie DL650. Sprawdzona konstrukcja, da radę na szosie i na luźnej nawierzchni, dużo nie pali. XT660 chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem dla dwojga, jest fajny jak ktoś chce się w pojedynkę gdzieś wybrać albo powściekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bandit żeby się nie bał zjazdu z asfaltu? nie przypominam sobie takiej wersji

 

BTW w zasadzie nie ma motocykli palących po 4l/100km, to jest bajka. może się uda na jakimś konkretnym odcinku, trasie przelecianej turystycznie, ale z pewnością nie w codziennym użytkowaniu na dojazdy, po mieście, itp. to tylko skuter, a i to nie za duży. dla sprawdzenia polecam np. spritmonitor.de, można wybrać model pojazdu i popatrzeć na spalanie wprowadzane przez użytkowników, jeśli jest odpowiednio duża liczba to widać jakąś statystykę

 

do podanych warunków w zasadzie turytyczne enduro, ale nie każde - bo choćby varadero radośnie polecane jest powszechnie znane z dużęgo zużycia paliwa - tylko średnia klasa, co najwyżej. i tak zjazd z asfaltu traktujemy tylko jako co najwyżej dojazd po szutrze na pole namiotowe, a nie podróżowanie na dłuższą metę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak np. transalp, prawdopodobnie ;) w tej klasie pewnie można by przyjrzeć się jeszcze trochę bardziej dynamicznemu - optycznie - versysowi od kawy, może udałoby się trafić f800gs (strzelam, nie sprawdzałem cen). ten ostatni miałby przewagę poza asfaltem, bo skośnoocy zupełnie zarzucili w swoich konstrukcjach zapotrzebowanie na taki typ jazdy (co widać po rozmiarach kół/ typach opon)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie w tych wymaganiach polecę BMW F650GS. Motocykl na wtrysku z dość udanym silnikiem Rotax. Bardzo fajne malowanie w wersji Dakar. Dwie osoby dadzą radę tym podróżować. Wg użytkowników da się zejść ze spalaniem do nieco ponad 4l ale to w trasie, po mieście wyjdzie w granicach 5 - 5,5l. Prędkość max to 180km/h więc na autostradzie te 140 - 150km/h utrzymasz.

 

Ja osobiście od ponad sezonu użytkuję F650 ale w starszej wersji, na gaźniku i najniższe spalanie jakie osiągnąłem to 4,5l na trasie do 130km/h. Średnio wychodzi 5,5l. Po doposażeniu w kufry boczne oraz centralny i wysoką szybę zrobił się z niego dość przyjemny turystyk do którego są w stanie zapakować się 2 osoby.

Przy motocyklu o takiej masie zapomnij o jeździe w terenie - chyba, że pisząc "teren" masz na myśli jakieś szutrowe ścieżki czy polne dróżki. Na grząskim podłożu momentalnie siada tyłek a wypchnąć 180kg z błota to nie lada wyczyn. Mam szosowe opony Metzeler Tourance i już parę razy się przeliczyłem z możliwościami tego motocykla. Na plaży wystarczy minimalne zabuksowanie koła i już tyłek siedzi.

Tak wygląda F650 po wjechaniu w błoto, po którym się przeszedłem i tylko podeszwy butów trochę wpadły więc myślałem, że motocyklem bez problemu przejadę. Skończyło się na wypychaniu i to ledwo ledwo:
658920b435ece5demed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo choćby varadero radośnie polecane jest powszechnie znane z dużęgo zużycia paliwa - tylko średnia klasa, co najwyżej. i tak zjazd z asfaltu traktujemy tylko jako co najwyżej dojazd po szutrze na pole namiotowe, a nie podróżowanie na dłuższą metę

jsz

 

Wiadrem z asfaltu szutrem aby na pole namiotowe ?

Kurde zebym to ja wiedzial przed Iranem a tak... brak wyobrazni.

 

vlcsnap_2014_07_30_21h53m29s3.png

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc teren miałem na myśli wjazd w las troszkę powspinać się po górkach, ale tak jak się domyślacie - żadne błota etc - to mnie nie kręci. Wiaderko podoba mi się baardzo - jest duże więc pewnie dużo może, btw motoru głównie mam używać na co dzień - dlatego pojemności rzędu 650 będą optymalniejsze. Porównam te propozycje na ergo cycle, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...