Skocz do zawartości

panewki po raz kolejny


kiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech sprawdzi czy mu się wewnętrzna rurka w kolanku nie obłamała . I iech olej wymieni i nie jeździ dalej z tym motodoktorem bo zarżnie cały piec.



Ceramizery wszelkiej maści to gorsze niż leczenie żółtaczki paracetamolem

Nie zgadzam się - to leczenie ejca czarną ospą :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceramizery nie są wcale takie złe. Nie mylcie z motodoktorem. O ile na silnik to raczej gówno działa to na zużytą skrzynie w moim byłym samochodzie zadziałało tzn. znacznie wyciszyło i lepiej biegi wchodziły, biorąc pod uwagę, że to tylko 5g to coś tam musi działać. Sam nie bardzo w to wierzyłem ale miło się rozczarowałem. Później jeszcze wlałem do silnika ale tam efektu zero. Także jak ktoś ma rozdupczoną skrzynie w aucie to polecam a do motocykla to raczej nie ma sensu.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na przyszłość polecam zalać prewencyjnie Ceramizerem(lub czymś podobnym). Zawsze to może pomóc jak będzie jakiś problem z dobrym smarowaniem, u mnie się sprawdził.

 

Przy sprzedaży poinformuj o tym fakcie potencjalnego nabywcę. To jest właśnie powód, dla którego nigdy nie kupuję auta ani motocykla w Polsce. Wlewanie cudownych środków do silników, stosowanie najtańszych części zamiennych, druciarstwo, zakładanie używanych tarcz, klocków, sprzęgieł itp - u nas to norma w przypadku wielu osób, na szczęście u naszych zachodnich sąsiadów takie praktyki nie są popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sprawdzi czy mu się wewnętrzna rurka w kolanku nie obłamała . I iech olej wymieni i nie jeździ dalej z tym motodoktorem bo zarżnie cały piec.

Janosiku ten proces robił 1.5 / 2 lata temu, Olej wymienił po 10 min czyszczenia. Jeszcze mechanicy dokręcali wszystko co się dało dokręcić, Przypadek dziwny, dla tego poprosił mnie żebym popytał.

 

Zastanawia mnie czy to aby prawda że suzuki gn nie posiada panewek jak to powiedział mechanik ?

Edytowane przez mirus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że może mieć luzy na łożysku i to może mu tak stukać. Opowiadał że po przeczyszczeniu clearem pojeżdził i w tym 2 razy przekroczył vmax, gdzie max predkośc przed osiągał 120 tak wtenczas 2x zrobił 140, na krutkim dystansie. I po paru dniach odpala pewnego dnia i zaczyna mu klekotać, i tak z czasem się zwiękrzył się ten klekot.
Jak myślicie, czy warto było by dać mechanikom na zmianę tych łożysk czy kupno używanego silnika ( cena takiego patrzyliśmy to wynosi około 1`000.- )

Edytowane przez mirus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli korba na lozysku igielkowym , to lepiej zrobic - pytanie czy sa czesci do tego ? , kupisz stary 20+ letni silniki i nie wiesz co masz..

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy plukanki do silnikow ,to takie samo gowno jak ceramizery ? (w tym kontekscie , ze moga cos pogorszyc?)

 

 

Jeżeli jakaś płukanka faktycznie działa i zmywa stare złogi to znaczy że ma agresywną chemię w składzie. O ile w silniku samochodowym nie zaszkodzi raczej to w motocyklowym tarcze sprzęgła może uznac za syfa który trzeba rozpuścić :)

 

Dobre oleje myją same z siebie i tego dziadostwa wcale nie potrzeba stosować.

Edytowane przez rozkosmany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w motocyklowym tarcze sprzęgła może uznac za syfa który trzeba rozpuścić :)

 

Dobre oleje myją same z siebie i tego dziadostwa wcale nie potrzeba stosować

 

No dawno nie słyszałem podobnych niedorzeczności.

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek nie wierze zeby plukanka rozpuscila okladziny sprzegla, to prawda jest ze wszystkie

wspolczesne oleje maja pakiety srodkow myjacych i dawno juz nie widzialem brudnego w srodku

silnika - tzn brudnego jak w czasach PRL.

Mysle jednak ze odeszlismy od tematu watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...