Skocz do zawartości

Kufer centralny na 2 kaski - ile litrów?


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś posiada centralkę do której mieści 2 kaski i podzieli się danymi, ile litrów ma kufer oraz jaki to model kufra? Chcę kupić coś, do czego zmieszczę 2 kaski integralne (jeden XL, drugi L) ale nie mam pojęcia w jaką pojemność celować. Jedni w opisach kufrów 40 litrowych piszą, że wchodzą tam 2 kaski, inni z kolei, że dopiero przy ponad 50l można myśleć o 2 kaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 50 l.Ja wrzuciłem 2 kaski przed zakupem i spokojnie poza tym co do środka kasków upchniesz sporo jeszcze wejdzie na górę.Litry litrami,a kształt kufra też swoje robi.Wczoraj niestety rozleciała się ze starości płyta :D Dobrze że 50 m od domu i nikt nie siedział opierając się o kufer.Jutro montaż bezpośrednio bez płyty śrubami na amen :D

Edytowane przez pancur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 49l kappa wchodziły, chociaż dwa szczękowce trzeba było odpowiednio ułożyć. w givi maxię starszą i nowszą (bodajże 55l) wchodzą już bez problemu. w 40l to nie wiem jakie musiałyby być, żeby weszły - dziecięce..? albo jakieś wyjątkowo małe skorupy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma w małym bandicie z owiewką kufer K-max 50L. Spokojnie mieszczą się dwa integrale. Nie słyszałem żeby kiedykolwiek narzekał.

 

http://allegro.pl/kufer-k-max-motocyklowy-320x580x495-2-razy-kask-i4350764889.html

 

Kufer pasuje pod płyty Givi/Kappa Monokey.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma w małym bandicie z owiewką kufer K-max 50L. Spokojnie mieszczą się dwa integrale. Nie słyszałem żeby kiedykolwiek narzekał.

 

http://allegro.pl/kufer-k-max-motocyklowy-320x580x495-2-razy-kask-i4350764889.html

 

Kufer pasuje pod płyty Givi/Kappa Monokey.

O widzisz :) Właśnie też szukałem jakiegoś kuferka, który nie wypruje ostatnich flaków z mojego portfela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma w małym bandicie z owiewką kufer K-max 50L. Spokojnie mieszczą się dwa integrale. Nie słyszałem żeby kiedykolwiek narzekał.

 

http://allegro.pl/kufer-k-max-motocyklowy-320x580x495-2-razy-kask-i4350764889.html

 

Kufer pasuje pod płyty Givi/Kappa Monokey.

 

Też patrzyłem na ten kufer, ale trochę odstrasza mnie "chińskość"... Myślałem o Kappa K48, cena nowego przystępna, choć nie pogardzę jakąś dobrą używką Givi Maxia czy jakiś Shad.

 

Mam jeszcze pytanie: kufer będę montował do BMW F650. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z kuframi. Z tyłu motocykla, za uchwytami pasażera mam standardową płytę, bez żadnych nakładek, tak jak z fabryki wyjechał. Dodatkowo będę musiał dokupić jakąś płytę montażową? Coś takiego mi się rzuciło w oczy, czy prócz kufra trzeba będzie to dokupić? http://allegro.pl/stelaz-pod-tylny-kufer-plyta-bmw-f-650-94-96-i4321893326.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz markowy kufer (np. KAPPA), to płyta montażowa powinna być w środku. Przynajmniej ja kupując 2 różne kufry zawsze taką miałem w komplecie. No i osobiście nie skusiłbym się na chiński kufer. Miałem ich kilka w ręku i z żadnym nie odważyłbym się rozpędzić nawet do 100 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym kupić używaną maxię (można trafić za 300-400zł) niż tego chińczyka.No ale każdy wybiera co woli.

 

Nikogo nie namawiam, ale warto poczytać opinie na forach, kufer zbiera naprawdę fajne opinie na temat jakości.

 

Jeżeli kupisz markowy kufer (np. KAPPA), to płyta montażowa powinna być w środku. Przynajmniej ja kupując 2 różne kufry zawsze taką miałem w komplecie. No i osobiście nie skusiłbym się na chiński kufer. Miałem ich kilka w ręku i z żadnym nie odważyłbym się rozpędzić nawet do 100 km/h

 

Mam w garażu 55L Awinę, którą dostałem do Transalpa. Tam faktycznie jakość wykonania porównywalna do pudełka po lodach Algida.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jestem niemal zdecydowany na Shad SH45 http://allegro.pl/nowy-kufer-shad-sh45-na-2-kaski-plyta-montazowa-i4296093211.html

Napisałem do sprzedającego, żeby zapakował do niego 2 kaski w moich rozmiarach (bo też widzę, że sprzedaje) i jak odpisze, że się mieszczą to biorę. Płyta jest w zestawie, podoba też mi się wykonanie i estetyka bo nie ma wszędzie tych oczojebnych odblasków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj dotarła paczka z kufrem Shad SH45. Udało mi się kupić w cenie 360zł wraz z wysyłką, co uważam za dobrą cenę. Zwłaszcza, że niektórzy sprzedający takie używane Shad'y krzyczą sobie za nie ponad 400zł, nie wiem czemu używki drożej niż nowe :) Ogólnie zauważyłem, że ceny używanych kufrów są po prostu kosmiczne w stosunku do nowych - czasami używany kosztuje 90% ceny nowego.

 

Wcześniej oglądałem w na żywo kufry Awina i K-Max. W porównaniu do Shad'a to dzień do nocy. Chińczyki mają jakość na poziomie zerowym, plastik jak z przetopionych butelek, kiepsko spasowane i sprawiają wrażenie, jakby zaraz miały się rozpaść. Z jakości jestem jak najbardziej zadowolony, jutro biorę się za montaż. Jednak moim zdaniem warto trochę dołożyć i wziąć kufer dobrej firmy niż te made in china.

 

Kufer zamontowałem, 2 kaski mieści (ale kurtki już na tych kaskach nie zmieszczę). Trzyma się solidnie, ogólnie jak za tę cenę to jestem zadowolony.

 

post-72247-0-97289400-1404905807.jpg post-72247-0-66059700-1404905808.jpg post-72247-0-37529900-1404905809.jpg post-72247-0-09523000-1404905810.jpg

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja ostatnio zakupiłem K-Max 50l. Poczytałem i ludzie bardzo sobie chwalili. I wiem dlaczego. Kuferek bardzo fajny i pojemny. Pomimo niskiej ceny wykonanie super zarówno kufra jak i płyty.

Do środka spokojnie zapakowałem 2 kaski.

 

Ja osobiście polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E52 Maxia i spokojnie wchodzą 2 kaski, ba na wiosnę zapakowałem sie razem z kobitą bez sakw (nie musiałem brać ręczników) to kobita mi nawet suszarkę wcisnęła :d

http://www.givi.co.uk/cases/Monokey/E52%20MAXIA

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...