Skocz do zawartości

Harley EVO pompa oleju - pomocy!!


Rekomendowane odpowiedzi

Ciśnienie daj jak przy kompresji ( nie pamiętam teraz ile ), musisz zablokować silnik ( 5 bieg + ew. hamulec) ma być utrzymane ciśnienie w cylindrze przez kilkanaście minut. Jeśli nie ucieka, to ok, jak ucieka to szukaj do skutku. Oczywiście musisz mieć manometr, który mierzy ciśnienie w cylindrze.

 

Tłok w GMP i ciśnienie 100 psi (6,89 bar), dopuszczalne ubytek to 20%.

Edytowane przez wallygatorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadal nie mam ciśnienia oleju w silniku, i zaczęło mi cos stukac delikatnie (w głowach) w silniku ;(, już nie wiem gdzie szukac przyczny, pompe zienilem (OeM sprawna), rozkręciłem lifterboxy - myslac ze cos tam nie tak i nic. tylko zauwazyle ze liftery maja na krawędziach tam gdzie jest kółko lekko wyszczerbione krawędzie (dokładnie 2 liftery) co to może oznaczac? gdzie jeszcze szukac przyczyny braku ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz ciśnienia to będzie stukanie się nasilać, ponieważ głowice nie są dostatecznie smarowane

 

jak Wally pisze sprawdź ciśnienie w cylindrach manometrem jak nie będzie, albo będzie poniżej 80 psi to czeka cię remont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego ciśnienie w cylindrach do ciśnienia oleju?

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpośrednio niby nic, ale pośrednio tak bo jak puszczają pierścienie to ciśnienie oleju zmniejszy się w obiegu - ale pewnie nie puszczają bo by kopcił jak dieselek - ;-)

 

jak niskie ciśnienie to nie będzie podawać odpowiednio oleju do głowic i pójdą zawory

 

sprawdzić warto

 

jak pompa jest dobra i napęd pompy jest też oki to pozostanie jeszcze sprawdzenie drożności całego obiegu i jego ewentualnych nieszczelnościach wewnętrznych

 

oczywiście rozumiem, że czujnik i kontrolka działają poprawnie.... ( kiedyś mialem taki przypadek w starym EVO I i okazało się, że instalacja elektryczna była uszkodzona, wykręciłem czujnik i wkręciłem zegar manualny i było ok )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta tuleja to było niepotrzebne, bo jak rozebrałem i zmierzyłem srednice tulei to była w normach podawanych w tabelach serwisowych i nie robilem tego.

 

americas, a jakie nieszczelności wew mogą być? ( poza tulejka na wale która sprawdziłem) kanały wszystkie drożne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak widać nie drgnął.

Hm... wiele pomysłów odnośnie diagnostyki w tym wątku jest zupełnie nie trafionych, aby nie napisac błędnych czy nawet niebezpiecznych dla zdrowia.

Generalnie trochę sa bez sensu- te wszystkie informacje tutaj. Zarówno od samego autora tematu jak i od osób próbujacych pomóc.

Jesli szukacie przyczyn braku cisnienia oleju kaząc robić leaktest czy czepiać się uszczerbionej obudowy liftera to sensu to zupełnie nie ma.

Mówiąc że wszystko jest dobre bo zgodne z serwisówką... to tez trochę nie tak.

Pisac, że luzy są właściwe, albo że tuleja smarująca wał nalezy to działu "wysokie ciśnienie" - bo tak jest w servisówce... to tez trochę gafa...

Panowie- piszecie i poruszacie się w temacie po omacku, na zasadzie na chybił trafił... moze sie uda.

Stawiacie tezy bez pokrycia.

W ten sposób moża szukać uszkodzenia jeszcze dalszych kilka miesięcy.

EVO ma swoje sztuczki, tajniki i chwyty jak każda konstrukcja i pomimo swojej prostoty- jest silnikiem trudnym do ogarnięcia z poziomu forum, 2- 3 książek czy szablonowej wiedzy w temacie.

P.S.

Powyższa fotka, jak i cisnienie sprezania nie mają nic do poszukiwanego cisnienia...

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczerpującą wypowiedz fisu.

Ale niestety sprawa się ma tego typu że w mojej okolicy nie ma "FACHOWCA" do tego typu napraw i staram się sam cos zrobić. Jeżeli miałbys ochotę to bym dał ten silnik w twoje ręce i mialbym pewność ze zostanie znaleziona ustero-wada silnika (ale troszkę za daleko)

Ps. Może znasz kogos z podlaskiego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Fisu, z poziomu forum nie da się wyremontować silnika, czy jak w tym przypadku szukania przyczyn braku lub niskiego ciśnienia, przyczyn jest tak wiele ( może być ) tak wiele jak jest tu postów, najlepiej daj sprzęta w ręce znawcy bo takie zgadywanie nic nie pomoże....

 

wiadomo, że każdy chce na forum pomagać ( no raczej w tym wątku ) i większość pisze ze swojego doświadczenia

 

 

do tych lifterów to te wyszczerbienia nic wspólnego nie mają z brakiem ciśnienia

Edytowane przez americas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americas, fisu z tego żyje, więc należy uznać, ze i tak dużo robi odrzucając złe sugestie.

Naprowadza was na tą własciwą ale to może potrwać, no chyba, że zgadniecie wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

z opisu wali tu jakaś partaniną. Czyli Shovlem w EVO albo coś podobnego. A to nie pasuje!!!!!!! :mad:

Sporo różnych sprzętów poskładanych z byle czego jest w tym kraju.

Co za tym idzie. Nie podpowiem Ci co masz kupić na podstawie informacji które zamiesciłeś. Jest ich za mało.

 

Aby powiedzieć cos konkretnie, trzeba ogarnac problem konkretnie. A sprawa (podejrzewam) nie bedzie takak prosta i skoro ktoś popełnił tu błąd to pewnie gdzieś indziej też.

Bez tego zakup nowej pompy może się okazać klapą.

A bez weryfikacji co jest w silniku włozone nie dobiore Ci pompy tak, aby to miało rece i nogi.

To jest Harley. Jesli coś sie tu da przykrecić to wcale nie znaczy, że bedzie to działać.

Pompy 84-91 i 92-99 nie są współzamienne.

Pompa 80-83 to inna pompa...

Czym sie róznią??? - a nie wystarczy ze się róznią? Muszę pisac elaborat o tym? :)

 

Co do postu - #14 - jesli interesuje Cię zakup tych pomp - to widać, że pojecia nie masz w co ładujesz kase. Wałek EV i chińska pompa...

A potem będzie, że Harleye się psują... :biggrin:

Cześć fisu.

Widzę, że jesteś guru w zakresie silników hd , skąd jesteś , jestem ciekaw Cię poznać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...