Skocz do zawartości

Harley EVO pompa oleju - pomocy!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Temat gorący wiec może ktoś odpowie :), nie znalazłem nigdzie tytułu z aku .

Chcę kupić aku bo nie trzyma... prąd ładowania to 13,8 więc dolna granica ale chcę zacząć od baterii a potem po kolei...

Moje putanie czy kupienie aku YTX24 HL-BS nie będzie za duży pojenmościowo dla Evo ? wiem, że niedoładowany równie do d..py jak nie trzymający.

Więc czy powyższy czy lepiej kupić YTX20 HL-BS ? Liczę na stanowisko pasjonatów Evo 1340 bez dłubania :))

 

Ps Ale pogoda nie ma kiedy pogrzebać przy moto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłębiałem dokładnie tematu, wiem, że Touringi od któregoś roku (1996?) miały alternatory 30A i zastosowano duże aku 30Ah. Umnie 1995 taki aku nie wejdzie, max to jest 24Ah (i taki generalnie był wyspecyfikowany). Koledzy w Softach na EVO mają 18-21Ah i to biega, nie wiem, czy Softy nie miały słabszych alternatorów.

 

Piszesz o prądzie ładowania, czy napięciu? 13,8V napięcia ładowania może być spowodowane zwalonym akumulatorem lub regulatorem lub alternatorem...

 

W temacie o serwisówkach dałem Ci linka, ściągnij serwisówkę, i jeśli nie jesteś elektrykowaty to załatw sobie wsparcie, w serwisówce jest obszernie opisane jak zdiagnozować problemy z układem ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie ladowanie moze byc spowodowane problemami z brakiem dobrej masy miedzy reglerem a rama / aku,

najlatwiej poprowadzic osobny przewod masowy od minusa reglera do minusa aku.

Tak jak pisałem, w serwisówce jest bardzo dobrze opisane jak sprawdzić cały układ ładowania - problem masy (niekoniecznie regulatora, może być główna masa od aku) jest tam również diagnozowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NATHAN, może być prąd ładowania 13.8A a nie napięcie 13.8V, ale w tym przypadku alternator albo regulator jest padnięty.

 

Vin, właśnie sprawdziłem w serwisówce, dla modeli od 1989 roku akumulator o pojemności 19Ah, napięcie ładowania 13.8-15V przy 3600 RPM, prąd (natężenie) ładowania 32A przy 3600 RPM.

 

Dla ułatwienia, w Clymerze do Softaili EVO diagnostyka układu ładowania jest na stronach 46-50, tabela z danymi strona 75.

 

Adam M., zakładam, że jeśli komuś zależy, a nie zna angielskiego to skorzysta z anglojęzycznego kumpla/gogle translatora/czegokolwiek innego, bardzo nie sądzę, żeby była serwisówka HD (i większości innych motocykli) po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak sprawdzany był voltaż przy ok 2000 obrotów.

Ale pierwszy krok to masa, później czas pokaże.

Najważniejsz ,że dziś zrobiliśmy 250km- pogoda lux malina.

Dobrze, że motór nie rozgrzebany.

Adam błąd w literówce czy celówka z tymi ''uzyszkodnikami" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie celowe.... Ja też uwielbiam pytania: ile oleju do sprzęgła ?

 

Oczywiście brak info do jakiego moto...

 

Na szczęście w grupie HD to rzadkość.

 

Vin, zazdraszczam (celowe) pogody, u mnie ciepło, ale z domu po lodzie nie wyjadę...

Edytowane przez wallygatorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Faktycznie u nas we Wrocku POGODA jest do jazdy-super.

W pytaniu o aku chodziło mi o praktyczne pouczenie bo życie nie

zawsze potwierdza to co w serwisówce.a stanowisko wytrawnych znawców

tematu ma dla mnie dużo większą wartość, oczywiście nie o ilości oleju...

ale już o to jaki, to już co innego :)

 

I choć , jako posiadacz wymarzonego ale pierwszego harleya- może będę

Was czasami irytował to proszę o wyrozumiałość i cierpliwość w ''wychowaniu właściwym''...

to za każde info -nawet podparte reprymendą BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko... Nie ma problemu... 19Ah jest ok do Softa, tylko szukaj baterii o prądzie rozruchowym nie niższym niż 340A (parametr CCA). Harley potrzebuje porządnego kopa przy starcie. Za duża bateria może być niedoładowana, to też ją szybko zabije...

 

Sprawdź też wymiary akumulatora, spotkałem się z bateriami, które miały jeden z wymiarów o 5mm za duży, w rezultacie nie weszły do motocykla.

 

A co do reprymendy... Jeśli będziesz zadawał pytania o rzeczy, które bez problemu mozna znaleźć, to będzie reprymenda - mało kto lubi leni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...