Skocz do zawartości

Samochód za 1500zł.....


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto co długo stało to jednak coś innego, mogło być dużo wody w oleju uszczelniacze sparciałe i gładź cylindra pordzewiała. Zresztą zobaczymy. Do testu zainspirował mnie słynny emerytowany pracownik castrola i ten mercedes http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/15-lat-na-jednym-oleju-i-jezdzi,1546529,415

Jeśli silnik padnie to trudno - pójdzie na złom albo na części. Szczerze mówiąc to już i tak za cenę wymian które powinienem zrobić kupiłbym drugi używany. W nowym aucie bym się nie odważył ale na zabytku takie eksperymenty są wskazane bo .....

W miare dobry silnik to i na emulsji tez bedzie chodzil.Tylko jak dlugo .

 

W końcu, ktoś, kiedyś musi to sprawdzić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawiają zalecane różne interwały wymian oleju w standardowych samochodach, a to co 10.000km, a to 20 czy 25. Co oznacza prawdopodobnie, że te 25 tys. jest zupełnie bezpiecznym przebiegiem.

A w ciężarówkach, które pracują w cięższych (chyba) warunkach pewnie co 40 tys.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to aż takiej różnicy nie ma. Ciężarówka 40l/13l pojemności = 3,07l twój przykład= 2.25l na litr. Tak sobie teraz myślę, że jazda tylko na LPG może korzystnie w moim przypadku wpływać na długowieczność oleju bo to paliwo nie wymiesza się z olejem i mniej nagarów zostawia -to może był tajemnica nieczernienia oleju przez taki długi czas. W każdym razie wymiana oleju w samochodzie normalnie użytkowanym co 6tys. jak niektórzy robią to gruba przesada. Jak w nowych delikatnych autach olej może pracować 25tys. km to coś nie chce mi się wierzyć, że w starych traci właściwości po 10 tys.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki aut z większym interwałem zalewane są olejem typu LongLife, w grupie VW to nawet 30 tys. Myślę, że zwykła benzyna na zwykłym oleju też może tyle zrobić, ale podkreślam to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to rodzaj oleju na pełnym syntetyku wymiany są co 20-25 tys.km , starsze silniki zalewane olejem mineralnym czy półsyntetycznym miały wymiany o wiele wcześniej .To co niszczy strukturę oleju to głównie cząstki paliwa dostające się do oleju ( w większości na nierozgrzanym silniku ) , dlatego zaleca się wymieniać .

W nowoczesnych ciężarówkach wymienia się olej co 100 tyś. km .Oczywiście olej z najwyższej półki skladniki myjąco-rozdrabniające, lepkościowo-temperaturowe , antyutleniające , przeciwkorozyjne .

Edytowane przez skilos

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co oszczedzac na wymianie oleju , od zaufanych mechanikow wiem ze jak chcesz dlugo jezdzic , to olej zmieniaj co max 15 tys km i nie patrz na to co fabryka kaze .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o tanie auto, a dyskusja o starych olejach i ich wymianie, no kaman!

Co do pytania, z segmentu małych tanich samochodów Corsa B bije wszystko na łeb, spokojnie kupisz za 1,5k dobrą sztukę, trzeba tylko troche poszukac :)

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upalam Civica VI generacji, do tej pory wymienilem jedną gałke :D To prawda co pisze że przez rok absolutnie nic się nie wysypało ale nie będę kłamał że auto trzyma się w idealnej kondycji, Hebli już niema i gdzie niegdzie luzy w zawieszeniu. Jak by tym ktoś normalny jeździł to pewnie jeszcze rok albo więcej bez dokładek :P ale to Honda, mało aut tyle zniesie

 

PS. Przepraszam za wulgaryzmy w poprzednim poscie.

Edytowane przez IZO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz całkiem serio ...

Temat założyłem w zasadzie dla jaj. Bo śmieszą mnie ( troszkę ) pytanie na Forum typu ... Drogie Bravo, mam tysiąc złotych i chcę kupić ... Poleciałem tym tekstem i pacz Pan ... sam się wkręciłem.

Więc drogie Bravo raportuję że zadanie wykonane. Fiat Uno 900 z 2003 roku ... za czy tysiące ... Bez gazu, z ważnym do marca badaniem, wygląda i jeździ całkiem, całkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle pieniędzy na auto.........przewraca się ludziom w głowach od dobrobytu za tuska...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...