Skocz do zawartości

utwardzanie zawieszenia


tiger666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może patent jak utwardzic zawieszenie ? Niechce kupować sprezyn progresywnych, gdyż w ten czas kasy juz nie mam, a seryjne zawieszenie w mojej cb 500 jest strasznie miękkie i prawie dobija przy niewielkim hamowaniu. Słyszałem, że mozna zrobić dystanse pod korki, które troche zwiększą napiecie sprezyny, przez co będzie twardsze. Jeżeli to dobry patent, to jak to zrobić, z jakiego materiału, żeby było w miare profesjonalnie? A może jakieś inne sposoby?

 

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by tak zacząć od rozebrania zawieszenia, skontrolowania panewek i wymiany oleju...

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest podkladka i tuleja i to dosyć długa, nie rozbieralem jeszcze tych lag, ale w serwisówce wlasnie spojrzałem. Nie wiem czy to coś da bo wyglada na to , że sprężyna jest krótka

 

może by tak zacząć od rozebrania zawieszenia, skontrolowania panewek i wymiany oleju...

Ale jak zawieszenie jest miękkie jak wersalka, to olej raczej dużo nie pomoże..

 

Tak jeszcze pomyslalem, żeby dopasowac sprezyny z innego moto, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam progresywne sprężyny ( fabrycznie ) w NTV i motocykl nurkował mocno przy każdym hamowaniu, a jak hamowanie było mocne i na nierównościach to jeszce jebnięcie konkretne było. Było to tak uciążliwe, że myśłalem nawet o przełożeniu całego zawiasu z cięższego motocykla.

 

serwis lag + olej 15w - dobijania nie doznaje już w ogóle, a nurkowanie owszem występuje, ale nie jest już takie gwałtowne i nie nurkuje do końca.

 

co z tego że bedzie silniejsza sprężyna jak nie ma tłumienia

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy powyżej, zacznij od sprawdzenia lag i wymiany oleju. W VZ800 przód dobijał przy hamowaniu - po wymianie oleju w lagach nie było już problemu :) Nie wlewałem gęstszego oleju tylko dokładnie taki jak mówiła serwisówka. Następny etap to dopiero ewentualne wlanie gęstszego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drogi interes, puste powietrze w portfelu ;p

 

Jeżeli sprzedasz ten motocykl to portfel będzie pełny a pozbędziesz się kłopotu.

Możesz oczywiście zastosować w tym zawieszeniu dodatkową poduszkę powietrzną ale jest to dosyć kosztowna przeróbka a sam piszesz o braku kasy chyba, że liczysz na pomoc charytatywną i ktoś litościwy pośle Ci progresywne sprężyny za frico ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedasz ten motocykl to portfel będzie pełny a pozbędziesz się kłopotu.

Możesz oczywiście zastosować w tym zawieszeniu dodatkową poduszkę powietrzną ale jest to dosyć kosztowna przeróbka a sam piszesz o braku kasy chyba, że liczysz na pomoc charytatywną i ktoś litościwy pośle Ci progresywne sprężyny za frico ?

hehe no nie pogardzilbym. No dobra, a ta progresywna sprężyna mocno usztywnia zawieszenie? tył też mam dosyć miękki, ale z możliwoscią regulacji i mimo ustawienia napięcia na maksa jest dosyć miękkie a przod i tył musza mniej wiecej podobnie pracowac, Myśle że wymienie olej na 15W i zobacze Edytowane przez tiger666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...