Skocz do zawartości

Szczelinomierze a ich dokładnośc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie takim szczelinomierzem Yato jak poleca Wueska ustawiałem luzy zaworowe w Kymco i Yamasze. Zawiera dużo blaszek, z których można ułożyć dowolny wymiar. Do ustawiania luzu zaworowego idealny i w dodatku tani jak barszcz.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sz...2930036931.html

 

WSK

Znaj dobre serce ten obleci, jak chcesz gęściej (chociaż nie wiem po jakiego grzyba) można dokupić listki

 

 

Pisałeś że idzie kupic pojedyncze listki , właśnie w życiu jeszcze nie spotkałem sie żeby sprzedawali na sztuki o każdym rozmiarze, możesz podac sklep w którym takie mają i sprzedają ?

 

Potrzebuje 0.12 więdz ani 0,10ani 0,15 nie jest temu za bliskie , znalazłem troszke droższy ale też dobrej firmy i myślę że był by ok

 

http://moto.allegro.pl/szczelinomierz-listkowy-32-plytki-proste-sata-i2980032990.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolerancje pomiaru powinienes miec podana na opakowaniu , jesli szczelinomierz jest dobrej firmy to tolerancja nie powinna byc zbyt duza . Kiedys dostalismy palete miarek budowlanych oczywiscie made on china i na 5 metrach brakowalo 10 cm a tolerancja była podana +\- 2 cm . Nie musze mowic jakie joby i kare dostal dostawca .

 

 

To się zgadza +/- 2cm chyba na 1m pomiaru, co na 5m daje 10cm. Producent wziął do serca tolerancję i na każdym metrze machnął +2cm. :biggrin:

 

 

 

Szczelinomierz za 8zł ma taką dokładność jak suwmiarka za 50zł z Biedronki czy Allegro. Nie wspominając o elektronicznych w tej cenie, bo dobry analog kosztuje 3-cyfrowe kwoty. Taka np. Scala 200mm precyzyjna kosztuje prawie 500 zeta. Do amatorki nadają się tańsze np. z Bydgoskiej Hurtowni Narzędzi Visła (VIS) i za kilkadziesiąt zł można kupić.

 

A szczelinomierz tutaj. Oczywiście jeśli chcesz dobry to nie wybieraj najtańszego z oferty.

http://www.visla.pl/Szczelinomierze-1450,G340.html

 

 

Visla to taka lokalna Mekka dla ludzi związanych z mechaniką i przemysłem metalowym. Jak trzeba jakieś narzędzie to pierwszy cel zawsze jest Visła.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też racja, ale jak kupować to już coś dobrego. Szczelinomierz używamy do pomiarów gdzie akurat mega precyzja nie występuje.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 szczelinomierze SATA i jeden KING TONA. Wszystkie mierzyłem mikrometrem i wsio sie zgadza. Saty mam zestopniowane co 0,02- 0,03, zależy w którym przedziale dziesiątkowym.

 

A co do JMP to mam kilka narzędzi z tej firmy, i jakość wydaje się bardzo dobra. Kupiłem oczywiście dlatego że w larssonie miałem dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odswieżę temat.

Chciałbym wyregulować zawory płytkowe - procedurę teoretycznie znam i wiem co krok po kroku robić. Natomiast nigdzie nie moge znalezc szczelinomierzy co 0.01mm.

u mnie luzy wynosza 0.10 - 0.15 i 0.20 - 0.25.

Znalazlem szczelinomierze: 0.10 0.12 0.14 0.16....0.20 0.22.. 0.25 LUB 0.11 0.13 0.15....0.21 itp..

Goscie na filmikach na YT wszyscy maja szczelinomierze stopniowane co 0.01mm i tak do 0.25mm...

Tzn. ze mam kupic dwa, gdzie bede mial przykladowo miarę 0.11 a na drugim 0.12?

 

Jakis bezsens. Jak mam zmierzyc dokladnie luz skoro mam przeskoki w miarach na szczelinomierzu?? Skladanie dwoch listków - chyba nie tedy droga.

 

W serwisie krzykneli 250zl za regulacje zaworów :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...