Skocz do zawartości

Szanowni instruktorzy - co Wy na to? Ustawa o kierujących...


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden tak. Ale Minister Zdrowia stworzył kolejny. Widzieliście pismo skierowane do Starostw?

http://medycynapracy-portal.pl/prawo/aktualnosci/19_02_2013/19_02_2013.html

Odręczne wskazywanie podstawy prawnej, na wzorze ustawowym? Bzdura jakich mało. Jaką moc prawną ma takie pismo? Bo moim zdaniem żadne. Jeśli się mylę, poprawcie mnie. Większość Starostw zignorowało je. Są jednak i takie, które zastosowały się do prośby - bo przecież nie ustawodawstwa. Na przykład Wolsztyn.

No i jak mają takie zapisy uzasadniać lekarze? Zmieniają druk, bo co? Ktoś wysłał pismo?

 

Jak to wygląda u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Kilku kursantów nie zalatwiło profilu na czas, bo w urzędzie dowiedzieli się, że lekarz ma przerabiać druk oficjalny. Kursant z Ełku, lekarz w Warszawie...

Co do interpretacji pisma dyr Bogdanowicza, to niestety nie jest różowo, bo dla urzedników w wielu przypadkach nie jest to podstawa prawna. Taką podstawą jest zapis w ustawie i rozporządzeniu, ale nie w piśmie urzędnika resortu...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - to nie jest podstawa prawna. Gdyby jeszcze napisał, że w ich opinii instruktor z uprawnieniami kategorii A posiada uprawnienia w zakresie A2 i AM, to inaczej możnaby rozmawiać w starostwie. A ten pisze, że posiada wiedzę i umiejętności, co nie jest równoznaczne z posiadaniem uprawnień. Zatem, na razie dupa...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem propozycję od SZ.N.J,w której w zeszłym roku trochę szkoliłem pracy z swoim motocyklem. W Warszawie WORD już wybrał motocykle do kat.A, i będą Gladiusy. Fundusze raczej na pewno nie pozwolą na zakup takiego motocykla. Stawiałbym na ER6 ew. CBF-kę. Czy macie jakieś jeszcze pomysły na motocykle szkoleniowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ntv 650

tania w zakupie, tania w eksploatacji, bezawaryjna, spełnia warunki dla kat. A

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem ze Starostwa pisemko z wezwaniem do aktualizacji moich danych w ewidencji instruktorów pod groźbą usunięcia mnie z w/w w razie braku odpowiedzi w ciągu 1 miesiąca od otrzymania pisma. Ok, lubie taki szantażyk, tym bardziej, że czytałem już o tym w art. 130 ust. 4 nowej ustawy. Tylko krew mnie zalewa, gdy po raz kolejny żądają ode mnie zaświadczenia o niekaralności, które kosztuje 50zł za trzaśnięcie stempla (a znam wiele przyjemniejszych sposobów wydania tej kwoty), podczas gdy starostwo powiatowe nie ma prawa tego żądać na podstawie art. 220 KPA:

 

art. 220 § 1. Organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia ani oświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, jeżeli:

2) możliwe są do ustalenia przez organ na podstawie:

b) rejestrów publicznych posiadanych przez inne podmioty publiczne, do których organ ma dostęp w drodze elektronicznej na zasadach określo-nych w przepisach ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne,

 

Które to są wymienione w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne:

 

Art. 2. 1. Z zastrzeżeniem ust. 2-4, przepisy ustawy stosuje się do realizujących zadania publiczne określone przez ustawy: 4)

 

1) organów administracji rządowej, organów kontroli państwowej i ochrony prawa, sądów, jednostek organizacyjnych prokuratury, a także jednostek samorządu terytorialnego i ich organów,

 

Gdzieś się pomyliłem? Czemu organy w niektórych częściach kraju nie wspominają o konieczności powtórnego przedstawienia zaświadczenia?

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już o to pytałem i otrzymałem odpowiedź od Radka

w przepisach, na które powołuje się starostwo nie ma nic o dostarczeniu zaświadczenia o niekaralności

możesz zaktualizować dane oświadczając o Twojej karalności/niekaralności

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też dostałem takie pisemko. Nigdzie nie było mowy o musowym dostarczeniu zaświadczenia o niekaralności. Pojechałem do urzędu z wypełnionym druczkiem z moimi danymi, machnąłem podpis i po sprawie.

Dzieci należy trzymać z dala od internetu. Od dzieci internet głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może u Ciebie w WK nie było mowy

w moim starostwie także poprosili o świeże zaświadczenie o niekaralności

na razie jednak jeszcze nic nie załatwiałem

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to tylko potwierdza jaki syfobajzel tam panuje. Tomek nie może szkolić na A2, Vatzeque wpis dostał. No beka normalnie :)

Edytowane przez Arnoldo

Dzieci należy trzymać z dala od internetu. Od dzieci internet głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem ze Starostwa pisemko z wezwaniem do aktualizacji moich danych w ewidencji instruktorów pod groźbą usunięcia mnie z w/w w razie braku odpowiedzi w ciągu 1 miesiąca od otrzymania pisma. Ok, lubie taki szantażyk, tym bardziej, że czytałem już o tym w art. 130 ust. 4 nowej ustawy. Tylko krew mnie zalewa, gdy po raz kolejny żądają ode mnie zaświadczenia o niekaralności, które kosztuje 50zł za trzaśnięcie stempla (a znam wiele przyjemniejszych sposobów wydania tej kwoty), podczas gdy starostwo powiatowe nie ma prawa tego żądać na podstawie art. 220 KPA:

 

Pzdr,

Adam

 

A to ciekawe, bo ode mnie nie żądali zaświadczenia o niekaralności (starostwo w Legionowie).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...