Skocz do zawartości

Szanowni instruktorzy - co Wy na to? Ustawa o kierujących...


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nieco odkopię temat.

 

Jestem w trakcie szukania szkółki A2 w Szczecinie. Odwiedziłem kilka ośrodków oferujących tą kategorię. "Niekompetencja" to złe słowo. To, czego się nasłuchałem to czysty IDIOTYZM! Co szkoła to inne zdanie lub argumentacja "ale ja o czymś takim nie słyszałem". Chciałem znaleźć ośrodek, w którym nie musiałbym uczyć instruktora techniki jazdy (lecz na odwrót), ALE wydaje się to niemożliwe bo priorytety się zmieniają - teraz nie szukam szkółki z dobrym instruktorem, ale szukam JAKIEJKOLWIEK szkółki która wie w jakie klocki się bawi... Z dzisiejszego "tourne" dowiedziałem się, że:

 

- Nikt w mieście nie może szkolić na A2 (co się zgadza z posraną ustawą)

- Wszyscy którzy mają uprawnienia kat A mogą szkolić A2

- Mając A1 muszę wyjeździć 20h

- Mając A1 muszę wyjeździć 10h

- Egzaminatorzy z WORDu nie mają uprawnień do egzaminowania A2

- Egzaminatorzy z WORDu mają uprawienia

- A teraz najlepsze. ŻADNA szkoła w ogóle nie słyszała o czymś takim, że można zdawać egzamin państwowy miesiąc przed ukończeniem 18 roku życia. Kurcze, wyssałem se to z palca, na necie piszą bzdury, czy naprawde nikt o tym nie wie ?

 

Ponadto:

- Niemożliwe jest znalezienie zblokowanej er6n do nauki. Tylko jedna szkoła jazdy ma motocykl egzaminacyjny A2 (taki sam jak na egzaminie). Reszta szkoli na GS'ach a cytuję "na placu dajemy er6n" czyli NIELEGALNIE, albo mówiąc "dajemy" mieli na myśli dać popatrzeć na przełączniki. Osobiście nie robi mi to różnicy, ale jakbym miał zaczynać przygodę z 2oo ucząc się na innym motocyklu niż egzaminacyjny - na pewno bym nie zdał.

 

- place szkoleniowe ośrodków to jakieś skrawki asfaltu

 

 

Jednym słowem patologia za niemałą kase kursanta. Chce mieć to już za sobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze Wam jak to wyglada obecnie u mnie.

Kat. A2 moze zrobic kazdy kto kiedys zrobil kat A1, lub zostala mu ona nadana z urzedu ( gdy zdawal eguamin na kat. III -> przed 01.04.1980 ).

Nikt nie musi byc szkolony teoretycznie, kandydaci zdaja jedynie egzamin praktyczny skladajacy sie z 4 - rech manwerow

 

1. Wolny slalom ( 6 km/h ) -> 6 pacholkow

2. Hamowanie awaryjne z 50 km/h

3. Ominiecie przeszkody z 50 km/h

4. Ominiecie przeszkody z wczesniejszym wyhamowaniem do 30 km/h.

 

kilka osob juz zdawalo, 2 osoby maja jeszcze zdac w tym sezonie, nastepny egzamin we Wtorek, gosciu uwalil wczesniej na wlaczaniu sie do ruchu podczas wykonywania manewrow - nie wlaczal kierunkowskazow. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to odpowiedni wątek ale....

 

Panowie, jak to jest w polandii z kat A2?

Planuje kupić z niemcowni powiedzmy czysto teoretycznie CBR F3 600 która fabrycznie ma ok. 100KM - czyli przekracza dwukrotną możliwość blokowania na A2, A MIMO TO w niemieckich papierach jest zarejestrowana na 35kW, bo takie motocykle w niemczech to żadna nowość.

 

I teraz pytanie za 100 punktów - czy to przejdzie u nas podczas kontroli ? W dowodzie będzie 35kW, ale policjanty nie są głupie i mogą sobie sprawdzić chociażby po VINie jaką moc faktycznie miał ten motocykl.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić z niemcowni ...CBR F3 600 która fabrycznie ma ok. 100KM - czyli przekracza dwukrotną możliwość blokowania na A2, A MIMO TO w niemieckich papierach jest zarejestrowana na 35kW, bo takie motocykle w niemczech to żadna nowość.

 

W Niemczech jak masz kaprys to mozesz sobie obecnie zdlawic nowego V-Max'a na 98 KM, 25 kW czy 35 kW. Wpelni legalne, tyle, ze jak zauwazyles w PL przepiusy o dwukrotnej mocy i doopa blada.

 

Nie mozesz.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...