Skocz do zawartości

Szanowni instruktorzy - co Wy na to? Ustawa o kierujących...


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zastanawiam, co będzie z warsztatami dla instruktorów? Jak na razie, u nas nie ma ośrodka spełniającego dodatkowe wymagania... Kto poprowadzi zajęcia z nami? Jakiś leszczyk, który ledwo wykonał ósemkę na egzaminie i dali mu kategorię A? Proponuję umówić się całą paczką instruktorów z forum na jedne warsztaty, odbębnić je niszcząc wiarę w siebie leszczyka (chyba, że trafi się fajny prowadzący), a potem napisać o tym do mediów :)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą kwestię Tomaszu poruszyłeś.

Zastanawiałem się nad tą kwestią gdy ratownicy musieli wyruszyć w góry po uczestników szkolenia z survivalu.

Media trąbiły, kto to prowadzi i w jaki sposób. Ja się zastanawiałem, dlaczego nie trąbi się kto szkoli i jak. No, ale kogo będzie interesować szkolenie motocyklowe - totalnie niszowa branża. (Survival z resztą też chyba taką branżą jest).

Tomku moje starostwo twierdzi, że warsztaty powinniśmy ukończyć w roku 2014 dopiero. Ten rok zwolniony.

 

Aha. Głośno było o instruktorze nakręconym podczas szkolenia na ciężkie kategorie, który uczył "walcie w osobówkę, ona jest poniżej waszych nóg". Matoł stracił pracę.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szkolenia w Bieszczadach, to prowadził je amator. Na całe szczęście zgłosili zawczasu, że sytuacja się załamuje - kto zgłosił? Uczestnicy szkolenia...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do Was: Czy pracujecie w szkole nauki jazdy na swoich motocyklach ?

część instruktorów/szkół realizuje szkolenie praktyczne zasiadając na miejscu pasażera

w moim przypadku tylko na początku "kariery" używałem do szkolenia swojego motocykla, w większości jednak korzystałem z motocykla szkoły

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część instruktorów/szkół realizuje szkolenie praktyczne zasiadając na miejscu pasażera

w moim przypadku tylko na początku "kariery" używałem do szkolenia swojego motocykla, w większości jednak korzystałem z motocykla szkoły

 

Ja też realizuję w ten sposób szkolenie w ruchu drogowym. Zasiadam z kursantem i jedziemy :)

 

Właściciel szkoły, w której trochę dorabiam po godzinach chce , żebym jeżdził swoim motocyklem ( zakupiłem ER6) - Kapiatalne toczydełko/

I chciałem się wywiedzieć, czego można się spodziewac po takim układzie ?

 

Czy posiadacie dodatkowe ubezpieczenia komunikacyne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właściciel szkoły, chce , żebym jeżdził swoim motocyklem

I chciałem się wywiedzieć, czego można się spodziewac po takim układzie ?

 

Czy posiadacie dodatkowe ubezpieczenia komunikacyne ?

 

Szybszego zniszczenia swojego motocykla ( nie mam tu na mysli konkretnego szlifu, ale m/i elemanty skrzyni biegow poprzez silne wbijanie biegow )

 

Z ubezpieczeniem to musisz sie dowiedziec w swoim TU.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodziło raczej o układ szkolenia w ruchu drogowym. Jazda na swoim motocyklu za kursantem. U nas w Gdańsku zwyczajna rzecz. Chociaż częściej instruktor jedzie za kursantem samochodem, to zdarza się też instruktor na drugim motocyklu.

FZ 1 ma minimalną moc 40 kW więc przepisom stało się za dość. Wszystko zgodnie z ustawą :clap: :banghead:

Dzieci należy trzymać z dala od internetu. Od dzieci internet głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja też realizuję w ten sposób szkolenie w ruchu drogowym. Zasiadam z kursantem i jedziemy :)

 

Właściciel szkoły, w której trochę dorabiam po godzinach chce , żebym jeżdził swoim motocyklem ( zakupiłem ER6) - Kapiatalne toczydełko/

I chciałem się wywiedzieć, czego można się spodziewac po takim układzie ?

 

Czy posiadacie dodatkowe ubezpieczenia komunikacyne ?

Ubezpieczenie obowiazkowe OC, radzilbym rowniez wykupic AC i NW. Majac "L" w dowodzie rejestracyjnym jest podwyzszona skladka w zaleznosci od TU.

 

Niczego w życiu nie należy się bać,

Należy to tylko zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie obowiazkowe OC, radzilbym rowniez wykupic AC i NW. Majac "L" w dowodzie rejestracyjnym jest podwyzszona skladka w zaleznosci od TU.

Ale jeżdżąc za kursantem nie trzeba mieć "L" w dowodzie rej.

Kiedyś rozważałem jeżdżenie swoim sprzętem ale dałem sobie siana ze względu na rozliczanie kosztów. Prędzej czy później właściciel OSK zakwestionuje kilometrówkę i problem się pojawi zupełnie niepotrzebny. Do tego dojdą jeszcze koszty amortyzacji sprzętu. Który właściciel zgodzi się na dodatkowe 18 gr/km? (tyle chyba jest z urzędu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżdżąc za kursantem nie trzeba mieć "L" w dowodzie rej.

Kiedyś rozważałem jeżdżenie swoim sprzętem ale dałem sobie siana ze względu na rozliczanie kosztów. Prędzej czy później właściciel OSK zakwestionuje kilometrówkę i problem się pojawi zupełnie niepotrzebny. Do tego dojdą jeszcze koszty amortyzacji sprzętu. Który właściciel zgodzi się na dodatkowe 18 gr/km? (tyle chyba jest z urzędu).

Masz rację, jeśli jedziesz za kursantem nie musisz mieć "L" wbitej w dowód rej. Z km to różnie bywa, i różnie to jest rozliczane. Z praktyki wiem, że w niektórych OSK mają ustalony limit km na godz. i jeśli go przekroczysz to za nadwyżkę nie masz płacone. Idealnym dla mnie rozwiązaniem jest stawka godzinowa np. jadę z kursantem jako plecak mam xx a gdy wykorzystuję swój motocykl to mam yx. To jest kwestia dogadania się.

Niczego w życiu nie należy się bać,

Należy to tylko zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...