Skocz do zawartości

Jakiego BUSa wybrać na tor :)


p.kuptel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

botar trochę mnie zaskoczyłeś tym pytaniem. Rzeczywiście w dowodzie w polu O2 mam 500kg natomiast obok jest O1 i tam mam 1400kg co to jest nie wiem.

Przyczepę pożyczam od kolegi, nie ma teraz dowodu przy sobie ale z tego co wiem dopuszczalna jej ładowność jest do 1 tony.

Miałem raz kontrolę jak jechałem właśnie z przyczepką z Poznania sprawdzali dowód ale do niczego się nie dopierdzielili, więc ..... trudno chyba wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co dla mnie oponki i sponsoring :) czy Twoje nowe moto :)

Mario, a może tym razem dla mnie jakaś mała pożyczka, bez odsetek :) mam doświadczenie w tym temacie :)



Mariuszek oczywiście żartuję :)

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

botar trochę mnie zaskoczyłeś tym pytaniem. Rzeczywiście w dowodzie w polu O2 mam 500kg natomiast obok jest O1 i tam mam 1400kg co to jest nie wiem.

Przyczepę pożyczam od kolegi, nie ma teraz dowodu przy sobie ale z tego co wiem dopuszczalna jej ładowność jest do 1 tony.

Miałem raz kontrolę jak jechałem właśnie z przyczepką z Poznania sprawdzali dowód ale do niczego się nie dopierdzielili, więc ..... trudno chyba wszystko ok.

1400 to właśnie ta masa przyczepy z hamulcem.

Przy wymianie dowodu niech Ci nie wpisują, wtedy podobno bierze się pod uwagę O1

 

Wracając do tematu to bus dla mnie ma racje bytu jak wejdą min. dwa moto i da się zrobić miejsce do spania. Wejdą do tych w/w?

Edytowane przez TomaszKoo

Strony internetowe i aplikacje www: www.seeyou.net.pl

Automatyzacja produkcji, kartoniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O1 - maksymalna masa całkowita ciągniętej przyczepy z hamulcem (w kg)

O2 - maksymalna masa całkowita ciągniętej przyczepy bez hamulca (w kg)

 

Przyczepy pod moto są w większości bez hamulca, dlatego wartość O2 z DR samochodu musi być >= DMC przyczepy.

 

Ale skoro Cię kontrolowali, i się nie przyczepili, to chyba wszystko zależy na kogo się trafi :)

 

Swoim samochodem możesz ciągnąć przyczepę o DMC do 500kg. Są producenci przyczep pod moto, którzy wystawiają homologację w zakresie DMC taką, jaką sobie zażyczysz. Np. niewiadów może wystawić homologację na przyczepę, gdzie DMC może być w zakresie pomiędzy 350 a 750kg - przy zakupie Ty wybierasz jaka to ma być wartość (wybierasz ją tak, żeby pasowała pod Twój samochód).

Edytowane przez botar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za zachorowałem na Hilluxa. Ma ktoś i woził nim moto? Znajomy ma nowego Rangera z pojedynczą kabiną, więc wchodzą 2 moto. A wie ktoś jak przy kabinie podwójnej?

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Vito lub Transportera T5 może ktoś ma? Jakieś opinie? Modobno te niemieckie dostawczaki są nie do zarąbania. Jeśli T5 to który silnik jest polecany, a którego unikać (samo 1.9 jest w kilku opcjach mocy i pewnie się różnią jeszcze czymś innym)?

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zdecydowanie z VW T5 polecali wersję z silnikiem 1.9 tdi (unikać 2,5) - i to jednogłośnie w 3 serwisach, z czego 2 zajmują się serwisowaniem busów. Mercedesa unikać ze względu na korozję jak pisze Madafaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za zachorowałem na Hilluxa. Ma ktoś i woził nim moto? Znajomy ma nowego Rangera z pojedynczą kabiną, więc wchodzą 2 moto. A wie ktoś jak przy kabinie podwójnej?

Ale na pickupie to tak jakbyś na przyczepce woził. Pod niebem. Wydaje mi się że to słabe. No i jakby przyszło koczować w deszczu to też nie ma się gdzie schować. A w T4 to co najwyżej miałem zębatkę na policzku odbitą, ale wyspać się między motorami dało.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...