Skocz do zawartości

Jakiego BUSa wybrać na tor :)


p.kuptel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Toyota Hiace- potwierdzam mega niezawodność, szef tak oszczędzał, że przez 7 lat nie był olej wymieniany :D 2 lata temu sprzedał polakowi i ten dalej nią jeździ... tyle że te auta dosyć dużo palą...
śmigam teraz taką z 2001 roku, to spalanie na norweskich górkach ok 12-14 litrów, tyle że jest dość często przeładowana no i te góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję temat.

Czy ktoś posiada auto typu Renault Trafic/Opel Vivaro/Nissan Interstar lub Mercedes Vito lub inną furę typu VAN? Co polecacie, jak się sprawują, na jakie silniki zwracać uwagę itp. itd? Będę powoli szukał takiego autko z myślą o wożeniu crossa/ściga 1 lub 2 max (plus graty oczywiście)

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem ogórka, ale stwierdziłem, że w firmie się takimi najeżdżę, a częściej będę małolatów do przedszkola woził niż motocykle i stanęło na małym parchu (Żona ma 5008,styknie nam sporych aut ;-) ) i przyczepce. Na ostatnim SD widziałem, że sprawiałem wiele radości swoim wypasionym zestawem Złoty Szerszeń+wydumka :D. Spalanie wyszło mi do Poznania przy 120-140 5,9 litra, jak wracałem 90-120 wyszło mi 5,2. Wiwat małe badziewia ;-).

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Trafica i bardzo polecam ! :) Mam silnik 80KM i czasami brakuje mocy przy wyprzedzaniu, ale za to spalanie 8l/100km miasto/trasa.

No właśnie to chyba najrozsądniejsza opcja, tylko że co najmniej 2.0 dCi 115 KM bo będzie problem tak jak piszesz.

 

Albo jak się dobry Merc trafi. Mietki właśnie nadają się albo jako dostawczaki albo jako karawany :)

 

Swoje zdanie już mam - nigdy więcej targania moto na przyczepie (plus graty poupychane gdzie popadnie)

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz chyba o 2,0, bo 1,9 wychodził w wersjach mocy 82 i 100. No oczywiście, że dwa auta. Mimo wszystko, z moich doświadczeń (a robiłem tak i tak), wynika że zdecydowanie warto tą kasę ulokować w blaszaku.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz Civica Ufo, to ja się podepnę z pytaniem.

Jaką masz DMC Twojej przyczepy? Civic może ciągnąć przyczepę bez hamulca z DMC max. 500kg (pole O2 w dowodzie), natomiast nie spotkałem się jeszcze z wypożyczalnią, która miałaby przyczepę pod motocykl z DMC poniżej 550kg (zazwyczaj jest to 600-700kg), a ciągnięcie takiej przyczepy jest teoretycznie wg przepisów niedozwolone. Pytam, bo też mam samochód ze stosunkowo niską DMC ciągniętej przyczepy, i zastanawiam się jak policja w Polsce podchodzi do tego w trakcie kontroli. Nie miałeś z tym problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym nie masz wpisanej tej pozycji a jedynie dmc przyczepy hamowanej to nikt nic nie zrobi. W innej sytuacji zapewne zalezy od kontrolującego. Dmc przyczepy to min 600kg, jest to bez sensu to fakt

Strony internetowe i aplikacje www: www.seeyou.net.pl

Automatyzacja produkcji, kartoniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...