Skocz do zawartości

UWAGA OSZUST "ZAINTERESOWANY KUPNEM MOTOCYKLA" WYŁUDZA DOŁADOWANIA SMS !!!


mikitl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 2 tygodnie temu po raz pierwszy napisał do mnie gość z nr. 517490162 "czy ogłoszenie motoru aktualne". Odpisałem, że tak, więc następnego dnia rano gość pisze że już wyjeżdża i zadzwoni jak będzie bliżej. Następnie po jakiejś godzinie pisze znowu, że : "jest mały problem, bo zapomniał kart do bankomatu, a nie ma nic na karcie żeby zadzwonić do kogoś z rodziny i prosi o przysłanie doładowania smsem to odda na miejscu". Oczywiście olałem temat, więc za pół godziny pisze znowu : "przysle mi pan ten kod ? Bo stoję i czekam". i tak jeszcze z 2 razy.

Nie robił bym z tego hecy gdyby to była jednostkowa akcja, ale 3 dni temu ta sama historia (dot. innego ogłoszenia), nie zajarzyłem że to ten sam numer dopóki nie dostałem prośby o kod. Wczoraj znowu to samo. Gość posuwa się do chwytów typu "przyślę Pan kod, czy mam zrezygnować z kupna", itp. Ja akurat mam to gdzieś, ale podejrzewam że sporo ludzi tak nabrał, więc przestrzegam kolegów i koleżanki, wystawiających swoje sprzęty na sprzedaż w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na karcie nie ma żeby do rodziny zadzwonić ale na sms do SPRZEDAJĄCEGO ma ..... mógł wysłać sms do rodziny o doładowanie .... swoją drogą co to za klient który jedzie bez pieniedzy i karty kupować motocykl .... troche to podejrzane

 

ale na szybkości może ludzie nie analizują sytuacji i wchodzą w temat .....przesyłając kody ....

 

dzięki za ostrzeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba nie na 10 zeta (?) Były akcje związane z wykorzystaniem cudzego telefonu do wykonania połączenia niby w nagłej/ważnej sprawie, a potem się okazało, że osoba, która użyczyła swojego telefonu, dostawała rachunek na tysiące (?) złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez chcialem zostawic taki temat, bo mialem identyczna sytuacje, ale stwierdzilem, ze ludzie tutaj to nie sa jednak (mam nadzieje) idioci, by w takie cos uwierzyc. Sprzedawalem samochod, gosc ZADZWONIL do mnie wieczorem, czy aktualne, i ze jutro rano wyjedzie, wiec zebym zarezerwowal dla niego auto rano, bo jedzie z daleka. OK. O 6 rano dostalem smsa, ze wyjechal. O 8 czy 9 sms, ze padl mu samochod, nie wie gdzie jest, nie ma nic na karcie zeby wezwac pomoc, a chcialby dojechac i kupic auto i czy moge doladowac tel. Olalem sprawe, nic nie pisalem, nie dzwonilem, wiedzialem juz ze oszust. Jakis szczyt tak sie za 10 zl szmacić. Swoja droga musza znajdowac na to idiotow, skoro taki pomysl dziala. 10 osob dziennie oszuka, podejrzewam ze tylu znajdzie, ma 100 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w czasach licealnych bawiliśmy się programem "Mail Bomber". Można była za jego pomocą za darmo wysłać kilka tys. sms/meili na dowolny adres (zwykle były to nr nauczycieli :D ), nie wiem czy jeszcze dziala ale możesz spróbować go nim ukarać(pamietam ze trzeba wyłaczyc antywirusa bo inaczej świruje), parę h kasowania smsów to nic przyjemnego

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszlosc, uniwersalny kod na doladowanie: 5P13RD4L4J

 

 

He, he normalnie rewelacja ! :icon_mrgreen:

 

Ale faktycznie, jak nabiją kilku dziennie, to się robią kwoty, trzeba podać numer na policję i zgłosić po prostu próbę wyłudzenia.

 

za mala szkodliwosc spoleczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...