Skocz do zawartości

jakie supermoto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pisze celowo tutaj bo bym musiał zakładac 3 tematy w działach motocyklowych wiec prosze NIE PRZENOSIC tego tematu który jest o rozwazaniach na temat konstrukcji supemotot i ich uzytecznosci.

 

 

zastanawiam sie nad 3 sprzetami:

yamaha xtx 660 moc48 waga 177/189kg skok zawieszenia 20/20 przeswit 20

honda fmx 650 37 163/ ? 20

drz 400sm 40 134 26/27 ?

 

rozmawiałem z jednym wlascicielem drz 400 oraz jakiegos ktm 500 lub 600cm3 i mowil ze drz "nie jedzie". nie chce brac mocnego i profesjonalnego sm na poczatek.

 

fmx jest najslabszy

xtx i fmx sa ciezsze o 30-40 kg od drz,

xtx i fmx maja małe skoki zawieszen i niski przeswit.

 

czy spora masa i małe skoki zawieszen fmx i xtx pozwola jezdzic po lesnych duktach, parkach,po schodach, czasem z czegos zeskoczyc? czy lepiej nie zjezdzac poza asfalt? moto ma byc do zabawy ale bez przesady.

 

tak jak na tych filmach

od 1,00 -1,15min

1,30 - 2,0 min

2,30 - 3.40

 

 

oraz na tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam DRZ. Kolega ma i jeździ tym jak rowerem bo zgrabne lekkie i niezniszczalny silnik. Trochę mało mocy to fakt-w porównaniu do np. Husqwarny SMS ale radość z jazdy super. W terenie też dawało radę bo moto bardzo zwrotne-bez porównania do XTX.

KAMILLO123

 

FUNBIKES Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nieśmiało myślę o przesiadce na SM. Sporo czytałem na temat motocykli supermoto i mogę powiedzieć ci że ani xtx660 ani fmx650 nie jest prawdziwym SM (ciężkie i słabe). DRZ natomiast jest ok, ale bez szaleństw. W weekend miałem okazję przejechać się Husqvqrną sm610... Bardzo fajnie się jeździło; brutalny silnik (idzie na koło prawie na każdym biegu, potężny moment hamujący silnika (przy mocnej redukcji koło zablokowane), lekkie jak rower, silnik praktycznie nie wibruje w porównaniu do LC4. Jedyny ból (dosłownie) to siedzisko - potwornie niewygodne.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zawsze podobało mi się super moto sm610 jest dla mnie po prostu piękna,

kiedyś na youtube widziałem jeszcze inny sprzęt , bardziej agresywny z wyglądu i mniej obudowany, niestety nie wiem co to było bo ciężko zidentyfikować ale co gość na tym wyrabiał przechodziło ludzkie pojęcie, jak znajdę ten filmik wkleję link.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak drz nie jedzie to fmx też odpada bo jest jeszcze słabszy....xtx ma te parę KM więcej ale jest cięższa sporo szczerze to myślę że za bardzo odczuwalnej różnicy nie ma...

 

drz jest chyba z tych 3 sumą sumarów najlepszy...najlepszy zawias, najlżejszy, najniższe spalanie z tego co sie orientuje,

 

fmxa to w ogóle bym odrzucił, strasznie prehistoryczny sprzęt, słaby zawias bez regulacji, ciężka, wiatrołap, olej zawory co 3000, najmniej mocy......

 

ogólnie panowie ładnie sie rozpisaliście ale kolega napisał że nie szuka mega hardcorowego sprzętu a husqvarny w SM to jak hard enduro 450, częsty serwis spalanie te sprawy no i moc...

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak drz nie jedzie to fmx też odpada bo jest jeszcze słabszy

drz

Moment obrotowy: 39.2 Nm przy 6600 obrotach

Moc silnika: 29.4 kW / 40.0 koni przy 7600 obrotach

fmx

Maks. moc (kW / obr): 27,7 kW / 5750 obr/min

Maks. moment obrotowy (Nm / obr): 52,3 Nm / 4500 obr/min

 

Chyba wyraznie widac, ze fmx jest mocniejszy? Ma takze duzo bardziej elastyczny silnik i mocniejszy dół.

A jak komus mało niej sobie powkłada wszystko to czym rózni sie fmx od dominatora do fmx'a(koszt nieduzy, czesci pełno), wtedy fmx bedzie takze mocniejszy niz yamaha. Albo przerobi dominatora na SuMo, tak jak ten:

http://moto.allegro.pl/honda-nx-650-dominator-supermoto-i1636651324.html

dla mnie ładniejsze niz fmx czy xtx

 

jeśli cię stać to bierz lc4 640 albo xr650r, biją drz, fmx czy xtx na łeb

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...