Skocz do zawartości

pełzanie\uciekanie tyłu w zakrętach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega pdasiek pisze że miał 2 na tył hmmm chyba zbyt mało na dwójkę osób

to było zapytanie, nie wiem ile mam nie sprawdzałem.

Zakładam, że nie kręci silnika ponad 8k obrotów......., a opona dogrzana jak pisze..... albo faktycznie się wierci na siodełku ;) Albo wcześniej po zakrętach jechała szambiarka i "się ulało"i...

czasami się zakręci powyżej, opona raczej dogrzana i asfalt gorący cieplutko było. A plecaczek siedzi książkowo, nie robi przeciwwagi, i ogólnie nie boi się złożeń, szambiarki też tam nie było he

Miałam podobny objaw w poprzednich Bridgestonach - były już zużyte

no i tak mi się wydaje że to może być wina opony, stara, bieżnik mały, sprawdzę ciśnienie i się okaże.

To jak jeżdże 50/50 z plecaczkiem i bez to jakie ciśnienie polecacie? w sumie to może nawet częściej z plecaczkiem

2.5 tył 2.2 przód?

zx6rsygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobny objaw w poprzednich Bridgestonach - były już zużyte. Ale, jak pisano wcześniej - również ciśnienie i sposób jazdy mogą mieć na to wpływ.

Zbycho, z tym 3,5 to trochę pocisnąłeś :biggrin:

 

Omskło mi się :ohmy: , miało być 2,5. Tak naprawdę pompuję zawsze powyżej. w okolicach 2,7-2,8.

 

Chyba trzeba zacząć czytać co się napisało :icon_mrgreen: .

Znów literówka była. tka zamiast tak.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było zapytanie, nie wiem ile mam nie sprawdzałem.

 

Stary, to o czym ten temat? Ludzie się produkują a tu zaraz wyjdzie że masz 1.5 atmosfery albo mniej. Jedź na stację i sprawdź zanim napiszesz kolejnego posta.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, to o czym ten temat? Ludzie się produkują a tu zaraz wyjdzie że masz 1.5 atmosfery albo mniej. Jedź na stację i sprawdź zanim napiszesz kolejnego posta.

Napisałem na początku że dopiero w Niedziele będę miał styczność z moto i wtedy pierwsze co to sprawdzam ciśnienie, a że temat się ciągnie to moja wina?

zx6rsygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak, z tyłu było 3.0 z przodu 2.5, zrobiłem na 2.5 tył i przód 2.2, jeździłem troszkę ale z plecaczkiem i jakos się nie składałem, wole sam wypróbować.

Ale wg mnie na 90 % będzie to wina opony\opon, dzis się troszkę ździwiłem jak odczytałem DOT... opon z 2002r.. na dniach będzie kupiona i wtedy zobaczymy.

zx6rsygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe takie wrażenia daje też opona opona zjechana na kwadratowo, czyli zużycie wyącznie od jazdy na wprost. Wtedy w początkowym etapie składania motocykla (jesli jeździsz od niedawna może Ci się wydawać że to mocne złożenie, ale tak się tylko wydaje :P) taka opona daje wrażenie jakby traciła przyczepność ponieważ w miejscu gdzie opona jest skwadratowiona masz zmniejszoną powierzchnię styku z nawierzchnią. Motocykl też przez chwilę szybciej składa się w zakręt pokonując tą małą górkę na oponie. Dodatkowo im bardziej twoja pozycja na motocyklu przypomina porzucony worek ziemniaków tym bardziej to się odczuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe takie wrażenia daje też opona opona zjechana na kwadratowo, czyli zużycie wyącznie od jazdy na wprost. Wtedy w początkowym etapie składania motocykla (jesli jeździsz od niedawna może Ci się wydawać że to mocne złożenie, ale tak się tylko wydaje :P) taka opona daje wrażenie jakby traciła przyczepność ponieważ w miejscu gdzie opona jest skwadratowiona masz zmniejszoną powierzchnię styku z nawierzchnią. Motocykl też przez chwilę szybciej składa się w zakręt pokonując tą małą górkę na oponie. Dodatkowo im bardziej twoja pozycja na motocyklu przypomina porzucony worek ziemniaków tym bardziej to się odczuwa.

 

też tak uważam że opona.

ciśnienie prawidłowe u mnie wg serwisówki tył 2,9 przód 2,5 więc było dobre.

Zawiecha raczej nie, u mnie seria przejechała 60tys km, od ponad dwóch lat nie zaglądane i nic takiego nie ma miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...