Skocz do zawartości

California Superbike School Polska


Fat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogliby też opłacić lot balonem dookoła województwa wielkopolskiego, ale to jest kurs jazdy na motocyklu a nie kurs fotografii czy latania balonem.

 

To nie fanaberia - wiele osób ogląda swoje zdjęcia z jazdy żeby ocenić poprawność techniki i/lub postęp w nauce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie fanaberia - wiele osób ogląda swoje zdjęcia z jazdy żeby ocenić poprawność techniki i/lub postęp w nauce.

 

Otóż to, z zaskoczenia zdjecia pozwalają ocenić na ile teorii przenosisz do praktyki, jak bardzo się na moto wyginasz i czy dobrze czy źle. W tym roku właśnie zobaczyłem że za mało się pochylam w przód na prostych.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, z zaskoczenia zdjecia pozwalają ocenić na ile teorii przenosisz do praktyki, jak bardzo się na moto wyginasz i czy dobrze czy źle. W tym roku właśnie zobaczyłem że za mało się pochylam w przód na prostych.

 

Otóż nie. Na kursach CSS od oceniania praktyki i postępów jest Twój trener, a nie zdjęcia które ktoś Ci zrobi. To trener jeździ z Tobą po torze, to (między innymi) za jego wiedzę, doświadczenie i pracę płacisz te pieniądze. Właśnie dlatego że wiele osób nie zdaje sobie z takich rzeczy sprawy, mamy także dużo różnych prób dyskredytowania tego co robi szkoła.

Ścigacz.pl - www.scigacz.pl | California Superbike School w Polsce - www.sbkschool.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby ktoś dyskredytował rolę trenera. Tylko potem przychodzi taki czas, że trenera nie ma już obok i trzeba jakoś weryfikować czy jeżdżąc samemu robi się to tak jak trener mówił/pokazywał.

Edytowane przez MikolajXJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kaska przelana. Leci ktoś z przyczepką z warszawy i ma wolne miejsce? :)

 

To jest oczywiste, że zanim sie człowiek zdecyduje na zainwestowanie dużych pieniędzy, to lepiej wcześniej zasięgnąć opinii znajomych, którzy "przerobili" już wcześniej temat. Niemniej jednak kursy CSS w naszej okolicy prowadzone są od lat w krajach nadbałtyckich, Bułgarii, Turcji i na południu Europy gdzie relacja kosztów kursu do zarobków jest podobna, albo i gorsza jak u nas. Skoro tam motocykliści uznali że warto, to mam nadzieję, że z czasem u nas też tak będzie.

 

Pozdr,

Mariusz

 

W bulgarii rok temu o ile pamietam cena wynosila okolo 250Euro za poziom, była to najniższa cena w europie, w tym roku chyba juz nie organizuja. Mam nadzieje, ze u nas tez nie będzie to jednorazowy event.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie fanaberia - wiele osób ogląda swoje zdjęcia z jazdy żeby ocenić poprawność techniki i/lub postęp w nauce.

 

Z tego co widziałem (przynajmniej w amerykańskiej wersji kursu) twoje przejazdy są nagrywane, oglądasz z instruktorem, on mówi ci co robisz źle, jedziesz znowu, oglądasz itd.

 

W porównaniu z tym fotka która obejrzysz sobie w domu po zakończeniu kursu, może raczej służyć jako lanserski avatar na forum niż materiał szkoleniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć, to jest to doskonały materiał pomocniczy. Zdjęcia pozwalają określić postępy i błędy, nie tylko zawodnikowi ale także trenerowi! Wielu trenerów korzysta z dokumentacji foto i video, dla łatwiejszego analizowania poczynań zawodnika, co skraca czas opanowania danej partii materiału.

Tak się składa, że 15 lat czynnie uprawiałem sport, ocierając się o wyczyn (gdzie można stracić zdrowie). Zdjęcia i nagrania video często więcej mówią trenerowi ni z samemu zainteresowanemu, jak idą postępy w nauce/treningu.

To nie jest fanaberia.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, dlatego na wyższych Poziomach w CSS kursanci są nagrywani kamerą wideo i ich przejazdy są analizowane. Jeśli nie wiadomo na co patrzeć, to można mieć całe albumy i niewiele to pomoże...

Ścigacz.pl - www.scigacz.pl | California Superbike School w Polsce - www.sbkschool.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kto ma nie wiedzieć? Kursant czy instruktor?

Normalne, że kursant nie widzi, bo często nie wie. To po to jest instruktor, żeby palcem na fotografii pokazał...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jasne. Ja na przykład wiem, że powinienem się bardziej pochylać na motocyklu.

I co mi z tej wiedzy, jak mogę albo jechać pochylony, albo szybko.

Razem tonie wychodzi i na nic tu instruktorska rola.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wtedy jakieś inne elementy kuleją, o których możesz nie wiedzieć

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...