Skocz do zawartości

Moje wrażenia z jazdy po torze.


MatMax78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle się naczytałem, że chyba w tym roku pojadę w końcu na jakiś tor kartingowy. Wie ktoś czy w Gostyniu można pojeździć poza szkoleniami organizowanymi przez szkołę jazdy High??

Tam zamiast na malowanych liniach można się "ślizgać" na paskach ciu...go asfaltu, którym naprawiano nawierzchnię, ale tragedii nie ma.. Tak przynajmniej było w zeszłym roku.

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak niebardzo mozna porownywac kartingow do Poznania. Raz bylem i osobiscie sie zmachalem ale nie wyzylem. Juz predzej taka namiastka duzego toru jest droga za Jesenikiem, mozna zejsc na kolanko, uczy szybkich redukcji, czasu reakcji podczas duzych predkosci, opanowania motocykla i przezwyciezania uczucia strachu.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak niebardzo mozna porownywac kartingow do Poznania. Raz bylem i osobiscie sie zmachalem ale nie wyzylem. Juz predzej taka namiastka duzego toru jest droga za Jesenikiem, mozna zejsc na kolanko, uczy szybkich redukcji, czasu reakcji podczas duzych predkosci, opanowania motocykla i przezwyciezania uczucia strachu.

 

Tak, droga za Jesenikiem faktycznie uczy przezwyciężania uczucia strachu :) - w Poznaniu jak przepałujesz zakręt idziesz w trawę lub w żwir - w Czechach w ścianę lub przepaść :icon_mrgreen:

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, droga za Jesenikiem faktycznie uczy przezwyciężania uczucia strachu :) - w Poznaniu jak przepałujesz zakręt idziesz w trawę lub w żwir - w Czechach w ścianę lub przepaść :icon_mrgreen:

Mniej wiecej o to chodzilo :) . Wpada sie 180+ w kreta droge wsrod drzew, po obydwu stronach metalowe bariery, nie ma czasu na chwile strachu, pelna koncentracja, nie mozna pozwolic sobie na wygorowane ambicje, czy nieznanie slabosci swoich i moto, blyskawicznie dostosowywac tor jazdy i odpowiedni bieg do winkli...

Przydaje sie to na pierwszy wyjazd na Poznan.

 

No dobra, trzeba byc troche stuknietym, ale jak nie ma sie toru pod domem trzeba sobie jakos radzic ;)

 

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz widziałem jak na tej trasie (koło kawiarni na winklu) piesek sobie przeleciał drogę, nowy fajerek prawie się zgruzował . Kumpel też poleciał na nawrocie kawałek dalej i za dużych uszkodzeń by nie było, gdyby nie barierka . Także jak kto lubi, ale ja bym wolał się nauczyć, choćby na kartingowym torze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz widziałem jak na tej trasie (koło kawiarni na winklu) piesek sobie przeleciał drogę, nowy fajerek prawie się zgruzował . Kumpel też poleciał na nawrocie kawałek dalej i za dużych uszkodzeń by nie było, gdyby nie barierka . Także jak kto lubi, ale ja bym wolał się nauczyć, choćby na kartingowym torze .

Pierwszy raz jak bylem w Poznaniu na poniedzialku, co sie dzialo na pierwszym winklu jak ludozerka rzucila sie w scisku to do dzisiaj czekam az sobie wszyscy pojada, widzialem tez Rsv zglebiona a zlamana kierownica sprawiala naprawde przygnebiajace wrazenie, widzialem takze goscia lezacego na srodku nitki toru, nieruszajacego sie w dziwnej pozycji... Taki lajf, ale o czyms innym pisalem, nie nauce podstaw a wyzyciu sie.

Do nauki jazdy(poznanie moto, techniki skladania, awaryjnych hamowan) jak najbardziej tor kartingowy albo zakret wsrod pol na zabitej dechami wiosce.

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...