Skocz do zawartości

Moje wrażenia z jazdy po torze.


MatMax78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się dziś po raz pierwszy przejechałem po torze kartingowym i powiem tylko, że współpczuję wszystkim, którzy nie mają innej możliwości i muszą się bujać na tego typu obiektach, zamiast jeździć po pełnowymiarowym torze... Współczuję i w sumie podziwiam jednocześnie. Kompletnie się nie czułem w takim miejscu, za niska prędkość, za ciasne zakręty, w końcu się wyglebiłem i pojechałem do domu :biggrin: Fajna sprawa na skuter, supermoto, ale sportem bardzo się męczyłem i w sumie nie wiem, czy coś mi to dało. Chociaż nie, ogólnie to dało - zobaczyłem, ile mam jeszcze do poprawy w mojej głowie, a co za tym idzie technice ;) Ale dalsze szlify (oby nie dosłowne) na Poznaniu, kartingowe przygody sobie zdecydowanie podaruję.

 

Bardzo dobra sprawa - do ćwiczenia techniki!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii tor kartingowy to świetne miejsce dla początkujących jak i doświadczonych motocyklistów. Tym pierwszym pozwala skupić się nad elementami podstawowymi dla jazdy motocyklem po tego typu obiekcie (pozycja na moto, umiejętność prawidłowego pokonywania zakrętóu, operowanie hamulcem i gazem oraz pewnie wiele innych elementów). Gleba na takim obiekcie wiąże się zazwyczaj z mniejszymie stratami w sprzecie oraz lżejszymi urazami dla motocyklisty. Bardziej doświadczonym motocyklistom tor kartingowy pozwala popracować na kondycją i szybko przywrócić po przerwie zimowej wytrenowane oduchy. Z mojego doświaczenia przeniesienie umiejętności nabytych na torze kartingowym na obiekt pełnowymiarowy, to kolejny szczebel w drabinie rozwoju motocyklisty. Duży obiekt to miejce gdzie można skupić się na hamowaniu z większych szybkości, kontroli motocykla podczas przyspieszania, oswojenie z wiekszymi prędkościami, etc. Jak sądzę jest na forum kilka osób , które mogą napisać w tym temacie znacznie więcej z racji bogatszego niż moje doświaczenia.

 

Reasumując. Myślę, że zarówno na torze kartingowym jak i pełnowymiarowym obiekcie można się świetnie bawić . Wszystko zależy od tego jakie cele realizujemy podczas obecności na torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem jechałem i nagle się przewróciłem :biggrin:

 

Najwolniejszy zakręt toru, ciasna nawrotka 180 stopni w lewo, mocno wyprofilowana. Chyba zimne opony (drugie kółko po przerwie), za mocne pochylenie w stosunku do zbyt niskiej prędkości, zamknięty gaz dodatkowo dociążył przód i tak jakoś się położyłem. W sumie pojeździłybm dalej, ale złamałem podnóżek i nie było na czym stopy trzymać. Poza tym nie chciało mi się, wyjątkowo mi nie podeszło to miejsce, do tego moja pierwsza jazda w tym roku, źle się tam czułem. Może Zajc mnie przytuli?

 

A kto zamyka gaz w zakręcie??? :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, widzę sami mistrozwie tutaj i specjaliści od dobrego siedzenia i operowania gazem na kartingu. Telemetria już ogarnięta? :laugh:

 

Gazu nawet nie zdążyłem odkręcić, bo wywaliwszy kawałek po wejściu i jeszcze przed szczytem. Choć fakt, że może gdybym to zrobił jeszcze wcześniej to nic by się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie mistrzowie. Ja tylko staram się zmniejszać potworne ilości błędów z każdego przejazdu. A krótki tor pozwala co kilkadziesiąt sekund bywac na tym samym zakręcie i dopracowywanie go do jako takiej postaci.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, widzę sami mistrozwie tutaj i specjaliści od dobrego siedzenia i operowania gazem na kartingu. Telemetria już ogarnięta? :laugh:

 

Gazu nawet nie zdążyłem odkręcić, bo wywaliwszy kawałek po wejściu i jeszcze przed szczytem. Choć fakt, że może gdybym to zrobił jeszcze wcześniej to nic by się nie stało.

Może nie mistrzowie, ale nawet mistrzowie w osobie Janusza Oskaldowicza , Tomka Kędziora i Mariusz Grandys stwierdzili po wizycie na torze kartingowym , że jest to bardzo dobre miejsce do nauki. Może nie da się tam rozegrać rundy WMMP, ale szkolić się można i trzeba.

http://www.scigacz.pl/WMMP,8211,,diament,do,oszlifowania,10164x2.html

 

A powyższy sakrazm jest tu chyba niepotrzebny. Co Fat? ;)

 

I Poznan i Radom i Ułęż i Lublin i Stary Kisielin i inne obiekty są fajne gdy można sobie polatać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tor cartingowy ma wiele minusów w odniesieniu do pełnowymiarowego. Ale plusów z jazdy po cartingu nie warto lekceważyć. Nawet taki trening zaprocentuje na dużym obiekcie.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, teoretycznie opona typu supercorsa czy 211, ma temperaturę pracy około 90 stopni. I wtedy trzyma należycie. Uważam ze trzeba albo zrobić ze 30 kółek rozgrzewki albo pójść z koca, coby mieć przyczepność i móc sobie poodkręcać i wykorzystać to co właśnie oferuje taka profesjonalna opona do zapie**alania.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko przy wymiarach toru cartingowego, a w konsekwencji prędkościach i hamowaniach z tego wynikających nie ma możliwości utrzymania takich temperatur opon.

Lepiij nagrzać opony w czasie treningu. Bo wyjęte z kocy i tak szybko ostygnął przez brak odpowiedniej dynamiki.

Tym bardziej że bezpieczniej jest zwiekszać sobie dynamikę jazdy adekwatnie do nagrzewania sie opon, niz zdziwic sie gdy nagle opona ostygła i nie przytrzymała.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...