Skocz do zawartości

Moje wrażenia z jazdy po torze.


MatMax78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Piszcie w tym temacie swoje odczucia z jazdy po torze, swoje uwagi, spostrzezenia, rady itp.

Jak zawitam na jakimś torze to osobiście będę relacjonował swoje przeżycia.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz na torze byłem w Starym Kisielinie(mały gokartowy tor) koło Zielonej Góry. Jeździłem tam ok 20 min, bo zabawa skończyła się typowym lowsidem i przerysowaniem mojej wypicowanej SV. Pomimo upadku wrażenia nie do opisania. Radośc i emocje jakie są związane z tym wydarzeniem utrwaliły mi się w głowie na tyle mocno, że od tamtej pory bez przerwy myślę o jeździe na torach. A jazda po ulicy to już nie to samo co było wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda po torze ma jedna wadę. :)

Nie wiem czy u każdego tak to działa, ale w moim przypadku niemal całkowicie przestała mnie kręcic jazda po ulicach.

Tor to kwintesencja jazdy motocyklem.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda po torze ma jedna wadę. :)

Nie wiem czy u każdego tak to działa, ale w moim przypadku niemal całkowicie przestała mnie kręcic jazda po ulicach.

Tor to kwintesencja jazdy motocyklem.

 

Ja wprawdzie na dużym torze jeszcze nie byłem, tylko na kartingach, ale nie wpłynęło to w żaden sposób na czerpanie frajdy z jazdy po ulicach, wręcz miałem ochotę na więcej.

Edytowane przez Limo

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak już jest taki temat to mógłby ktoś przybliżyć jak to jest z jazdą po torze, jakie terminy w tym roku, ceny itd itd (chodzi mi glównie o Poznań). Gdzieś w necie wyczytałem, że limit głośności to 98db, mój wydech na bank jest głośniejszy, co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u każdego tak to działa, ale w moim przypadku niemal całkowicie przestała mnie kręcic jazda po ulicach.

Tor to kwintesencja jazdy motocyklem.

Mam wręcz odwrotnie... ulica to jest to co lubię najbardziej. Tor nigdy nie da tego dreszczyku co da ulica.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to mówie osobom które obawiają się na tor cartingowy pojechać, bo uwazają że słabo jeżdżą.

Gdybym teraz zaczynał przygodę z motocyklem to pierwsze kilometry wolałbym robic po takim cartingu niz po ulicy miedzy samochodami, pasami, dziurami itp.

Można skupić sie na motocyklu i jego obsłudze bez potrzeby angazowania uwagi na sytuacje drogową, a przynajmniej w znikomym stopniu w stosunku do ulicy.

Umiejąc "obsługiwać" motocykl łatwiej i bezpieczniej mozna wdrażac się w jazde w ruchu miejskim.

 

A pełnowymiarowy tor zaraża. Zaraża strasznie. Ulica staje sie namiastką tego czego posmakowało się na torze.Zakrety które nam sie wydawały fajne, po wizycie na torze są żenujaco beznadziejne, a my i tak jedziemy na 30% swoich możliwości, nie wspominajac o możliwościach motocykla. I żadne kozaczenie na drodze tego nie zmieni. Po prostu ulica jest rozczarowująca potem.

 

Nie wiem jak większość, ale dla mnie jazda motocyklem to przyjemność posiadania technicznej umiejetności jazdy i podnoszenia tych umiejetności. Zabawa doszlifowywaniem pojedyńczych elementów.

A przede wsztystkim trenowanie siebie w wielu płaszczyznach.

Droga nigdy tego nie da w takim stopniu.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie jak theo.

Po wizycie na torze jazda na ulicy straciła "smak" i jakoś ciężej było mi się przełamać do szybszej jazdy po ulicy. Nie było tego komfortu psychicznego co na torze. Ale nie ukrywam, że gdy po dłuższej przerwie byle jazda zwykłą drogą dawała mnóstwo frajdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do tych co byli na torze w Poznaniu.

Trochę się orientuję jakie czasy robi czołówka ale chodzi mi o Was, a konkretnie o pierwszy wyjazd na tor i pierwsze wasze czasy robione, myślę że każdy z Was jak przyjechał to był ciekawy tego. Gdzieś czytałem że jak przyjedziesz na tor i po pierwszym takim np. poniedziałkowym treningu zejdziesz poniżej 2,00 to można powiedzieć że jest dobrze. Wiem również że do 1,48 na seryjnym(np R6 2006) można zejść potem zaczynają się schody i liczą się już szczegóły.

Myślę że sam zobaczę jak to jest wkrótce ale jestem ciekawy waszych doświadczeń.

Moim zdaniem jest tak, że w każdej dziedzinie życia te pierwsze odczucia są najbardziej prawdziwe.

Jestem naprawdę wielkim fanem wyścigów motocyklowych ale tak mi się ułożyło życie że dopiero teraz w wieku prawie 34 lat chcę poczuć choć minimalnie to co w człowieku siedziało myślę że całe życie. Mój kanał youtube MatMax1978. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle zarzuciłem jazde po drogach, efekty so zdumiewajace: 0 pkt:)

Jeżdzenie po torze wciąga. W ubiegłym sezonie byłem 18 razy na Radomiu i Lublinie.

 

Ja mam pytanie do tych co byli na torze w Poznaniu.

Trochę się orientuję jakie czasy robi czołówka ale chodzi mi o Was, a konkretnie o pierwszy wyjazd na tor i pierwsze wasze czasy robione, myślę że każdy z Was jak przyjechał to był ciekawy tego. Gdzieś czytałem że jak przyjedziesz na tor i po pierwszym takim np. poniedziałkowym treningu zejdziesz poniżej 2,00 to można powiedzieć że jest dobrze. Wiem również że do 1,48 na seryjnym(np R6 2006) można zejść potem zaczynają się schody i liczą się już szczegóły.

Myślę że sam zobaczę jak to jest wkrótce ale jestem ciekawy waszych doświadczeń.

Moim zdaniem jest tak, że w każdej dziedzinie życia te pierwsze odczucia są najbardziej prawdziwe.

Jestem naprawdę wielkim fanem wyścigów motocyklowych ale tak mi się ułożyło życie że dopiero teraz w wieku prawie 34 lat chcę poczuć choć minimalnie to co w człowieku siedziało myślę że całe życie. Mój kanał youtube MatMax1978. Pozdrawiam.

Mnie zawsze uczono: dobry czas jest efektem dobrej jazdy. Dobrze pojedziesz to bedzie czas.

A konkretnie na Poznaniu to wszystko ponizej 2:00 to dobry czas. Dotyczy zarówno samochodów jak i motocykli.

Ja mam 1,51 :)

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...