Skocz do zawartości

Uniwersalny, lekki motocykl z niskimi kosztami eksploatacji


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję motocykla taniego w eksplaotacji - takiego co mało zużywa benzyny, nie trzeba zbyt czesto w nim wymieniać opon, zestawu napedowego, klocków hamulcowych itd. Osiągi nie są najważniejsze, chce aby mógł sprawnie przemiesczać sie z predkosciami 80-130km/h i w razie potrzeby można było by zjechac na szutrową droge.. Fajnie by było gdyby ważył też mniej niż 200kg i miał szeroki zakres obrotów użytecznych. Nie starszy niż 10 lat i nie droższy niż 10 tys zł. Czy istnieje taki motocykl (enduro, choper i supermoto mnie nie interesują)?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, że ma to być motocykl w miarę nowoczesny i świeżo wyglądający. GS 500 i CB 500 to poprzednia epoka do której nie chciałbym wracać. Nie starszy niż 10 lat, żeby mnie nie postrzegano jako "gołodupca". Poza tym do starszych moto, czesci są trudniej dostepne, są klopoty z serwisowaniem, a poza tym starsze motocykle zwyczajnie mi sie nie podobają jesli chodzi o stylistyke.

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/kawasaki-er-er6n-er6-n-er-6-n-M3008221.html

 

Mogę polecić taki motocykl - bardzo mało pali (w trasie przy spokojnej jeździe schodziłam do ok.4 l), jest poręczny (choć waży trochę ponad 200 kg gotowy do jazdy), fajny i nowoczesny design. Myślę, że mógłbyś być zadowolony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie starszy niż 10 lat, żeby mnie nie postrzegano jako "gołodupca".

bo jebne...

szukam panny, takiej inteligentnej i spokojnej, ale imprezowej, co by lubiła ciągnąć druta i była dobra w łóżku, koniecznie dziewica, w przedziale wiekowym do 18 lat, żeby mi wystarczyła na kilka lat do kolejnej zmiany aż zbrzydnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burgman

 

bardzo dobry na szutry. podobnie jak er6, żeby nie czepiać się tylko jednej wypowiedzi

 

a ile tego szutru ma być? bo jak dla mnie, to każda klasyczna szosowa maszyna, nie mając co najmniej 19" z przodu, nada się co najwyżej do przetoczenia się góra kilkaset metrów po utwardzonej nawierzchni - do miejsca postoju. jeśli chcesz po tym szutrze jeździć, to nie masz wielkiego wyboru - xlv650, f650gs, ewentualnie kle500, xtz660. przy okazji motocykle te w zasadzie spełniają pozostałe założenia - nie mają wygórowanych kosztów eksploatacji (ale te zależą w zasadniczej mierze od sposobu użytkowania, a nie jakichś wybitnych cech konstrukcyjnych - zwłaszcza pytanie o opony, napęd i klocki są co najmniej naiwne)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić taki motocykl - bardzo mało pali (w trasie przy spokojnej jeździe schodziłam do ok.4 l), jest poręczny (choć waży trochę ponad 200 kg gotowy do jazdy), fajny i nowoczesny design. Myślę, że mógłbyś być zadowolony.

 

Przy mojej jeździe 7l/100km w trasie ale również polecam ER6

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o okazjonalną jazdę po drogach żwirowych. 95% moich podróży bedzie po drogach asfaltowych. Myslalem o MT03 - masa 190kg z płynami, moc wystarczająca, w 10 tys zl by sie zmiesciło. Tylko, że Yamaha ma waski zakres obrotów użytecznych i z tego co ogldalem na bikepics - jest to motocykl raczej dla niewysokich a ja mierze 189kg i waże ponad 100kg.

Kawasaki Er-6N odpada - czytałem test "pseudo dystansowy" na dystansie 50tys km i motocykl ten na moje odczucia wypadl bardzo blado.

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...