Skocz do zawartości

niepozorny zapier....


Katsumoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagier ma od nowości Mazde 6tke 08 z motorem 2.2 ropniak. Ma to przejechane prawie pół miliona km i muszę przyznać że silnik naprawdę ładnie mu chodzi. Mało co do tego dokłada. Generalnie niezawodne auto, coś tylko z tylnymi zaciskami miał problem. Jego żona ma mazde 3 w benzynie i to auto też w rodzinie od nowości. 09 rocznik. Tutaj to nawet przysłowiowa żarówka nie chce się spalić.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carinę serwisowałem mu osobiście. Pamiętam że kupiłem książkę Haynesa, żeby się wspomagać, gdzieś pewnie leży jeszcze, to był jeszcze poprzedni wiek, brak internetu, kody migowe na zworkę, ciekawe czasy.

Padały łączniki stabilizatora (słabe zamienniki) gumy na stabie, chyba amor się wylał tylny, generalnie eksploatacja. Silnik rozrząd, olej i to wszystko.

A w 97 roku (wielka powódź stulecia) kupiłem na przetargu w Opolu Corollę 1,4 4-EFE po zalaniu. Samochód dzielnie przetrwał powódź, musiałem kupić tylko sterownik silnika (na szczęście zdobyłem używany za 300 zł, a serwisie kosztował 4800 zł) i jeden przekaźnik, cała reszta odratowana. Później kupił ją ode mnie znajomy i zanim rozbił miała 280 tyś km.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Rozważanie teoretyczne:

Jest taki wkurwiający pierdolot na "koksie" - VW Lupo 1.4 diesel, powered by EMU, 100KM i 300 Nm. Zostało rzucone wyzwanie mojej Hondzie, czyli CIVIC-owi 1.8 LPG po przejściach z popuszczającą uszczelką głowicy :) Honda ma 140KM i 174Nm, różnica w masie pojazdu wynosi 210 kg na korzyść Lupo. Honda ma katalogowo 8,6s do setki i można obrotomierz kręcić w opór, a Lupo ma pierdolnięcie mielące kołami nawet na 4-tym biegu, ale w bardzo wąskim zakresie obrotów jak się turbo włączy.

Jest sens się ścigać wg Was? Mi się już nie chce dyskutować z fanami cyferek, pindola przedłużać sobie też nie muszę więc najchętniej bym odpuścił, bo takie emocje to tylko prosta droga do nieszczęścia.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak do 120 km/h bym się tego lupo nie bał, bo tyle to na trzecim biegu zamknę, a tam na każdej zmianie biegu będzie czekał na turbinę. Potem te 300Nm może zrobić przeciąg...

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak do 120 km/h bym się tego lupo nie bał, bo tyle to na trzecim biegu zamknę, a tam na każdej zmianie biegu będzie czekał na turbinę. Potem te 300Nm może zrobić przeciąg...

Na starcie pójdziesz szybciej, ale nie na długo. Może do pierwszej setki :) będziesz Hondą deczko do przodu. Nie trzeba w tych pierdkach dymiących czekać na turbinę. Dobry operator lewarka te 300 Nm ma cały czas. Sam podobnym kopcącym pierdkiem jeżdżę z 300 Nm. Spod świateł nie mam szans, bo bywa, że tracę przyczepność i przełożenia krótkie. Jak już na liczniku mam 80 km/h 3-4 bieg, bez znaczenia, pedał w podłogę i prostowanie łokci na kierownicy. 2 litrowa wolnossąca benzyna zasobniejsza w kucyki zostaje za mną w czarnej chmurze :)

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszym tokiem myślenia to jakiś sport 600 nie ma szans z chopperem bo go chopper zniszczy momentem :D

Niech mi ktoś wytłumaczy jakim cudem 100 koni ma ciagnąć lepiej niż 140 koni ?

Lupo nie ma sznas przy żadnej prędkości, za duża różnica w mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...