Skocz do zawartości

niepozorny zapier....


Katsumoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nosz ku*wa serio? Wszyscy mi mówili, że do 1,4 OC jest znośne, a lipa zaczyna się powyżej tej pojemności. No już przepadło. Rok pojeżdżę, akurat może OC spłacę.

 

Olałeś randkę to teraz mogę użyczyć plster ;)

Nie olałem, to był wypadek losowy!

Zresztą teraz to nieważne, idę przytulić się do kołdry :sad:

a z opli to tylko Omka min. 3 litry....

 

 

Edytowane przez bonhart88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już pisałem -gorszego padła nie mogła kupić , nie jedzie ( to ma 45KM , matiz ma więcej ) wysokie oc , do tego FWD ani to ciekawe ni fajne z wyglądu , pincet mogę dać to sobie silnik ze skrzynią do buga wezmę a z reszty zbuduje stajenke dla zwierząt w lesie.........

Delikatnie mówiąc rozjechałeś się z prawdą. 1.4 Opla ma 60 koni i 106 Nm. Matiz ma śmieszne 68 Nm. Corsa lepiej przyspiesza i ma wyższego v maxa. Silnik Corsy, czyli poczciwe C14 sohc z rodziny Opla, to niezabijalny silnik, który zrobi co najmniej dwa razy większy przebieg, niż ten z Matiza. To tak na szybko. A...w razie dzwona, to już nie ma potrzeby komentować, kto wyjdzie mniej poturbowany.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc rozjechałeś się z prawdą. 1.4 Opla ma 60 koni i 106 Nm. Matiz ma śmieszne 68 Nm. Corsa lepiej przyspiesza i ma wyższego v maxa. Silnik Corsy, czyli poczciwe C14 sohc z rodziny Opla, to niezabijalny silnik, który zrobi co najmniej dwa razy większy przebieg, niż ten z Matiza. To tak na szybko. A...w razie dzwona, to już nie ma potrzeby komentować, kto wyjdzie mniej poturbowany.

moja ciotka nastukała Matrixem 350 tyś km - także nie jest to jakiś miękki silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moja ciotka nastukała Matrixem 350 tyś km - także nie jest to jakiś miękki silniczek.

 

ja robiłem tico w najbardziej wypasionej wersji ( klima , autoalarm , elektryczne szyby ) które jeździło zagazowane i woziło chińskie żarcie , miało na blacie 584 i potem 3 cyfry czyli pół miliona , chlało minerlny olej , po pół roku dowiedziałem się że oddali na złom bo żaden diagnosta nie chciał się za tą blachę podłożyć, silnik do końca był sprawny.........

 

nie jest miękki silniczek i w tico jest bardzo zrywny jak na 41KM , do 70 przyjemniej się to odpycha niż astra 1.6 8v.........

 

 

A...w razie dzwona, to już nie ma potrzeby komentować, kto wyjdzie mniej poturbowany.

 

ja tam wydzwoniłem prawie czołowo matizem w bok fiesty( nie zatrzymał się na stopie fiesta , ja miałem 70-80 na blacie i nie hamowałem , moja druga jazda samochodem na legalu w życiu to była :D ) obróciło mnie o 180 , uderzyłem tylnimi drzwiami w tylni róg fiesty i jeszcze fieste w dom wbiłem tym uderzeniem

i wyszło tak

matiz_bez_tablic.jpg

 

matizem jechałem ja i kumpel , mnie bolało kolano którym uderzyłem w kierownicę i tydzień kulałem pozatym nawet rysy , kumpel rozciął lekko czoło o to coś czym się zasłania szybę jak świeci słońce i tyle strat u nas ........

 

matiz pewnie jeszcze by zapalił , z chłodnicy i parownika od gazu zostały wspomnienia , pas przedni też jak widać znikł , silnik wyrwało z poduch i pojechał do tyłu lekko ( poczułem go w nogach ) , ja to chciałem klepać , ale stary się uparł że złom bo progów nie ma bo olej bierze i tak też skończył , szyba jak widać nietknięta , wycieraczki włczyłem kolanem przy uderzeniu :D

 

a no i radio wypdło z kieszeni i muza przestała grać :(

 

także daewoo wcale nie jest takie niebezpieczne :D i tak lepsze niż maluch a mluchem za młody tyle dzwonów po pijaku się przeżyło , kiedyś przy 60 wbiliśmy się w drzewo na zakręcie w borszewicach bo była gołoledź a kierowca się przed ewelinką popisywał i w 5 osób w środku poszliśmy w drzewo na poboczu i jedyne co to ja głową koleżance zęba wybiłem i tyle :D no malucha nie szło odkleić od drzewa wbiło się w środek bagażnika to szybka zawijka , zanim łysy przyjedzie i długa , rano już tam byli dobrze że malacz wyrejestrowany to nie doszli kto( w zasadzie to mogli zdjąć pewno dna z szminki na masce bo chudy tak jakąś wieśniaczkę gniótł że maskę pocałowała i by doszli co i jak ale może im się nie chciało ? ) , zabrali na złom i tyle

 

tico jak mieliśmy ze szrotu na wrc to dachowanie przeżyłem , nie powiem guza miałem i jakieś siniaki ale pozatym nic jeszcze ziomka wyciągnąłem który zdrowiej walnął i przytomność stracił a trz było się szybko zwijać bo wiadomo co :D ale fakt dach zgniótł się masakrycznie a prędkość była niewielka ( bokiem złapaliśmy rów i poszło na dach ) przy wyższej prędkości pewno by nas zabiło .........

 

także bez przesady a jak zaliczysz gruby dzwon to 15 poduszek bezpieczeństwa ci nie pomoże ........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://www.olx.pl/oferta/fiat-126p-z-silnikiem-tico-swap-bytom-CID5-IDjT9NZ.html#14d35c87fd

 

to może być dobra opcja na prucie bokiem , raczej trochę pracy niż złota do dołożenia i można latać

plus silnika tico nad uno 1.1 jest taki że nie tniemy belki tylniej i nie trzeba modyfikować klapy i z zewnątrz nie rzuca się w oczy że coś było dłubane i nie osłabiamy elementu nośnego auta ( belka pod silnik jest w maluchu prawie elementem nośnym , jak dach , jak ją utniemy albo osłbimy to zaraz się złoży a pod silnik uno trzeba wyciąć w niej dziurę albo ją przebudować całkiem ) , minus że aparat zapłonowy wystaje z oparcia tylniej kanapy :D

 

silnik tico jest zajebisty , prosty , tani w serwisie żywotny i jak przystało na starego gaźnikowca dosyć dziki , lubi wysokie obroty ( maks moc ma przy 5000 obr ) , ukłd chłodniczy ma tak przewymirowany że ja w -2 latałem z całkowicie zasłonięta chłodnicą tekturą po mieście i nigdy się nwet wentylator nie włączył więc ta chłodnica w komorze silnika ma prawo dać radę :D kapcia paliliśmy gratem ze szrotu to opona prawie cała poszła w atmosferę i dopiero wiatrak zaczął wyć a było lato , takie normalne lato ( +35) a nie takie jak rok temu :D

 

fakt że 40KM to się robi na dobrym modzie z silnika kaszlaka ( na 30 to w zasadzie głowica -1mm , wydech , polerka kanałów , nawet koła zamachowego nie trzeba toczyć czy gaźnika zmieniać ) ale obstawiam że z finansowego punku widzenia taniej wyjdzie tam wsadzić piec tico niż wycisnąć 40 kuca z silnika kaszla i rozwiązanie żywotniejsze i można ogrzewanie w aucie zrobić :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... auto 207 RC 1.6 175km. Żona się napaliła okrutnie. Mały, biały, mocny. Taki jak zawsze chciała. Ori przebieg 155tys. Po dużym serwisie. Rozrząd plus całe zawieszenie w aso. Ze Szwajcarii. Znajomy to przytargal. Co to za silnik?

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 THP. Poczytaj o nim. I nie bierz niczego z tym silnikiem poniżej 2011 roku w Peżocie. Ale zajebiście z tym piecem auta chodzą.. wiem bo moja ma 5008 z tym silnikiem... Jak mogłem jeździć to zapier...ało aż huczało :D

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...