Skocz do zawartości

Ciśnienie oleju


Waldek60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam Aprilie Scarabeo 200 z 2001r. po wymianie filtra i oleju zaczeła świecić się kontrolka oleju. Ale tylko przy rozgrzanym silniku. Przy minimalnym zwiększeniu obrotów gaśnie. Jeżeli może mi ktoś pomóc to bardzo proszę. Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie masz obroty jałowe ale jeśli takie jak powiada serwisówka to ja bym obstawiał filtr oleju jeśli jest tanim badziewem np. MIW, HiFloFiltro i tego typu rzeczy. Zdarzało mi się przeczytać, że po zmianie nawet na K&N który kosztuje może 10zł więcej, problem znikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie masz obroty jałowe ale jeśli takie jak powiada serwisówka to ja bym obstawiał filtr oleju jeśli jest tanim badziewem np. MIW, HiFloFiltro i tego typu rzeczy. Zdarzało mi się przeczytać, że po zmianie nawet na K&N który kosztuje może 10zł więcej, problem znikał.

 

Nie powiedziałbym że Hiflo to badziewie.

Do autora: Nie założyłeś czasami innego modelu filtra? W nim jest zaworek ciśnieniowy i dla różnych modeli są różne ciśnienia otwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiflo nie jest badziewiem . Firma ta istnieje od ponad piedziesieciu lat i produkuje filtry dla miedzy innymi BMW, Peugeot, Ford, Toyota, Mazda, Suzuki, Nissan and Denso. Definitywnie nie badziewie , uzywam tych filtrow od lat .

 

 

 

FRAM natomiast to szmelc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale koledze "zdarzyło sie przeczytac" :icon_mrgreen:

chyle czola dla znawcy :icon_mrgreen: :notworthy:

sprawdz czy prawidlowo zamontowales filtr , sprawdz jakie masz miec obroty na biegu jalowym wg. serwisowki.

zakladam ze masz za niskie i dlatego przyswieca kontrolka . wazne ze gasnie -znaczy to ze cisnienie jest ok :wink:

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale koledze "zdarzyło sie przeczytac" :icon_mrgreen:

chyle czola dla znawcy :icon_mrgreen: :notworthy:

sprawdz czy prawidlowo zamontowales filtr , sprawdz jakie masz miec obroty na biegu jalowym wg. serwisowki.

zakladam ze masz za niskie i dlatego przyswieca kontrolka . wazne ze gasnie -znaczy to ze cisnienie jest ok :wink:

Przy zdrowo działającej pompie lapka nie powinna zaświecić się nawet poniżej zalecanych wartości. Wiem to z doświadczenia. Niech kolega sprawdzi koniecznie filtr.

Edytowane przez patrykt7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytać, bo jak wspomniałem nie zamontowałbym tego w swoim lub nawet czyimś silniku.

 

Ty nie ale producent CBF600 montuje w fabryce filtry olejowe tej firmy.

Nie rób antyreklamy firmie HIFLO bo i tak nic z tego nie masz poza wstydem wśród doświadczonych mechaników :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie moze sie i silnik konczyc gdyz starszy olej bardziej uszczelnial silnik a nowy go wypyl i stracil cisnienie. Sprawdzic wedlug mnie nalezy cisnienie na tlokach jeszcze jest opcja panewek moga juz byc wywalone. zawsze zwiekszenie obrotow przy slabym silniku zwieksza smarowanie i nie stawial bym na filtr ani nic w tym stylu wedlkug mnie jak nic cos z silnikikem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też mam złe doświadczenia z filtrem Hiflo. Po wymianie oleju i zastosowaniu filtra tego producenta nie gasła kontrolka oleju. Problem został rozwiązany poprzez zastosowanie oryginalnego filtra. Sytuacja miała miejsce przy Kawie Ninja 250r.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...