Skocz do zawartości

Ucieczka motocylisty


KonTrasT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak widuje się przypadki złapania uciekającego motocyklisty. Czyżby te samochody dawały radę motocyklistom a może jakieś lebiegi jechały na motocyklach.

 

Jestem niezdrowo zainteresowany jak to jest na prawdę :) Myślę że z motocyklami policyjnymi nie warto zadzierać bo osiągi są za dobre

a przewaga była by tylko w determinacji i umiejętnościch kierowców.

Edytowane przez Proboszcz

"Motór nie umiera nigdy, motór jest wieczny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Ja tam nie wiem, kojarzę kilku policjantów na motocyklach i ot, zwykli motocykliści. Na jeszcze zwyklejszych motocyklach. Możesz sie pościgać z kolegą, który dużo jezdzi, wyjdzie na to samo.

 

Równie dobrze możesz przypuszczać, że jakiś krawężnik w przedpowodziowej policyjnej astrze świetnie prowadzi i jest doskonałym kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak widuje się przypadki złapania uciekającego motocyklisty. Czyżby te samochody dawały radę motocyklistom a może jakieś lebiegi jechały na motocyklach.

 

Jestem niezdrowo zainteresowany jak to jest na prawdę :) Myślę że z motocyklami policyjnymi nie warto zadzierać bo osiągi są za dobre

a przewaga była by tylko w determinacji i umiejętnościch kierowców.

 

 

Tutaj o ew. ucieczce można gdybać bo jest zbyt dużo czynników decydujących o powodzeniu/niepowodzeniu. Np. ja jade enduro a zaczyna mnie gonić Pan Policjant na CBF 1000. Co robię ja ? Brykam w pole. I tyle mnie widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo,ale to bardzo jestem ciekawy,jak policjant ma stwierdzić,że gość popełnił lub nie"drobne" wykroczenie bez podjęcia pościgu i zatrzymania...??????Do takiego stwierdzenia delikwent MUSI zostać zatrzymany i sprawdzony-po to właśnie są kontrole....Załóżmy,że sama ucieczka dla zabawy jest owym drobnym wykroczeniem(sic!!!!)

Witam.

... idac tym tokiem rozumowania to, kazdy na drodze ulicy musi byc sprawdzony bo hgw kto to jest ( Orwell sie klania)... przekroczenie predkosci, jazda na gumie itp, to sa drobne wykroczenia i to one sa powodem ze policjant podejmuje probe zatrzymania...

jestem przeciwnikiem poscigow policyjnych wogole...film powyzej mnie w tym utwierdza....

odpowiedz sobie na pytanie ...kto stwarza wieksze zagrozenie dla innych... motocyklista poginajac 200 po drodze czy policyjny radiowoz ktory za wszelka cene chce dogonic tegoz motocykliste?

ale jeśli gość ma kartotekę jak z stąd do Meksyku i ze dwa zastrzeżenia??

... jakby babka miala jajka bylaby dziadkiem...

gdybac to sobie mozemy..licza sie tylko fakty..

pozdrawiam

nezka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik gdzie Vectra GTS dogania motocyklistę pamiętam. Prowadził go policjant, który zajął pierwsze miejsce na najlepiej prowadzącego samochód policjanta w Polsce. W telepudle go przedstawiali po tym nagraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ucieczkami to w wiekszości pewnie Policjanci ubarwiają ... sam miałem 2 przypadki gdzie mi wpierano że próbowałem uciekać, a ja nieświadomy prowadzonego na mnie pościgu po prostu próbowałem leniwie przebijać się przez gęsty ruch powracających z pomorskich kurortów urlopowiczów. Panowie z Octavii RS twierdzili nawet że 11km za mną jechali a ja patrząc w lusterko nie widziałem tego koguta wstawionego za szybą, myślałem tylko że ktoś szybszym autem się podczepił pode mnie bo też nie było mu w smak wlecznie się w kolumnie jadącej w porywach 30 km/h.

Oczywiście nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło uciekać.

Ten GSX-R z filmu jakiś zamulony ... ledwo się do 200 buja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

odpowiedz sobie na pytanie ...kto stwarza wieksze zagrozenie dla innych... motocyklista poginajac 200 po drodze czy policyjny radiowoz ktory za wszelka cene chce dogonic tegoz motocykliste?

 

pozdrawiam

nezka

 

Zależy który ma większe EGO ;) Jak policjant jest zbyt ambitny może się nie ciekawie skończyć. U mnie w miasteczku prewencja w ciągu 6m-cy rozbiła 3 radiowozy goniąc gości bez PJ w autach.

 

 

 

Ten GSX-R z filmu jakiś zamulony ... ledwo się do 200 buja.

 

Ten GSX-r ma osranego w gacie kierownika który myślał, że ma super maszyne jak na nią wsiadał. Policjant Go dogania, a przecież :ścigole" takie szybkie są. Następny kupi "lytra" bo na 600 byle Vectra Cię dogoni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czysto teoretycznie oczywiście :) Radiowóz kontra gsxr z dobrym kierownikiem to nie postawiłabym złamanego grosza że go złapią, jeżeli z jakichś tam powodów nie zechce im się zatrzymać. Ale taka moja Suzi np. Na pustej drodze to chyba byłaby za wolna żeby dac drapaka. Ale gdyby był jakiś większy ruch? Wiać czy nie?

Bo w końcu przyspieszeniem na małych odcinkach to nie jest taka zła

 

ed. Ile paliwa mają radiowozy przeciętnie? Zawsze są zatankowane po korek? Chodzi mi o to jak długo taka wypasiona alfa byłaby w stanie kontynuować pościg?

Oczywiście założenie że nikt nie przeszkadza gonić, ani uciekać :)

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz sobie na pytanie ...kto stwarza wieksze zagrozenie dla innych... motocyklista poginajac 200 po drodze czy policyjny radiowoz ktory za wszelka cene chce dogonic tegoz motocykliste?

 

Odpowiedz sobie sam na pytanie kto stwarza większe zagrożenie dla innych - radiowóz z oznakowaniem świetlnym i dźwiękowym, czy motocyklista próbujący uciec za wszelką cenę? Nie musisz nawet myśleć, wystarczy, że obejrzysz filmik.

 

Tak czysto teoretycznie oczywiście :) Radiowóz kontra gsxr z dobrym kierownikiem to nie postawiłabym złamanego grosza że go złapią, jeżeli z jakichś tam powodów nie zechce im się zatrzymać. Ale taka moja Suzi np. Na pustej drodze to chyba byłaby za wolna żeby dac drapaka. Ale gdyby był jakiś większy ruch? Wiać czy nie?

Bo w końcu przyspieszeniem na małych odcinkach to nie jest taka zła

 

ed. Ile paliwa mają radiowozy przeciętnie? Zawsze są zatankowane po korek? Chodzi mi o to jak długo taka wypasiona alfa byłaby w stanie kontynuować pościg?

Oczywiście założenie że nikt nie przeszkadza gonić, ani uciekać :)

 

Nie, jeżdżą na oparach i dolewają po 40zł z czego połowa do bańki dla siebie... To, że ktoś ma gsxr oznacza czasem, że silnik i jego moc to jedyne co ma duże kierownik.

Edytowane przez krakers09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niezdrowo zainteresowany jak to jest na prawdę :)

 

Filmikiem zasugerowałeś pościg drogowy krajówką gdzie radiowóz goni szybkiego motonga. W mieście taką np. Suzi DR 350 można myknąć przez kilka schodków, wysoki krawężnik albo między słupkami i zgubić auto. Jest kwestia przewagi łączności, trzeba mieć to na uwadze i szybko zniknąć.

Kiedyś wjechałem motongiem do sklepu, niechcąco bo nie wyrobiłem sie w zakręcie. Miałem ze 20 lat wtedy, to inne czasy były ale chcieli mnie dopaść na poważnie. Na szczęście udało sie zwiać. Kiedyś też nie było forum, żeby omówić sytuacje itp. sprawy działy sie dynamicznie :icon_mrgreen:

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeżdżą na oparach i dolewają po 40zł z czego połowa do bańki dla siebie... To, że ktoś ma gsxr oznacza czasem, że silnik i jego moc to jedyne co ma duże kierownik.

Nie, nie. Zakładam że motocyklista jest dobry, ani że to nie jestem ja. Bo ja oczywiście to odrazu ciężko wystraszona i nie w głowie mi uciekać.

(raz tylko uciekłam, ale to było dawno gdy byłam młoda i głupia i nie miałam jeszcze prawka. Na wakacjach na wsi u dziadków :) Mój sprzęt to MZ TS 250, kontra zabiedzony, powiatowy Polonez. Dałam drapaka w polną drogę :laugh: . A potem dwa dni bałam sie wychodzić z domu bo myślałam że mnie szukają)

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czysto teoretycznie oczywiście :) Radiowóz kontra gsxr z dobrym kierownikiem to nie postawiłabym złamanego grosza że go złapią, jeżeli z jakichś tam powodów nie zechce im się zatrzymać. Ale taka moja Suzi np. Na pustej drodze to chyba byłaby za wolna żeby dac drapaka. Ale gdyby był jakiś większy ruch? Wiać czy nie?

Bo w końcu przyspieszeniem na małych odcinkach to nie jest taka zła

 

ed. Ile paliwa mają radiowozy przeciętnie? Zawsze są zatankowane po korek? Chodzi mi o to jak długo taka wypasiona alfa byłaby w stanie kontynuować pościg?

Oczywiście założenie że nikt nie przeszkadza gonić, ani uciekać :)

Pytanie tylko po co zwiewać. Czysto teoretycznie rzecz jasna. Takimi rozważaniami to raczej nie wystawiamy sobie jako motórzystom dobrego świadectwa. :)

A co do pościgu to może być kontynuowany bez końca. Teoretycznie. Przecież policmajstry mają radio i w każdej chwili mogą wezwać na pomoc inny radiowóz.

Dzieci należy trzymać z dala od internetu. Od dzieci internet głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...