Skocz do zawartości

Wyważanie kół


Darek...
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy koła po zmianie opon powinno się wyważac statycznie czy dynamicznie.

Na przodzie miałem założonego fabrycznego Dunlopa i koło było wyważone statycznie - z ciężarkiem po środku felgi. Dlatego nie wiem czy wyważenie dynamiczne ma sens skoro producent robi statycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... :icon_twisted: statyczne wyważanie ma sens do opony do rozmiaru 90 , powyżej powinno wyważać się dynamicznie ... taką opinię wyczytałem na jakimś forum anglojęzycznym podobno jest to związane z dokładnością wyważania , sposób wyważania zależy także od prędkości wirowej koła ( niestety nie pamiętam jakie było to forum) ... osobiście sam mam wyważone dynamicznie i generalnie jest bez uwag.. :buttrock:

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym akurat dużo racji, ja latałem wiele razy nawet 260km/h na niewyważonym tyle i nic się działo. W tamtym sezonie do kawy też też założyłem bez wyważania na przód i do v-maxa (205) było ok. Ale teraz dla spokoju kupuję wyw. statyczną i będę sam wyważał.

 

Przy okazji zrobię test, wyważę koło, przejeżdżę 1000km i zobaczę czy dalej będzie wyważone, jeśli nie to będzie znaczyło że wyważanie można sobie o kant dupy rozbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym akurat dużo racji, ja latałem wiele razy nawet 260km/h na niewyważonym tyle i nic się działo. W tamtym sezonie do kawy też też założyłem bez wyważania na przód i do v-maxa (205) było ok. Ale teraz dla spokoju kupuję wyw. statyczną i będę sam wyważał.

 

Przy okazji zrobię test, wyważę koło, przejeżdżę 1000km i zobaczę czy dalej będzie wyważone, jeśli nie to będzie znaczyło że wyważanie można sobie o kant dupy rozbić.

To po co wywalac kase na wywazarke ;)

 

Całkiem normalnie jest tylko ty jesteś pierdolnięty

Twoja stara...

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co jest najlepsze Dominik? że już raz dostałem punkty za zgłoszenie posta Piotra, oczywiście od niego. Druga sprawa że ostatnio dostałem % i nie raczył mi na pw odpisać za co, a punkty dostałem znienacka bo postów nie pisałem tydzień wstecz.

Edytowane przez qpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...