Skocz do zawartości

To moze w końcu coś o IŻ-ach???


Gość Jazz-use
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Sam jestem zainteresowany opiniami użytkowników Iżów, gdyż rozważam możliwość zakupu takiego motorka,kilkuletniego. Argumentem :za jest dla mnie przystępna cena i klasyczny wygląd. Nic natomiast nie wiem na temat awaryjności, kosztów eksploatacji, dostępności części.Iżowcy- proszę o Wasze obiektywne opinie n.t. Planety lub Jupitera.

Coś mi się zdaje, że na forum nie ma gości ujeżdżających Iże. Albo nie chcą się przyznać do posiadania takich pojazdów (wstyd czy co ?!?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma iza planete 5 tez z 93

Fajnie sie na tym jezdzi ,i jest to mocny sprzet

Tylko cos ostatnio szwankuje , strasznie trzeszczy przy wrzocaniu biegow

Mam pytanie czy niewiecie gdzie mozna dostac czesci do tego motorka , w sklepie gdzie sprzedaja te cuda powiedzieli ze niemaja zadnych czesc :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,super! . Nareszcie jakiś odzew. Są jeszcze na forum ludzie, którym coś mówi słowo: IŻ. I nie brzmi to, jak na razie, zniechęcająco dla chcącego bliżej zaznajomić się z tej marki motocyklem. A już traciłem wiarę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie co drugi oglądający pyta: co ta za sprzęt ? Iż ?!

Nie wiem dlaczego zawsze pytają o Iża , bo przecież sprzęt się diametralnie różni od ruskich bokserów. Może kojarzą po siedzeniach?

Co do samego sprzętu ( Iż ) to bardzo mi się podoba. Po prostu piękny klasyk. Ta zmiana biegów na baku, pół bębny, no i szybkościomierz też jest za…sty.

Tak przy okazji jeżeli ktoś ma takowy to chętnie pohandluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No je tez miałem kiedyś Iża(prawie nowego) i na początku miałem z nim problemy.Potem zczaiłem że ma założony ogranicznik,jak go zdjołem to już było w miare ok!!!!Wygodna maszyna,mocna ale zato tyle pali że sie w głowie niemiści!!!!Był to Iż Planeta 5 z 1993r i przebiegu 1300km od nowosci.Sprzedałem go i kupiłem Simsona Avo Sport.Uważam że im starszy motocykl tym lepszy!!!Stare motocykle mają dusze,nieobrażając nowych!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

witam

Dlugi jakies czesci to maja w internetowym sklepie Kemot ale jak z ich jakoscia to nie mam pojecia .

a tak generalnie to kumpel ma Izh planeta 2 (chyba ukrainska wersja milicyjna ) tylko ze nic o nim niewiemy bo niema tabliczki znamionowej .

mial pod przednim oswietlaczem 2klaksony jak by syreny i kolor oryginalny chyba cos pod turkusowy.

kanape i silnik 1 cylindrowy (motorek dostal w czesciach wiec niewiadomo czy to od tego bo slyszalem ze planety 2 mialy tak jak jupitery silniki 2garowe moze ktos cos wie?)

a pradnica ktora byla w worku z silnikiem jest niemiecka(na tabliczce jest cos tam -werke) i dekiel od 49 wiec niewiadomo czy to tez nie od czegos innego ;/

ale sie chlopak uparl i ambitnie go robi moze na wakacje bedzie gotowy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma iza planete 5 tez z 93

Słuchajcie - o ile dobrze kojarzę' date=' to rozmowa idzie o dwóch znacznie różniących się od siebie IŻach: planeta 5 z lat dziewięćdziesiątych to zupełnie inne maszyny niż IŻ 49

http://shl.republika.pl/start.html /"Iż-motor Mariana"/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc co do iża 49-jak dla mnie świetny wygląd-technika przejęta bezpośrednio z dkw więć musi być OK :D

następny iże (56 planeta itd) już mi się nie podobają

co do "nowoczesnych" iżów (od jakich zaczęło się w tym temacie) to jestem raczej sceptykiem choc jeszcze nie miałem bliżej do czynienia z tymi maszynami.w każdym bądz razie wolałbym jawę 350-łatwiej z częsciami(można je kupić praktycznie wszędzie) i są tanie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...