Skocz do zawartości

To moze w końcu coś o IŻ-ach???


Gość Jazz-use
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ujezdzam iza i jestem dumny z tego pojazdu iże są niezwykle żywotne mozna zrobic nawet 60 000 km

bez remontu!!! Z czesciami są troche problemy ciezko jest je dostac najlepiej na motobazarach ,u p. Daniela

Skarżyńskiego z Łomży lub u Pawła Kędziery .To chyba najbardziej znane drogi zkąd mozna pozyskać czesci

Z awaryjnością tego pojazdu jest różnei trzeba uwazać na 45 watową prądnice . Przeciążenie żarówkami o wiekszej mocy grozi spaleniem, prądnice to najczestsze awarie w iżach. Czesto stosowane są prądnice od starych M-zetek.A co do wyglądu który iż jest ładniejszy to uwazam że jeżeli oceniacie planete jako brzydką to mało mieliscie tych izy nawet ta poczciwa planeta wyglądająca potwornie na zdjeciach w rzeczywistiści robi wrazenie.

 

pozdrawiam wszystkich iżowców!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że powinieneś jednak zrezygnować z wózka wiem że to efektownie wygląda ale 49 mocno sie meczy

pod takim obciążeniem o docieraniu motorku z wózkiem nie ma mowy ale jak sie uprzesz i rozsądnie bezdiesz dysponował niewielką mocą choć nawet sporym momentem to jeż bedzie sobie jakos radził..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie niedługo bedą(m-72 i k-750) jak coś to dam znać na forum lub piszcie na gg to was zapisze na liste.Iż jakchcecie to moze być w pełnie legalnie przywieziony lub w ogóle bez papierów.

 

TERAZ MAM NA SPRZEDAŻ DNIEPRA MT-10-36 bez papierów z wózkiem wsteczny sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!!!!Sprawa juz nie jest aktualna bo ruski który mi woził motocykle i miał tego iza na oku niestety został pobity i teraz zyje dzieki maszynom podtrzymujacym zycie wiec nie ma nawet nadzieji zesie z tego wylize bede jechal na wschod około 15 sieprnia to moge cosprzywiesc.Jezeli by Cie interesował Iz Jupiter 5 z koszem z 1994 roku za 2000zł to pisz bo mam cos takiego przebieg 5000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja jestem zwolennikiem Iża 49 (ewentualnie Iż 350 - praktycznie nie do zdobycia - wierna kopia DKW)

Późniejsze modele już nie mają tego uroku. Ja swojego (byłego) kupiłem w reklamówkach nie wiedząc nawet dokładnie jak to powinno wyglądać :) ale po zdobyciu literatury i drugiego egzemplarza udało się go przywrócić do życia i zarejestrować. Każda śrubka była zweryfikowana, a instalacja elektryczna dokładnie taka jak fabryczna, wszystkie detale również. Co ciekawe zrobiłem nim parę tysięcy kilometrów i ani razu nie musiałem doładowywać akumulatora mimo ciągłej jazdy na światłach. Silnik beż przerubek ale po remoncie i rozsądnym docieraniu oraz mozolnych regulacjach rozpędzał mojego bolida do licznikowych 120 km/h. Znajomi na japońcach byli nieco zszokowani osiągami dziadka. Dodam tylko, że przy jeżdzie na maksa pozostawiłem po sobie skuteczną zasłonę dymną na trzy pasy ruchu (mixol 1:25) :) :lol: :lol:

 

Chętnie bym sobie sprawił jeszcze raz takiego sprzęta :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ci sprowdzić iża 49 ze wschodu cena około 650 zł.

taniocha! ale z koszem :( palce lizac w SM byl artykul o takim izu!

technologia faktycznie DKW ale wykonanie :clap: ruskie! nie obrazajac nikogo:D

trzeba pamietac ze tego typu sprzety sa dosc dziwne .... iz nei wiem dokladnie w jakich altac byl produkowany ale to tchnologia z lat 30 40! jawa produkowana w latach 80 90 technologia max lata 70!!!!

ja bym sie chyba rzucil na cos 4t bo juz troche mnei mecza 2t! chociaz zobacze jak moja jawa na nowym oleju bedize sie spisywac:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...