Skocz do zawartości

Kto Lubi Bmw?


straycat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za mną chodzi BMW E38 z silnikiem 4.4 litra z manualem 6-cio biegowym. :icon_twisted: Dla mnie samochód cudo. ;)

 

Też mi się takie widzi, ale stwierdziłem że nie stać mnie na utrzymanie tego samochodu. Kupić mniejszy problem.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko zaglądam do tego działu, ale jak już jestem, to dorzucę swoje trzy grosze. Tak jak konkretne psy (rasy) pasują albo nie pasują do konkretnych właścicieli, tak samo jest z pojazdami.

 

Ochroniarz z klubu, do którego uczęszczam, przyjeżdża taką ciut starszą beemką i do takiego napakowanego kolesia taki wózek jak najbardziej pasuje. Z kolei właściciel jeździ dużym BMW z tych nowych - i do niego też taki samochód pasuje. Ja jednak nie widzę siebie w takim aucie; już nawet nie chodzi o to, że nie chciałbym się identyfikować z taką czy inną grupą.

 

Za to nie pogardziłbym czerwonym F 650 GS. :crossy:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo lubię BMW, teraz mam w sumie czwartą, wspaniale rozwiązanie technicznie auta, trwałe, ekonomiczne, doskonale wykonane i dające bezkompromisową przyjemność z jazdy.

 

Nowe silniki to majstersztyk, właściwie BMW ciągle od kilkunastu lat wygrywa nagrody Engine Of The year i ogólnie i w swoich klasach pojemnościowych.

 

Ich jedyna chyba wpadka silnikowa to było M40 - ale problem M40 generują użytkownicy M40 lejąc tam zły olej. Problem głównie w polsce się objawia gdzie się mówi 'po 100 tyś to lej minerał, etc', a w tym silniku, niezależnie od przebiegu, należy lać 5W40 pełny syntetyk, inaczej mogą się zalepiać kanały olejowe.

Temat reanimacji M40 opisałem kilka lat temu tutaj:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=774

 

Saltus - ja bym kupił F10 - doskonałe auto - prawdę mówiąc zastanawiam się nawet nad tym.

Przedłużać sobie autem niczego nie potrzebuję. Lubię porządne rzeczy i tyle.

Edytowane przez Kyokushin
bug.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również podobają się marki BMW - szczególnie model e39. Tak jak wyżej: trwałość, elegancja i dużo możliwości. Mój wujek jeździ właśnie e39 (2.8 benzyna, srebny sedan) i nie zamieniłby tego samochodu na żaden inny. Stan silnika jest bardzo dobry jak na ten rocznik, zadbana, pełen luksus i wygoda w środku.

 

Nie zgodzę się z wypowiedzią, że do BMW pasują tylko "koksy"... a do mercedesów "stare dziadki". Samochód kupuje się pod siebie a nie pod publiczność - takie jest moje zdanie. Po za tym bardzo fajnie prezentują się X6 :cool:

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w 5 dni zrobilem 1500 km ojca 525 d tourning na wypasie , powiem jedno poezja i majstersztyk !!! automicik w czeskich gorach sprawuje sie bajecznie , kiedys sobie takiego kupie :D

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie luźne pytanie... e39 tourig (czy jak to sie pisze, bynajmniej kombiak)ma być mocne, wygodne, i możliwie tanio jeździć do pracy (25-30 000km rocznie) co byście wybrali 530d czy 528 lpg ?? Narazie nie zamierzam zmieniac auta bo volviak doinwestowany ale przydało by się coś mocniejszego, w kombi i z napedem na tylne łapy :) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie luźne pytanie... e39 tourig (czy jak to sie pisze, bynajmniej kombiak)ma być mocne, wygodne, i możliwie tanio jeździć do pracy (25-30 000km rocznie) co byście wybrali 530d czy 528 lpg ?? Narazie nie zamierzam zmieniac auta bo volviak doinwestowany ale przydało by się coś mocniejszego, w kombi i z napedem na tylne łapy :) Pzdr

 

530d. Na bank będzie ekonomiczniejszy, pisze się touring ewentualnie turas :) Mocy mu nie brakuje (183/193 KM), CR, nawet nie słychać że to diesel. Na wersję przedliftową min 20k trzeba położyć. Spalanie 5-7 średnie. Max 10 przy gazie w podłodze po mieście, trasa 150 km/h 5-5,5l, 120 km/h 4,5l/100 km. Jednostka bezawaryjna, wielokrotnie nagradzana za najlepszy silnik wysokoprężny.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, troszkę z tym spalaniem poszalałeś... Mam teraz trzecią 3000ccm w serii 5 i żadną nie udało mi się zejść do poziomu 4,5l/100km. Najniższe jakie zanotowałem spalanie to 5,4l na Niemieckiej autostradzie z ustawionym tempomatem na 100km/h. Ten silnik niestety kusi by jeździć ostrzej więc średnio trzeba się liczyć ze spalaniem powyżej 8 litrów. Mnie osobiście, a jeżdżę tak jak Rudy zakłada około 30tyś rocznie (20%miasto / 80%trasa) spalały:

- E39 w sedanie 183KM 7-9 l/100KM

- E39 w kombi 193KM 8-10 l/100KM

- E61 w kombi 272KM 9-13 l/100KM

 

Co do bezawaryjności to się zgodzę, ale pod warunkiem, że będziesz szukał samochodu w dobrym stanie, a nie takiego, który jest najtańszy.. Widziałem już kilka sztuk zakupionych za małe pieniądze, do których później co chwilę trzeba było pompować kasę liczoną w tyś pln.

Edytowane przez zsakul1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d. Na bank będzie ekonomiczniejszy, pisze się touring ewentualnie turas :) Mocy mu nie brakuje (183/193 KM), CR, nawet nie słychać że to diesel. Na wersję przedliftową min 20k trzeba położyć. Spalanie 5-7 średnie. Max 10 przy gazie w podłodze po mieście, trasa 150 km/h 5-5,5l, 120 km/h 4,5l/100 km. Jednostka bezawaryjna, wielokrotnie nagradzana za najlepszy silnik wysokoprężny.

To spalanie ma na poziomie delikatnie traktowanej Octavii Tdi 90km:)

Ja w e46 mam spalanie w okolicach 7,5 jeżdżone raczej delikatnie miasto/trasa, silnik ten sam a auto sporo lżejsze...

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy, jeszcze jedno. Moim zdaniem E39 528i nie jeździ. Jak założysz do tego jeszcze gaz to już w ogóle masakra (oczywiście zależy do czego przyrównujemy, ja w tym przypadku do 530d obojętnie w jakiej wersji modelowej).

Jak teraz się nad tym zastanawiam to po przejechaniu już około 200tyś km tym 3000ccm dieslem to następny samochód jaki kupię to chyba będzie 535i lub 540i. Po pierwsze w zakupie są tańsze, po drugie masz spore szanse by kupić samochód z stosunkowo niedużym przebiegiem, po trzecie zagazowane będą taniej jeździły niż 530d no i nie ma co się w nich popsuć. A jak się nawet popsuje to bierzesz 3-4tyś i wkładasz kolejny silnik, za tą samą kwotę do 530d bez mała zakupisz tylko nowe turbo, a popsuć się niestety lubi :(

 

P.S. Kivi, zaryzykowałbym stwierdzenie, że nawet Octavia by tyle spalić musiałaby 80km jechać sama, a kolejne 20 trzeba by ją pchać :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To spalanie ma na poziomie delikatnie traktowanej Octavii Tdi 90km:)

Ja w e46 mam spalanie w okolicach 7,5 jeżdżone raczej delikatnie miasto/trasa, silnik ten sam a auto sporo lżejsze...

 

Kolega też miał e46 330d i jakoś nie potrafił zejść poniżej 12 :) więc może zależy to od sztuki i umiejętności kierowcy.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda bez klimy ale mogę Ci opchnąć moją trochę zgnitą e30 coupe z gazownią i oczywiście z hakiem :icon_razz:

ma kilka felerów ale auto jeszcze jedzie :biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...