Skocz do zawartości

Kto Lubi Bmw?


straycat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem za cos minusa - hmm - rozumiem, ze jesli nie kocham BMW i napisze prawde widziana codziennie na ulicach to nalezy sie minus. :icon_rolleyes: Jakis przezyje. :icon_mrgreen:

Ja powiem szczerze, ze nie widze nigdzie w BMW, by bila ona na glowe marki typu audi czy merc. Czy to wykonaniem czy jakoscia materialow. Ot ta sama polka, a jedyna roznica to gust kupujacego.

Jak ktos jest fanatykiem (wnioskuje, z wypowiedzi ze np. straycat) to i tak bedzie pisal peany na czesc BMW niezaleznie od faktow.

Dziwnym trafem co producent (obojetnie jaki) wypusci nowy model, to kazda gazeta i portal rozplywa sie w zachwytach (w koncu firma placi) jak to nowka kopie tylki konkurencji, dopuki konkurencja nie wypusci czegos nowego - wtedy zabawa zaczyna sie od nowa.

Pamietam jak wszyscy trzepali sobie na mysl o M5. Potem AMG cos wypuscila i zrobilo sie ciszej, a potem Audi wyprodukowala "rodzinne kombi" czyli RS6 i nagle ucichlo.

I znow inzynierowie i spece od marketingu zaszyli sie w biurach, by przy kolejnym modelu przekonac caly swiat, ze "takiego auta" to jeszcze nie bylo...

Potem milosnicy auto swiata itp. czytaja te wszystkie artykuly (przedrukowywane z jedynie slusznego auto bilda) o potedze niemieckich marek i lykaja teksty, ze warto wybulic dwa raty wiecej kasy niz nakazuje rozsadek za pol konia mechanicznego wiecej.:) Bo tak ocenil "renomowany" magazyn, to tak musi byc.:) Stad np. nowe BMW7 jest lepsze od S-Klassy czy A8, choc 99% wielbicieli 7emek nawet w niej nie siedzialo - ale jest lepsze.;)

P.S.

Zeby nie bylo - jezdzilem niejednym BMW i to nie przez 100m i byly to auta nowe, a ze znam pare jezykow, to np. w niemieckim auto bildzie i innych "opiniogennych" magazynach jeszcze sie nie spotkalem z artykulem, gdzie niemiecki samochod by przegral porownanie z nie-niemiecka konkurencja.:) Ot taki maly fenomen. Tylko przy Nissanie GTR mieli bol co napisac by wyszlo na swoje - przyczepili sie do drogich kompletow kol. :icon_mrgreen:

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef jeździ X6 szefowa ma Q8. BMW ma nalatane coś pod 200tyś, Audi 150tyś. BMW w środku jak się posprząta jest praktycznie nowe, Audica na boczkach drzwi, siedzeniach, panelu środkowym ma już wyraźne ślady użytkowania. Ogólnie jestem fanem audi, miałem 3 A3 rodzice od lat jeżdżą Audi ale muszę przyznać że jakościowo BMW wypada lepiej. Kupiłem teraz BMW 3jkę żeby w końcu się przekonać jak to jest i po pierwszych kilometrach wiem że wrócę z powrotem do audi, co nie zmienia faktu że uważam BMW za lepiej dopracowane auto od Audi. Nowe Mercedesy z mojego otoczenia pierdzielą się na potęgę... Kolega z nową E klasą przeżył taki horror że ja osobiście (nawet jakby byłoby mnie stać :biggrin: ) nie kupiłbym w tym momencie nowego merca.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie pisze, ze BMW jest najlepsze na swiecie, ale historia, filozofia, tradycja i styl marki pozwalaja sie w niej zakochac.

 

Mercedes stawia raczej na komfort i luksus, wiec dla mnie jako mlodego czlowieka, nie jest specjalnie atrakcyjny.

Audi to prestizowa marka od niedawna, niby sportowa i luksusowa, przedni naped, auto z grupy VAG, czyli taki lepszy VW, dobre samochody, ale do mnie nie przemawiaja (moze poza designem).

BMW z kolei jest wg mnie niezykle rasowe. Charakterystyka silnikow, to jak dzialaja pedały, jak skonstruowany jest kokpit, design, tylni naped, prowadzenie - to sprawia, ze wybieram wlasnie BMW.

 

Chociaż, tak miedzy nami, to ja ogolnie nie przepadam za nowymi samochodami i wszystkie sa dla mnie takie same - wygladaja jak maszynki do golenia.

 

Ja jestem fanatykiem, ale e30 i starszych. Z czasow, kiedy nie bylo absów, esp, wspomagania, wielowachaczowych zawieszeń, masy pierdół i ważącej tony elektroniki, a samochody to była karoseria, silnik, zawieszenie i koła. Wtedy Audi robiło przeciętne wozidła, Mercedesy to były powolne kanapy, a BMW to były naprawde dynamiczne, sportowe samochody. Potrafiły jeździć szybko, ale też trzeba było umieć nimi sterować.

 

Poza tym marce BMW należy się szacunek za kilka pięknych dokonań.

Np. Silnik turbo w BMW 2002, silnik m42 w e30, m3 e30 (na tamte czasy to był istny potwór).

Poza tym marka nie od dzisiaj udziela się w sporcie. BMW zawsze święciło triumfy na torach wyscigowych i tak jest do dzisiaj (e30 m3 DTM :notworthy: )

 

BMW nigdy nie wyprodukowało auta z przednim napędem i to jest to :D

 

 

A japończyki są dla mnie jakieś takie bezduszne, precyzyjne, wyliczone przez ksiegowych. Francuzy, fiaty, rovery, fordy to w wiekszosci przecietne wozidla. Amerykance to totalna egzotyka i samochody nie pasujace do europejskich realiow.

 

A z takich marek dostepnych dla przecietnego zjadacza chleba lubie jeszcze alfe i honde :P

 

 

A tak naprawdę chodzi o to:

http://www.youtube.com/watch?v=LRywA-ZRqsE&feature=related

 

:P

Edytowane przez straycat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sobie dla jaj aukcję zrobił. 15 letnie e36 nie jest symbolem luksusu i prestiżu, ale w dalszym ciągu fajnie jeździ.

 

Madafaka, a czym jeździsz na co dzień że tak nieskromnie zapytam?

Starymi trupami. Nie dorabiam filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówmy tylko o S1000RR :icon_razz:

 

To może 1600 GTL? :)

 

Albo innych turystach przemierzających kulę ziemską, nawet Ania Jackowska prześmigała szmat drogi na BMce, większość wypraw motocyklowych jest na BMkach, ale to przecież wina gazet :D

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...