Skocz do zawartości

Moto bez prawa rejestracji, motocykl z toru


hipol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piszę w odniesieniu do tej aukcji http://moto.allegro.pl/item921042757_kawas...super_stan.html

 

Czy rzeczywiście istnieje coś takiego jak motocykl bez praw do rejestracji czy po prostu kradziony? Kiedyś rozglądałem się na allegro za motocyklem i natrafiłem na kilka sztuk bez praw do rejestracji. Podobno trzeba wymieniać całą ramę ale mniejsza o to. Z tego co wiem były to po prostu motocykle kradzione. Zainteresował mnie ten temat żebym wiedział w przyszłości na co zwracać uwagę.

 

 

Btw. Istnieje możliwość uzyskania praw do rejestracji dla takiego motocykl(u/a) jeżeli nie jest kradziony?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mozesz kupic crossowke bez prawa rejestracji, tak samo mozesz kupic motocykl sportowy bez prawa rejestracji.

Pewnie istnieje taka mozliwosc (kupno ramy z papierami) albo przystosowanie go do ruchu ulicznego i uzyskanie homologacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto bez prawa rejestracji posiadam jakiś kwit zwykle, ale nie zarejestrujesz tego. Przyczyny sa różne - stan prawny, wypadek czy cokolwiek. Takie moto są przerabiane na track bike i ludzie latają tym po torze. w UK pełno tego jest. Moto po wypadku w którym np. była zgięta laga czy złamana kierownica często dostaje status kategorii z którą nie może już wrócić na publiczne drogi, urząd wydaje inny kwitek zamiast dowodu rej. i masz wtedy moto bez prawa rejestracji.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drz400e była sprzedawana bez prawa rejestracji ale za 2tysie można było kupić zestaw homologacyjny i normalnie szła do rejestracji

 

tu pewnie jest podobnie, sztuka zrobiona pod sport kilka tysi tańsza od cywila , z quadami jest podobnie

 

ważne aby była ciągłość dokumentacji

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był wielokrotnie wałkowany w dziale "przepisy".

 

Moto z linku to ewidentnie wyczynowa maszyna na tor. Takie moto może nie mieć prawa rejestracji, i zwykle nie ma, tak samo jak crossówki.

 

 

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto motocykle czy inne pojazdy bez prawa rejestracji to nic innego jak sciagniete z zachodu sprzety z niekompletnymi dokumentami(np. z niemiec, jest tzw. duzy briff, a nie ma małego-abmeldung i lipa bo w PL nikt tego nie zarejestruje choc to niezgodne z przepisami unijnymi), czy nawet bez nich, tak ze zaden urzad tego nie zarejestruje. Nie chodzi o kradzione, choc pewnie tez sa takie. Ale i na to sa patenty, czytaj "prawo". Sam przywiozłem taka kawe z firmy utylizujacej złom, mam kwit z pieczatka, w razie kontroli na drodze, jednak nie mam prawa rejestrowac ten motong w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga , niezle wyposazeniem , zdobyc rame z papierami ( np po szlifie), zrobic przekladke i niezle moto , za rozsadna kase.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez prawa rejestracji to czasami znaczy nieopłacone cło przy ściągnięciu bryki. Jeśli chodzi np o motocykle, którymi nie zamierzamy poruszać się po drogach publicznych to sprawa jest do ogarnięcia bo np w crossówce nam to niepotrzebne. Zdarza się, że ludzie takie sprzety ślą w paczkach, w Polsce składają i w las. Parę złoty zawsze w kieszeni. W tym przypadku mamy do czynienia z motocyklem na tor więc sytuacja może być podobna. Także niekoniecznie od razu musi to oznaczać, że sprzęt jest od pasera.

Edytowane przez rispekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu było pełno motocykli i aut, które się spóźniły z rejestracja, po wprowadzeniu nowych przepisów (od początku zeszłego roku z tego co pamiętam). I tam faktycznie legalne motocykle, były u nas w kraju bez możliwości rejestracji. Tzn możliwość była, ale trzeba było jechać z powrotem do Niemiec np, co się nie kalkulowało... Ale to taka mała dygresja ;)

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kupiłem motocykl który ma sportową ramę bez nabitych numerów. Umowę mam z ASO Suzuki na ten sprzęt.

Teraz moje pytanie, czy mam płacić 2% w Urzędzie Skarbowym?. Motocykl będę woził na przyczepie, więc jeżeli zatrzyma mnie Policja, to dokument potwierdzający własność to faktura, albo umowa kupna-sprzedaży, jak rozumiem.

 

podatek 2% jest podatkiem od umow cywilno-prawnych. teraz ten podatek dzieli sie na kupujacego i sprzedajacego chyba ze umowa mowi inaczej (a praktyka jest taka ze placi tek ktoremu zalezy).

nie ma znaczenia czy bedzie zarejestrowany czy nie, bo przepisy mowia ze podatek jest od samej umowy.

teraz jednak jezeli moto kupiles na fakture a nie na umowe (nie wiem jak to inaczej wyjasnic) to ten podatek w ogole cie nie obowiazuje...

 

w US przy rejestracji (jezeli sie na nia zdecydujesz) powinienes pokazac wtedy jedynie fakture a umowe zachowac sobie jako parasol bezpieczenstwa...

 

pytanie moze byc tylko jak przypisac dany motocykl do danej faktury (moto nie ma numerow, nie ma tablicy, no sam nie wiem jak przypisac moto do faktury)...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał umowę kupna sprzedaży, więc chce zapłacić podatek, tylko moje pytanie brzmi czy mam taki obowiązek?

 

jezeli kupiles motocykl na podstawie umowy kupna sprzedazy to masz taki obowiazek, poniewaz wspomniales ze masz na moto fakture, wiec oceniam ze kupiles moto na fakture a nie na umowe i wtedy nie masz takiego obowiazku...

 

tak mowia przepisy, troche zagmatwane ale tak wlasnie jest...

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał umowę kupna sprzedaży, więc chce zapłacić podatek, tylko moje pytanie brzmi czy mam taki obowiązek?

 

owszem, jak wyżej napisał Mrbravo jeśli masz umowę a nie fakturę; podatek dotyczy transakcji jako takiej i nie ma związku z ewentualnym poruszaniem się pojazdu po drogach. mało tego, jakiś czas temu weszła zmiana przepisów, zgodnie z którą ten obowiązek ciąży na kupującym (poprzednio na obu stronach, ale zazwyczaj w umowie ustalano że płaci kupiec)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli kupiles motocykl na podstawie umowy kupna sprzedazy to masz taki obowiazek, poniewaz wspomniales ze masz na moto fakture, wiec oceniam ze kupiles moto na fakture a nie na umowe i wtedy nie masz takiego obowiazku...

 

tak mowia przepisy, troche zagmatwane ale tak wlasnie jest...

 

albo zeby bylo jasniej, jezeli sprzedawca wprowadzi przychod ze sprzedazy motocykla w formie faktury (a zdaje sie ze tak wlasnie zrobil) a nie dokumentu ksiegowego jakim w tym przypadku bylaby umowa, to nie masz obowiazku placenia 2% podatku PCC...

 

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że jak mam fakturę to wiem że nie płacę.

Może źle się wyraziłem, mam zwykłą umowę, tylko moje pytanie brzmiało czy mam płacić, skoro motocykl nie będzie rejestrowany, i będzie poruszał się po zamkniętym torze.

Wiem co to za podatek, tylko nie wiedziałem czy płacić.

 

jezeli masz umowe (a nie masz faktury) to bez wzgledu na to czy motocykl bedzie zarejstrowany czy nie jest obowiazek zaplaty podatku. moze byc tak ze przy kontroli w siedzibie sprzedajacego wyjdzie na jaw ze podatek nie zostal zaplacony... tak moze byc i nie bedzie mialo znaczenia co sie z motocyklem stalo tylko czy doszlo do zawarcia transakcji...

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...