Skocz do zawartości

CBF1000 - stukanie/cykanie w silniku - pomoc :)


gddemon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze slyszalnym stukaniem/cykaniem ( kazdy nazwie to inaczej :) ) w silniku, po odpaleniu na zimnym silniku nie jest ono slyszalne jednak gdy chwile popracuje pojawia sie. Słyszalne jest na biegu jalowym - rownomiernie, nie zanikajace. Po wejsciu na obroty zlewa sie w halasem silnika i nie jest tak wyrażnie słyszalne natomiast pojawia sie znowu pod czas schodzenia silnika z obrotów.

 

Motocykl ma przejechane niecałe 42 tys. KM, zaworty sprawdzone - luzy w normach ( chociaz, jeszcze nigdy nie były regulowane - motockla mam od nowego, serwis twierdzi ze tylko je kontroluje i wszystko jest OK ).

 

Postaram sie nagrać odgłos pracy silnika chociaz ostatnia próba wykonania tego telefonem komurkowym nie przyniosła efektu - halas sie zlewa i nie slychac odglosu o ktory mi chodzi. Dodam jeszcze, że tak na ucho ( bez stetoskopu warsztatowego ) dzwiek wydobywa sie z silnika po stronie wydechów ale cieżko określić czy z glowicy czy z bloku ( gorące rury i cezko przyłożyć ucho ).Odglos podobny jest do odglosu pracy wtryskiwaczy ale znacznie glosniejszy.

 

Proszę o pomoc bo dostaje szału jak cos mi halasuje :) Serwis Pomorski w Gdansku sprawe olewa, moze czekaja az sie silnik rozpadnie w wtedy z checie przyjmą mnie jako klienta :)

Edytowane przez gddemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu kosz sprzęgłowy hałasuje, jak wciśniesz sprzęgło to jest cokolwiek lepiej?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd chyba odpada, pod czas regulacji zaworów sprawdzali i jest OK., poza tym to jakby nie to miejsce.

 

Kosz sprzęgłowy też odpada ( owszem lekko hałasuje ale to nie ten hałas ) – po wciśnięciu sprzęgła ten od sprzęgła znika a ten o który mi chodzi dale jest 

 

Tłumaczenie, że ten typ tak ma nie przyjmuję – jeżdżę tym motorem od nowości i do tej pory tak nie miał.

 

Jutro sprawdzę wydech i mam tu pytanie, czy jest sens próbować go dokręcać czy od razu najpierw zdjąć, włożyć nowe uszczelki i wtedy dokręcić ?? Nigdy jeszcze nie był demontowany wiec pytanie do bardziej doświadczonych kolegów czy przy takim przebiegu mogło wydmuchać uszczelki czy raczej to mało prawdopodobne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CBF ma system PAIR :icon_question:

Bo u mnie akurat cyka sobie właśnie ta puszka :)

Dużo się napociłem zanim doszedłem co to tak cyka...

Najpierw zawory, później wtryski, uszczelki na wydechu itd itp

 

I własnie to cykanie jest cholernie dziwne bo jak stoisz na górze to jest przekonany, ze to cykanie jest od góry a jak połozysz się pod motocykl to wydaje Ci się, że to jednak od dołu coś cyka :)

 

Co ciekawe - czasami cyka a czasami cisza - zalezy jaki ma dzień :biggrin:

 

Wiem, ze to wkurzające, ale takie pocykiwanie jest niegroźne. Jesli zawory są w normie to olać sprawę...

 

jesli się uprzesz to wymień na poczatek uszczelki pod wydechem a jak to nie pomoże to zdemontuj pair system i będzie po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytrzymaj go z 5min na odcięciu jeśli mam racje to korbowód wyskoczy gdzieś w okolicach filtra oleju

 

No to jak tak sprawdzałeś każde cykanie w silniku to tylko pogratulować...

A później się dziwisz, że trzy silniki zajechałeś...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dokrecenie wydechu jak i wymiana uszczelek kolektora nie przyniosło oczekiwanego efektu. Czy ktoś ma jeszcze jakieś propozycję ?? Czy mozliwy jest taki chałaś od np łańcucha napędu pompy oleju ? Postaram się na wieczór wrzucić krótki filmik pokazujący motocykl i dzwięk jego pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VFR 750, nie udzielaj nikomu takich rad, bo są one pokroju człowieka, który nie wie co to motocykl i dlaczego silnik się kręci. Twoje posty to jedna wielka paranoja przepełniona pychą i brakiem pokory.

 

Co do autora, możliwe, że to łańcuch pierwotny sobie tak postukuje, aczkolwiek niekoniecznie. Był niedawno temat na forum o tym. Poszukaj i poczytaj bo ktoś też się borykał z takim problemem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

U mnie tez cyka, szczegolnie slychac przy hamowaniu silnikiem. Mam teraz 56300km i... mam to w dupie ;).

Silnik nie pali oleju, zawory ma ok, osiagi w normie, benzyny spala ciagle tyle samo, wiec... po co sie przejmowac?

Kilometrow i lat motocyklom nie ubywa, jakies luzy tu i owdzie sie pokazac maja prawo z czasem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dokrecenie wydechu jak i wymiana uszczelek kolektora nie przyniosło oczekiwanego efektu. Czy ktoś ma jeszcze jakieś propozycję ?? Czy mozliwy jest taki chałaś od np łańcucha napędu pompy oleju ? Postaram się na wieczór wrzucić krótki filmik pokazujący motocykl i dzwięk jego pracy.

 

Dokręcanie nic nie da jedynie przy nieszczelnościach tych uszczelek je wymienić.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelki miedzy kolektorem a glowica zostaly wymienione na nowe i jak pisałem bez rezultatu. Kolega pisze, że u niego tez cyka.

 

 

Mam nagranie z tym cykaniem w silniku tylko nie wiem za bardzo w jaki sposób mogłbym je udostępnić

Edytowane przez gddemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...