Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle będzie więcej jeżdżących bez tego dokumentu choć teraz jest spora rzesza.

Dla mnie osobiście to jest bardzo dobry pomysł z dwóch powodów.

Ja już mam prawo jazdy i 24 lata.

Będzie mniej 18tek z litrem.

Popieram.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak chcą egzekwować prawo jazdy na quady ( no chyba, że ktoś tym po drogach publicznych jeździ, choć dla mnie to chory pomysł ) ?

 

A ograniczenia popieram. Może to poprawi bezpieczeństwo.

Edytowane przez Acidus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma nasrane w głowie i tak sobie kupi litra i będzie miał to w dupie...albo będą przekręty i będą wpisywali po 45 koni byle by na A2 latać...ciekawe jak będzie rozwiązana kwestia przesiadki na większa moc,pewnie znowu będzie trzeba wybulić kasę na poroniony egzamin....dziwne że na samochody nie zrobią takich kategorii,w końcu tez mogą zapieprzać....

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu ten sam odgrzewany kotlet

jest jeszcze cała procedura legislacyjna

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobry pomysł. Jednak mogli by podnieść ten limit mocy do np. 60 km, żeby się łapały wszelkiej maści średnie enduraki, czy szosowe 500. Napewno przyniesie to więcej pieniędzy dla skarbu państwa, a to jest chyba główny powód tych zmian :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli R1 od 24 lat

ale to prawo jest poje***e, to w takim razie powinni przynajmniej do 25 roku życia podnieś próg zadawania na samochody ciężarowe i wykonywanie zawodu kierowcy (przynajmniej samego zawodu) no bo co jest gorsze? R1 czy 40 tonowy zestaw? :)

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że wreszcie coś się ruszyło.Nie piszę tak,bo mam prawko....piszę...bo może uratować to jeśli nie wiele,to chociaż kilka osób.Ten kto jeździ bez prawka,będzie jeździł tak ciągle.

Na to,nie ma rady :banghead:

P.S

Piotrze,gdybyś znalazł konkretnie tą zmianę w ustawie(chodzi mi o tą całą klasyfikacje odnośnie A@ itd oraz mocy na poszczególne kategorie) to podeślij link w temacie :lalag:

Bo jak wiadomo internet i telewizja kłamią,a szczególnie onet itd :)

 

P.S

Katsumoto,ale wyraźnie napisali że przez rok od zdania jakiegokolwiek PJ nie możesz pracować jako kierowca zawodowy :)

Edytowane przez Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZW, może to? (tego nikt nigdy nie czyta :D ):

 

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow...t_kieruj_pojazd

:bigrazz:

Kochana jesteś, co byśmy zrobili bez Ciebie :notworthy:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że wreszcie

P.S

Katsumoto,ale wyraźnie napisali że przez rok od zdania jakiegokolwiek PJ nie możesz pracować jako kierowca zawodowy :)

 

w artykule z onetu pewnie byla mowa o pracy sam do 3,5 t ewentualnie 7,5 t, obecnie jest tak ze po 18 roku zycia mozesz robic kazda kat ale z tym ze mając C i ukończona KW możesz pracować jako kierowca autem do 7,5 t a po 21 nie ma żadnych ograniczeń wiec ciekaw jest czy w ciagu niespełna roku znowu się zmienia przepisy :)

 

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie mamy się na razie o co martwić

przejrzałem projekt ustawy z linka Grass - na końcu jest zapis:

"Ustawa wchodzi w życie po upływie roku od dnia ogłoszenia"

z wyjątkiem artykułów, które wejdą w 2013 lub może i nawet później

a zanim ustawę ogłoszą to musi przejść przez parlament i prezydenta więc to jeszcze potrwa

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie niektórzy że popieracie to, i że jesteście za.... a dlaczego? bo macie już plastik i skończone 24 lata, a ciekawe jakby to was spotkało, to już by była pewnie inna gadka. :cool:

...bo (zazwyczaj) w inny sposób myśli się jako osiemnasto, a inaczej jako 24 latek. :bigrazz:

oprócz zwykłego dojrzewania fizycznego, ludzie dojrzewają (albo i nie) także emocjonalnie.

zobaczysz za 6 lat i zrozumiesz :wink:

 

z drugiej strony jak ktoś jest debilem... ...to po prostu nim jest - i wiek ma tutaj niewiele do rzeczy. :bigrazz:

 

generalnie w tym wszystkim chodzi o to, aby "chronić" tych których głupota wynika z młodego wieku, i którzy mają jeszcze szansę "zmądrzeć"/dojrzeć (cokolwiek to znaczy) :wink:

 

co do ograniczeń to :lalag:

 

p.s. ciekawe, kiedy ktoś się w końcu zainteresuje szkoleniem kierowców na kursach...

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...